Alaattin Köseler Beykoz dönüşüm bölgesinde

  • 1
  • 6437
Alaattin Köseler Beykoz dönüşüm bölgesinde
Alaattin Köseler Beykoz dönüşüm bölgesinde
Alaattin Köseler Beykoz dönüşüm bölgesinde
Alaattin Köseler Beykoz dönüşüm bölgesinde
Alaattin Köseler Beykoz dönüşüm bölgesinde

Beykoz eski Belediye Başkanı Alaattin Köseler, Tokatköy Kentsel Dönüşüm bölgesinden vatandaşlarla buluştu.

Beykoz'un eski Belediye Başkanlarından Alaattin Köseler, geçtiğimiz günlerde bir açık mektup yazarak Başkan Murat Aydın'a seslenmiş, bölge halkının mağduriyetlerinin giderilmesi için düşüncelerini paylaşmıştı.

Köseler ile beraberindekiler Tokatköy'e gelerek kentsel dönüşüm çalışmalarında mağduriyet yaşadığını ifade eden vatandaşların sıkıntılarını dinledi.

Dost Beykoz Yazarları Prof. Dr. Faruk Şen ve Erdal Öztürk ile beraber gerçekleştirdiği ziyaretinde, vatandaşlar 22 Haziran tarihinden itibaren elektrik ve sularının olmadığını dile getirdi.

İmar barışı sürecinde gerekli işlemleri yaptığını ifade eden vatandaşlar ödemelerini yapmalarına rağmen Tokatköy bölgesinde nasıl işgalci konumunda olduklarına anlam veremediklerini de dile getirdiler.

İmar barışı sırasında halktan istenilen paraları ödediklerini ve evlerinin yıllık vergilerini de zamanında ödediklerini söyleyen Tokatköy sakinleri bölgedeki işgalci yaftalarının maksadını aşmasına isyan etti.

"İşgalci yaftası maksadını aştı"

Tokatköy halkından daire başına 280 bin lira istenildiği, avukatlarının proje hakkında bilgilenmek için belediyeye gittiğinde proje hakkında bilgi alamadıklarını ve halkın sorunlarına sessiz kalındığı Tokatköy halkı tarafından dile getirildi.

Belediyeyi dava ettiklerini ileten vatandaşlar dava sonuçlana kadar belediyeden su ve elektriklerinin iade edilmesini ve proje hakkında bilgilendirilmek istediklerini dile getirdiler.

Dost Beykoz Yazarı Erdal Öztürk'ün "ölümü gösterip sıtmaya razı mı ettiler yani?" ifadelerine vatandaşlar, "aynen öyle" yanıtını verdi.

"Vatandaşların sıkıntıları görmezden gelinmemeli"

Sorunları dinleyen 1999-2004 yılları arasında Beykoz Belediye Başkanlığı yapan Alaattin Köseler, "Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın iyi niyetli bir davranışta bulunmak istiyorsa vatandaşa vaatlerini anlatıp olayı netleştirmesi lazım. Ben belediye başkanına bu sorunlar hakkında bir mektup yazdım. Kendisi nasıl bir tutumda bulunur bilinmez ama buradaki vatandaşların sıkıntıları da görmezden gelinmemeli." dedi.

Köseler, Tokatköy'deki kentsel dönüşüm çalışmasına iktidarın iyi niyetle yaklaşmadığı düşüncesini savunarak, şunları söyledi:

"Buraya iyi niyetlerle yaklaşmıyorlar. Rant olarak yaklaşıyorlar. Burada daha fazla daire için sizlerden para istenmeye bilirdi. Mağduriyet yaşayan vatandaşlara farklı imtiyazlar da tanınabilirdi. Burada bizim bulunma sebebimiz sizlerin sorunlarını CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na iletmek."

Haber Merkezi

Yıllardır Beykoz'un camisini mesken tuttular
Önceki Yıllardır Beykoz'un camisini mesken tuttular
Mütevazı kadromuzla Beykoz’un gururu olduk
Sonraki Mütevazı kadromuzla Beykoz’un gururu olduk
Yorumlar (1 Yorum)

Metin AYDIN (2 yıl önce)

Bugün kendi aralarında çekiliş yapmışlar, Millete bodrum katları 1+1 leri reva görüp üstüne ÖDE Ödemezsen hakkını SATARIZ demiş oturanları İŞGALCİ görmüşler ama utanmadan Vergisini, Oyunu almışlar. Şimdi de hak hukuk diyorlar. Yetim olarak büyümüş biri olarak diyorum ki "Allah'a hacale ediyorum" o bizim hakkımızı bu Rantçılardan alır. Onlara da kalmaz.

Yorum Yaz