Akyıldız, Beykoz'a dair düşüncelerini paylaştı

  • 22.11.2018 19:34
  • Güncelleme: 22.11.2018 19:37
  • Okunma: 7563 kez
  • Yorum: 0
AK Parti'nin Beykoz Belediye Başkan Aday Adayları'ndan Mikail Akyıldız, ilçedeki basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Akyıldız, Beykoz'a dair düşüncelerini paylaştı

Akyıldız, kendisini kısaca tanıttığı konuşmasının başlangıcında, "Aday adaylığımın partimizde diğer aday adayları ile bir rekabet içinde değil, Beykoz’umuza hizmet verme, Beykoz’umuza iyi projelere imza atma ve aday adayı olduğum Beykoz’da bir hizmet yarışı olarak değerlendirilmemesi ve bunun böyle bilinmesini arzu ediyorum. Asla bir yarış değil, diğer arkadaşlarımızla Beykoz’da projeler yürütmek amacıyla yola çıktık" dedi.  

"Beykoz'un ihtiyaçlarını çok iyi biliyorum"

Akyıldız İnşaat'ın sahibi olan Aday Adayı Mikail Akyıldız, "Bildiğiniz gibi 3 dönemdir AK Parti Beykoz Belediyesi'ni yönetmektedir. Bu yönetimin ve hizmetlerin devamı için birçok proje ile halkımızın Beykoz’umuzun hizmetine talip olduk. 3 kuşak Beykozlu olarak Beykoz’umuzun sorunlarını, ihtiyaçlarını çok iyi bilmekteyim. Beykoz’u hak ettiği seviyelere çıkartmak, mega bir kent yapabilmek için, çok hedeflerimiz var. Beykoz ile ilgili hayallerimiz var. Bu hayaller motivasyonumuzu arttırıyor. Hayali olmayan hedefine ulaşamaz" diye konuştu.

Beykoz'un en büyük sorunlarından birinin mülkiyet sorunu olduğuna işaret eden Akyıldız, trafik sorununun da vatandaşın canını sıktığını dile getirdi.

"Ama ne yapmamız lazım?"

Aday Adayı Akyıldız, "Beykoz’umuz geçmişte bir fabrika şehriydi. 3 tane büyük fabrikamız vardı. Kundura fabrikamız vardı. Rakı fabrikamız vardı. Şişe cam fabrikamız vardı. Bunların Beykoz’da çok büyük bir gelir kaynağı oluyordu.  İnsanlar burada o fabrikalarda geçimini sağlıyordu. O zamanlar Beykoz’da bir hareket vardı. Dışarıya muhtaç değildiler. Şimdi bu fabrikalar yok. Bunlar basit bir şey değil tabi ama ne yapmamız lazım? Bu insanları nasıl rahatlatmamız lazım? Dışarıdan buraya nasıl kaynak aktarmamız lazım? Bunların projelerini ve çalışmalarını yıllardan beri aslında yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

"Organik tarım projeleri yapılabilir"

İmar konusunun dışında turizm ile ilgili de projeleri olduğunu kamuoyuyla paylaşarak sözlerine devam eden Akyıldız, "Esnaflarda hareketlilik olacak ki Beykoz’da da hareket olsun. Dışarıdan buraya insanları çekmezsek, dışarıdan buraya parayı çekmezsek bu iş yerleri çalışmaz. Bunun için gerek turistlik açıdan Beykoz’umuz çok şanslı bir yer. Bir tarafı deniz bir tarafında ormanlarımız var. Köylerimiz organik tarım bakımından çok güzel projeler yapılabilir. Güzel projeler hayata geçirilebilir. Bunların hepsini burada tek tek anlatmak istemiyorum çünkü önümüzde bir seçim süreci var. Ben seçilirsem eğer bunları sizlere açıklayacağız" şeklinde konuştu.

"Beykoz bir tarım köyüdür"

Beykoz'da yapılabileceklerle ilgili de fikirlerini paylaşan Mikail Akyıldız, "Bunlar için bir alt yapı gerekiyor. Bunların yapılması için gerekeli çalışmalara ve alt yapı projeleri kafamızda var inşallah onları sonraki projeler ile birlikte açıklayacağız. Beykoz’umuz bir tarım köyüdür. Biz bu köyleri, destekleyebiliriz. Köylülerin ürettiklerini sadece kendileri satmaları için çok güzel butik marketler, pazarlar yapılabilir. Köy pazarları gibi yerler yapılabilir. Bugün Avrupa’ya gidiyorsun alışveriş yapıyorsun sadece bakıyorum güzel el aletleri veya cam sektörü İtalya’da otobüslerine turistleri alıyorlar götürüyorlar sadece orada on binlerce insana cam satıyorlar" diye devam etti.

"Beykoz yabancı bir adayı kabul etmez"

Akyıldız şunları söyledi:

"Her şeyi sen yapmıyorsun şirketinde senin yöneticilerin var. Senin mimarların var. Bunlarla beraber oluşturacağımız ekipte çok güzel faaliyetlerimizi sürdüreceğiz inşallah.

Partimizin vereceği adaya saygılıyız ama Beykoz dışarıdan gelen Beykoz’a yabancı olan bir adayı asla kabul etmez. O aday da burada başarılı olamaz. Beykoz’a gelen bir aday Beykoz’la Kaynaşması lazımdır. Beykoz halkıyla kaynaşması lazımdır."

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz