Son Dakika

Aksa Enerji'nin yeni adresi Kavacık oldu

  • 0
  • 19221
Aksa Enerji'nin yeni adresi Kavacık oldu
Aksa Enerji'nin yeni adresi Kavacık oldu
Aksa Enerji'nin yeni adresi Kavacık oldu
Aksa Enerji'nin yeni adresi Kavacık oldu

İstanbul Anadolu Yakası'nda 'iş ticaret hacmi' gün geçtikçe büyüyen Beykoz ilçesi, dev bir şirketin daha ev sahipliğini üstlendi.

Türkiye’nin en büyük enerji üretim şirketlerinden Aksa Enerji, artık kararlarını Kavacık’ta bulunan Genel Müdürlük binasında almaya hazırlanıyor.

Aksa Enerji, iş dünyasının saygın dergilerinden Forbes'a da kapak olan Cemil Kazancı'nın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Kazancı Holding bünyesi

nde faaliyet gösteriyor. Şirket, uzun süre Avrupa Yakası'ndaki Güneşli'de kaldıktan sonra 2014'ün ikinci yarısı itibariyle Genel Müdürlük binasını Beykoz Kavacık'a taşıdı. Öte yandan Kazancı Holding'in kurucusu Ali Metin Kazancı da 1,4 milyar dolar geliriyle, Tuncay Özilhan ve Bülent Eczacıbaşı'yla birlikte Türkiye'nin En Zenginleri listesinde 14. sırayı paylaşıyor. Kazancı, geliriyle Ahmet Çalık, Mustafa Latif Topbaş, Nihat Özdemir ve Şevket Sabancı gibi isimleri çoktan geride bırakmış durumda...

Aksa Enerji'nin faaliyetlerine 1997 yılında başladığı biliniyor. Şirket, ilk Biyogaz Santrali'ni Bursa'da faaliyete geçirmiş. Anadolu'da yaşanan enerji arzı sıkıntısı nedeniyle santraller kurarak elektrik üreten ve zaman içerisinde yatırımlarını çeşitlendiren Aksa Enerji'nin yurt içinde ve dışında Fuel Oil, Doğalgaz, Rüzgâr ve Hidroelektrik Santralleri kurduğu ve elektrik üretiminde önde gelen şirketlerden birisi haline geldiği biliniyor.

Türkiye'de serbest elektrik üretim piyasasında liderliği elinde bulunduran Aksa Enerji, 2014 yılında birinci sıradaki yerini korumayı hedefleri arasına alırken, bu yıl içerisinde 20 bin GWSaat enerji üretimine ulaşmayı planlıyor. Aksa Enerji’nin Genel Müdürlük binası ise Rüzgârlıbahçe Selvi Çıkmazı’nda yer alıyor.

Haber Merkezi

Binicilikte Balkan Şampiyonu Beykoz
Önceki Binicilikte Balkan Şampiyonu Beykoz
Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Sonraki Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü