Eğitim

Akıllı Karıncalar Anaokulu’ndan zaruri açıklama

Akıllı Karıncalar Anaokulu’ndan zaruri açıklama
27.09.2018 17:35
| | |
7139

Beykoz Özel Akıllı Karıncalar Anaokulu sahibi Nuray Özanar, geçtiğimiz günlerde okul içerisinde yaşanan bir sıkıntıyı kamuoyu ile paylaştı.

Özanar, velilerin dedikodu tarzındaki bilgi kirliliğinden etkilenmemeleri adına bu açıklamayı yaptıklarına değinerek, kurum içerisinde öğretmen olarak çalışmak isteyen S.Ö. isimli bayanı yine kurum içerisindeki durumlar nedeniyle reddettiklerini, kuruma yakın ikameti sebebiyle birçok kez misafir ettiklerini anlattı.

İlerleyen süreçte S.Ö.’nün başka bir yerde iş bulduğunu fakat yakın ilişkileri sebebiyle çocuğunun kaydını Özel Akıllı Karıncalar Anaokulu’na yaptırdığını aktaran Nuray Özanar, “Resmi kaydın yapıldığının ertesi günü S.Ö’nün çocuğu R.D.B tüm anaokullarının merdivenlerinde bulunması gereken ve bizim kurumumuzda da bulunan kaymaz bantın üzerine düşerek küçük çaplı doku zedelenmesi olmuştur. Çocuğumuza derhal ön müdahale yapılmış olup öğrencinin annesi okula ulaşma sürecinde heyecanlanmasın diye görüntülü telefon ile aranıp okula davet edilmiştir.” İfadelerini kullandı.

Kuruma gelen veli S.Ö’ye çocuğunun doktora götürülmesi teklifinde bulunduklarını, bu teklifi S.Ö.’nün reddettiğini ve yapılması gerekenin kurum tarafından yapıldığını söylediğini aktararak sözlerine devam eden Özanar, “Veli ve aile fertleri bizim okulda olmadığımız anda okulumuzu adeta basarak, olmayacak hakaretler edip çocuklarının düştükleri yeri görüp yine hakaretler savurarak okulumuzdan ayrılmışlardır. Sonrasında tarafımız adına yapılan emniyet şikayeti oluşmuş olmasına rağmen ifadelerinde, okulumuzu suçlayan hiçbir iddiada bulunmayıp, aksine normal bir olay her yerde başımıza gelebilir davranışı içerisinde bulunup, yakın arkadaşları olabileceklerini düşündüğümüz kişiler tarafından, konuyu sosyal medyada saptırıcı ve hakaret edici yazışmalar oluşmaya başlamıştır.” dedi.

Nuray Özanar konuya ilişkin sözlerini şöyle sonlandırdı:

Kurumumuz, veli S.Ö ve akrabalarının okulumuza gelerek yaptıkları hakaret ve tehtitler ile birlikte sosyal medya yazışmaları hakkında yargıya suç duyurusunda bulunmuş olup, mahkeme sürecini kazandığımızda talebimiz olan tazminatı, yine siz basın mensuplarımızın huzurunda Türkiye Omurilik Felçliler Derneği Beykoz Şubesine bağışlanacaktır.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Özel Akıllı Karıncalar Anaokulu, Nuray Özanar, Basın Açıklaması

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"