Akif Taşdemir iktidarı eleştirdi

  • 05.06.2015 14:25
  • Güncelleme: 05.06.2015 14:27
  • Okunma: 6633 kez
  • Yorum: 0
MHP İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Çubuklu Beykonağı Restaurant’ta Beykoz basınıyla bir araya gelerek bir takım açıklamalarda bulundu.
Akif Taşdemir iktidarı eleştirdi

İlçe Başkanı Akif Taşdemir’in düzenlemiş olduğu basın toplantısına Beykoz basını tam kadro katılırken Taşdemir'e de İlçe Yöneticileri eşlik etti.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ın bir yerel gazeteye vermiş olduğu ‘MHP’nin 45 ilde Milletvekili Adayı yok’ açıklamasına cevap veren Taşdemir, “YSK’nın web sayfasına baktığınız zaman Türkiye’nin her tarafında adayımız olduğunu göreceksiniz. Bazıları bizi böyle elle tutulur şeylerle eleştirmek yerine partisi olmaması gereken muhtarları nasıl partisine öyle veya böyle kadrosuna dâhil ettiğini açıklasın” dedi ve şöyle devam etti.MHP İlçe Başkanı Akif Taşdemir: Yaklaşık 2 bin 500 kişi görevlendirdik

Bir muhtarın partisi olmamalı. Madem bir partinin mensubu olacaklar. O zaman seçimlerde aday olup ben tarafsızım mahalleme hizmet etmek için geliyorum demesinler. 15 ay önce söyledikleri tarafsızım nidalarını ne çabuk unuttular da o veya bu sebeple AK Parti’ye geçtiler? Şunu söylemeden de geçmek istemiyorum. Ben ülkücüyüm diyen ve her hangi bir partiye geçecek olan varsa lütfen ülkücü sıfatını kullanmasın. Gerçekten ülkücü olan birisinin yolu bellidir. Böyle bir şey yapacak olan varsa kendi adını soyadını kullansın. Bu konuda ciddi söylemlerde bulunan muhtarlarımız da oldu. Onlardan Allah razı olsun. Hal böyleyken tarafsız olması gereken muhtarlar bile bir partinin mensubu olabiliyorken bu hiç adil bir seçim olmayacak. Bizler elimizden gelen gayreti göstererek 2 bin 500 kardeşimizi sandıklarda görevlendirdik ve gereken uyarıları yaptık. Her türlü tedbirimizi aldık. Avukat arkadaşlarımızda Pazar günü bizlere yardımcı olacaklar.

İlçe Başkanı Akif Taşdemir yaptığı konuşmasının ardından basın mensuplarına bir ‘basın bildirisi’ dağıttı. Toplantının devam eden kısmında, 2 gün sonra yapılacak Genel Seçimler ile alakalı soru cevap bölümü vardı.

Basın Bildirisi

Evrensel ve dinsel değerler insanoğlunun büyük bir tehlike ile karşı karşıya kaldığı zaman, hayatı ve namusu söz konusu olduğunda yalan söylemesinin mazur ve haklı olduğunu kabul eder. Bunun dışında sebep ne olursa olsun yalan söylemek, gerçeği saptırmak, iftira atmak insani olarak, ahlaki ve dini olarak kabul edilemez bir kötülük ve ahlaksızlıktır.

Hele bunun dini ve ahlaki değerlerinin tamamını kendisinde barındırdığını iddia eden bir zümre tarafından yapılması, bu zümrenin aslında bu tip değerlerden ne kadar uzak olduğuna en büyük delildir.

Hiçbir gerçekliğe dayanmadan sadece karalama ve bel altından vurma arzusu ile MHP’nin 45 ilde milletvekili adayı yoktur demek, MHP’nin HDP ile ortak seçim çalışması yürüttüğünü iddia etmek büyük bir yalandan öte, aymazlıktır, namertliktir. Bu yalana başvurmalarının esas sebebi ise 7 Haziran akşamı ortaya çıkacak manzaradan duyulan endişe ve bunu değiştirememenin getirdiği çaresizliktir. Bu çaresizlik içindeki kitle ve yandaşları ne büyük bir yalan söylediklerini görmek isterlerse kendi üst yönetimlerinin idaresinde bulunan seçim kurulunun resmi sitesine girip MHP’nin her ilde gösterilen şerefli, namuslu ve dürüst adaylarını isim isim görebilirler.

Bu yalanı şiddetle kınıyor, bu şuursuzluğu sergileyenleri aziz milletimize havale ediyoruz.

Bu yalanlarla karartılmaya çalışılan, Beykozumuzun esas konuşulması gerek sorunları şunlardır ki;

1- Beykoz’un imar sorunu

2- Eğitimde eşitsizlik ve keyfi kadrolaşma

3- Uyuşturucuya başlama yaşının 13’e kadar düşmesi, zehir tacirlerinin okul içlerine kadar nüfuz edebilmeleri

4- Beykoz’un işsizlik sorunu ve iş bulanların taşeron sistemi içerisinde ezilmesi

5- Beykoz Belediyesi’ndeki kiralık araçlara ödenen paranın bir türlü açıklanmaması

6- Hastaların reçetelerindeki ilaçları alamaması

7- Beykozumuzun kapanan fabrikalarının yerine istihdam oluşturacak hiçbir şey 10 yıl süresince yapılmadı. Bu fabrikalarının arsalarının dahi belirsizliğini halen koruyor olması

8- Bu yapılmayanların haricinde 10 yıl boyunca Beykoz Belediyesi’nin vatandaşa yönelik ne gibi bir icraatının olduğunun sorgulanması

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz