Güncel

Akıllı telefonunuzun saatini ileri almayı unutmayın!

Akıllı telefonunuzun saatini ileri almayı unutmayın!
25.10.2015 11:36
| | |
3697

Akıllı telefonlar ve bilgisayarlar saatleri 1 saat geri aldığından, Beykozlular önce bugün saatlerini 1 saat ileriye; ardından 8 Kasım Pazar günü 1 saat geriye alacak...

Akıllı telefonlar ve bilgisayarlar saatleri 1 saat geri aldığından, Beykozlular önce bugün saatlerini 1 saat ileriye; ardından 8 Kasım Pazar günü 1 saat geriye alacak...

Beykozlular dikkat! Bugün telefonlarınızda ve bilgisayarlarınızda gördüğünüz saatler YANLIŞ! Otomatik olarak 1 saat 'geriye' alınan saatlerinizi, bugün '1 saat ileriye' almanız gerekecek. Aynı saatleri ise yine 8 Kasım Pazar geceyarısı 04.00'te yeniden '1 saat ileriye' alacaksınız. Bugün otomatik olarak güncelleme yapan saatlerinizi 1 saat ileriye almayı unutmayın!

Bugün saatler 1 saat geriye alındı ve bizim saatlerimizi, önce bugün 1 saat ileriye, sonra da 8 Kasım Pazar günü 1 saat ileriye almamız gerekecek. Peki, neden bu şekilde bir yol izleyeceğiz? Daha önceki yıllarda ve özellikle de son yıllarda her şey 'otomatik' olarak kendi kendine hallolurken, bu yıl neden 2 kez zahmet çekeceğiz? Dost Beykoz araştırdı. İşte ayrıntıları:

'Beykozlular, bugün 1 saat ileriye aldıkları saatleri, 8 Kasım günü yeniden 1 saat geriye alacak'

Gün ışığından sabahları daha az, öğleden sonraları ise daha çok yararlanmak amacıyla periyodik olarak saatlerin değiştirilmesi uygulamasının bu yıl Türkiye'de 'farklı' uygulanacak olması, beraberinde vatandaşların bir dizi işlem yapmasını zorunlu kıldı. Dünya saatleriyle eş zamanlı olarak 'geri' ya da 'ileri' alınan saatler, geçtiğimiz yıllarda vatandaşların yalnızca 'manuel' olarak saatlerde değişiklik yapmasını gerektirirken, bu yıl 'otomatik' ve 'dijital' saatler de aynı işlemlere mecbur kaldı. Buna göre saatler, akıllı telefon, bilgisayar gibi 'otomatik' ve 'dijital' ortamlarda, geceyarısı 1 saat geriye alındı.

Türkiye'de ise 1 Kasım Genel Seçimleri dolayısıyla saatlerin daha önce 8 Kasım 2015 Pazar günü gece saat 04.00'te geriye alınacağı düşünüldüğünde, bu 'geriye alma' biraz erken oldu. Beykozluların akıllı telefon ve bilgisayarlarındaki saatleri bugün 1 saat 'İLERİYE' almaları ve 8 Kasım Pazar günü ise 1 saat 'GERİYE' almaları gerekecek.

Öte yandan 'manuel' denilen, otomatik olarak dünya saatlerine bağlı olarak saatleri 'ileriye-geriye' almayan kol ve duvar saatlerinde ise yalnızca 8 Kasım 2015 Pazar günü saatler 1 saat geriye alınacak. Bu saatlerde herhangi bir güncelleme yapılmadı. Saatler yalnızca akıllı telefonlarda ve bilgisayarlarda geriye alındı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Akıllı Telefon, Saat, İleri, Geri, Kış Saati Uygulaması

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"