Siyaset

AKP-MHP ittifakı Beykoz'da tutmamıştır

AKP-MHP ittifakı Beykoz'da tutmamıştır
18.04.2017 19:44
| | |
5597

Beykoz'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin sonuçlarına ilişkin tartışmalar devam ediyor.

İstanbul'da yüzde 51,35'lik 'hayır' sonucu AK Parti teşkilatlarında şaşkınlıkla karşılanırken, Beykoz'da alınan yüzde 53,1'lik 'evet' sonuca muhalefet partisinin Beykoz'daki temsilcileri itiraz etti. 

Gayri resmi sonuçlara göre Beykoz'da 86 bin 737 evet oyunun şaibeli olduğunu söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, "Pazar günü yapılan seçim tekrarlanmalıdır, bu sonucu tanımıyoruz" dedi. 

"Ortada bir kanunsuzluk var"

Beykoz'da AK Parti ve MHP'nin 1 Kasım 2016 Genel Seçimleri'ne göre 102 bin 276 oyu olduğuna değinen İlçe Başkanı Taştan, Dost Beykoz'a yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

"Ben şahsım olarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylamasında mühürsüz pusulaların kullanılmasıyla ilgili Yüksek Seçim Kuruluna (YSK), Beykoz İlçe Başkanlığımız adına da İlçe Seçim Kuruluna itiraz ettik. Ortada bir kanunsuzluk var. Bana gelen bilgilere göre, mühürsüz pusulalar sayımdan çıkarıldığı taktir de hem Türkiye genelinde, hem de Beykoz'da hayır kazanıyor. YSK, bu sonuçlarla halkın vicdanını yaralamıştır. Bu sonucu tanımamak en doğal hakkımızdır."

"AKP-MHP ittifakı tutmamıştır"

Beykoz'da AK Parti ve MHP ittifakının tutmadığını dile getiren Taştan, şu ifadeleri kullandı:

"Biliyorsunuz bu halk oylaması için AKP ve MHP yönetimleri birlikte hareket ederek 'evet' diyeceklerini beyan ettiler. Beykoz'da AK Parti 1 Kasım Genel Seçimlerinde 87 bin 847 oy aldı. MHP'de 14 bin 429 oy aldı. Topladığımızda 102 bin 276 sonucunu veriyor. İktidar partisi Beykoz'da evetin 110 bin oy alacağını söylemişti. Ama AKP bu referandum da kendi oy oranına bile ulaşamamış, AKP-MHP ittifakı tutmamıştır. Beykoz'un birçok yerinde ibre oynadı."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Gazeteleri, Mahir Taştan, CHP Beykoz İlçe Başkanı, Referandum, İttifak, MHP

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"