Siyaset

Alaattin Köseler’den ağır sözler

Alaattin Köseler’den ağır sözler
2014.09.02 00:00
| | |
12843

Video galeri

CHP Beykoz Belediye Başkan aday adayı Alaattin Köseler, Kavacık’ta ki bir düğün salonunda sevenleriyle bir araya geldi.

CHP’den aday gösterilmemesi üzerine DSP ya da MHP’den aday olacağı dillendirilen Köseler, salona girişinde tezahüratlarla karşılanırken, masaları tek tek dolaşarak sevenleriyle el sıkıştı. 

Daha önce 30 Mart Yerel Seçimleri’nde mutlaka olacağını ifade eden Köseler bu toplantısın sonucunda yol haritasını belirleyecekti. Yaklaşık 1000 kişinin katıldığı programda konuşan Alaattin Köseler, CHP’nin Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz ile ilgili ağır ifadeler kullandı. Hızır Yılmaz’ın CHP’nin dibine dinamit koyduğunu söyleyen, Köseler, Hızır Yılmaz’ı yerden yere vurdu. 

Alaattin Köseler’in sevenleriyle buluştuğu toplantının sunumunu CHP’nin eski ilçe başkanlarından Nagihan Akan yaparken, toplantıda bazı MHP’li isimlerin olması da dikkati çekti. 

Konuşmasında, “siyasi partilerin satrancı sonucunda, siyasetin dışında olmasını istedikleri bir kişi olarak buradayım.” diyen Köseler, üç kuşak Beykozlu olduğunu ve toplantının bir ihtiyaç sonucunda doğduğunu söyledi. 

Büyük sermaye gruplarının oyunları 

“Beykoz’da herkesin bildiği bir mülkiyet savağı yaşandığını ve bu savaşta hedeflerine ulaşmak isteyen, büyük sermaye grupları ve siyasi partilerdeki temsilcilerinin oyunları sonucunda bu kardeşiniz şu anda aranızda…” ifadelerini kullanan Köseler’in sözleri, “durma ilerle Beykoz seninle” sloganlarıyla sık sık kesildi. 

Parti amblemine bakarak oy vermeyin… 

“Buradan AK Parti ve CHP’nin adayına sesleniyorum… Bunun kararını Beykoz halkı verecektir. Bu mülkiyet savaşında Beykozlu galip çıkmalı.” diyen Köseler, “yalnızca siyasi parti amblemine bakarak oy vermeyin” şeklinde konuştu. 

Her seçim yaklaştığında tapulanın gündeme geldiğini, tapuların dağıtılacağının söylendiğini fakat vatandaşın evinin yolda mı, parkta mı olduğunu bilmediğini söyleyen Köseler, aylardır bu konularda vatandaşı bilinçlendiren toplantılar yaptığını bu toplantıların bazı kesimlerde rahatsızlık yarattığını söyledi. 

Anketlerde birinci çıktım… 

CHP’de bir karar alındı… Eğilim yoklaması yapılsın dendi… Genel Merkez eğilim yoklaması kararı aldı… Bunun sonucunda da halka sorma kararı almıştı. Eğilim yoklamasına giren 14 kişiden biriyim. Altı ay benimle uğraştılar. ‘İlk sekize giremez, ilk altıya giremez’ dediler. İkinci çıktık. Bu projenin ikinci etabında halka sorulacaktı. 

Halk anketlerinde birinci çıktım. Genel Merkez’e hayali anket ürettiler. Bu hayali anketi üretenler doğruyu söylemek yerine, yanıltmak anlamında girişimde bulundular. Mahmut Tanal’a sesleniyorum, 30 Mart Seçimleri’nde yapacağınız her hangi bir ankette değil, birinci çıksın ben adaylıktan çekiliyorum’ dedim Genel Merkez’e ve Genel Sekretere

1999 Seçimleri’nde Sayın Çelikbilek’i 1200 oy farkla geçerek, Demokratik Sol Partibayrağını Belediye’ye dikmiş bir kardeşinizim. Halka gerçekleri anlatmaktan kaçınanlar, 30 Mart’ta cevabını halk verecek size… 1999 yılında başardığımızı halk desteğiyle yine başarırız… 

CHP’nin Genel Başkanı ve kurumsal kimliğine sonsu saygı duyduğunu, fakat İstanbul genelinde bu işi örgütleyen isim olduğunu söyleyen Köseler, Genel Başkan KemalKılıçdaroğlu’na seslendi: 

Beykoz’da aşı tutmayacak! 

Sayın Genel Başkan bu bölgede etkin olan bu iki kişiyi biliyorsunuz. Bunların mızrağı artık çuvala sığmıyor. Bazı ilçelerde, eğilim yoklaması ve temayüle girmeyen kişileri belediye başkan adayı olarak açıkladınız… Beykoz’da görülecek ki, bu iki kişinin mızrağının aşısı tutmayacak. Bu kişiler CHP içinde paralel CHP kurmuşlardır… Bu arkadaşlar partinin dibine dinamit koymaktadırlar. Bu organizasyonun içinde büyük inşaat firmaları vardır… Bölgedevatandaşın yaşamını idame ettirmek, geleceğimiz olan çocukları için verdikleri mücadele kendi siyasi ikballeri için halkın karşısına aday çıkartıyorlar. 

Halk bu oyunu bozacak! 

“Halk bu oyunu bozacak… Beykoz’da yaşayan herkesin başımızın üstünde yeri var… Buradan sesleniyorum… Sizler ne karar verirseniz, Köselere sizin isteğinizi yerine getirir…” diye konuşan Alaattin Köseler, salondaki yüzlerce kişiye de, ‘Köselerkardeşiniz 30 Mart’ta olsun istiyor musunuz? diye sordu… “Evet” cevabını alan Köseler, “Allah izin verirse bu kardeşiniz 30 Mart’ta olacak” dedi. 

Ben CHP’nin aday gösterdiği arkadaşın yanında durmuyorum!.. Yol almam, yol yürümem…” diyen Köseler’in sözleri bu kez de, “vur vur inlesin Hızır Yılmaz dinlesin” sloganlarıyla kesildi. 

Köslere, “2014 Yerel Seçimleri Beykoz’a hayırlı olsun” ifadeleriyle konuşmasını tamamladı. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Alaattin Köseler, CHP, Hızır Yılmaz, MHP, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"