Akif Taşdemir, AKP Teşkilatı Beykoz’a ihanet ediyor

  • 0
  • 10403
Akif Taşdemir, AKP Teşkilatı Beykoz’a ihanet ediyor
Akif Taşdemir, AKP Teşkilatı Beykoz’a ihanet ediyor
Akif Taşdemir, AKP Teşkilatı Beykoz’a ihanet ediyor
Akif Taşdemir, AKP Teşkilatı Beykoz’a ihanet ediyor
Akif Taşdemir, AKP Teşkilatı Beykoz’a ihanet ediyor
Akif Taşdemir, AKP Teşkilatı Beykoz’a ihanet ediyor

Dost Beykoz’a açıklamalar yapan İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Murat Aydın’ın Fatih meclis üyesini Beykoz’da genel müdür yapmasına tepki gösterdi.

AK Parti Teşkilatının Beykoz’a ihanet ettiği söyleyen, “Murat Aydın’ın dışarıdan gelmesi ne kadar yanlışsa, dışarıdan genel müdür ataması ve kadronun dışarıdan kurulması da o kadar yanlıştır” şeklinde konuşan İYİ Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir, “AKP Teşkilatı Beykoz’a ihanet ediyor” dedi.

İYİ Parti’nin Beykoz Merkez Mahallesi’ndeki ilçe başkanlık binasında Dost Beykoz’a çarpıcı açıklamalar yapan Taşdemir, İYİ Parti’nin kendisini merkeze oturtmaya çalışan bir parti olduğunu söyledi.

İYİ Parti, İBB ilişkileri?

İYİ Partinin, İBB ile diğer partilerin yan yana gelmesi gibi bir büyük ortak ve bir küçük ortak var. Bu işin gerçeği, Ekrem Bey ile ilişkilerimiz gayet iyi, şimdiye kadar bireysel çıkışlar nedeniyle rahatsız olduğumuz noktalar da var. Belediyeyi yönetmeyle alakalı bir sıkıntı göremiyoruz. Hem İYİ Partiye destek veren arkadaşlarımız var yönetici olarak hem de CHP’nin ya da partili olmayan genel müdürler olduğu farklılıkları gördük.

İmamoğlu’nun çalışmaları engelleniyor

İSTAÇ’ta AKP döneminde yapılan ihalenin yarı fiyatına ihaleler yapıldığını gördük. Aynı kapasitedeki ihaleler bunlar tabi. Belediyeyi yönetmeyle alakalı bir zafiyet görmedik. Meclisteki hakimiyeti, üye sayısının yeterli olmamasından dolayı, İstanbul’a hizmet vermesi de engelleniyor.

Topal ördek benzetmesi

Verilmesi gereken destekleri, tabii ki karşı çıkacakları noktalar olacaktır. Vatandaş için yapılacak işlerde bu olmamalıdır. Bizim 12 tane meclis üyemiz var Büyükşehir’de, onlarla diyaloglarımızla çalışmaları takip ediyoruz. AKP’li Meclis üyelerinin Beykoz’da ya da başka ilçede yapılacak işlere karşı gelmesi, engellemeye çalışması Ekrem Beyi zafiyete uğratıyor. Yukarıdan Sayın Cumhurbaşkanının da topal ördek benzetmesi de var ama millet bunu görüyor. AKP’deki Meclis Üyesi arkadaşlarımız da bizim arkadaşlarımız, inşallah kendi doğrularını yakalayıp ona göre davranmalarını sağlarlar.

Bundan fayda sağlarlar, onların bir oy kaybı olmasına neden olmaz. İnanın bundan onların oradaki davranışları, onlara oy kaybettiriyor.

İYİ Parti’nin tanımı, ideolojisi?

İYİ Parti merkeze oturmaya çalışan, ideolojisi Mustafa Kemal’in ideolojisi, bunu farklılaştıran katkı sağlamaya çalışan Alparslan Türkeş… Merkezde olmaya çalışan bir parti İYİ Parti… Dışarıdan bakıldığı zaman MHP’den ayrılan bir parti gibi ama öyle değil. Bizim yönetimimiz sadece MHP’lilerden oluşan arkadaşlar değil, DSP’den dahi arkadaşlarımız var. Birçok arkadaşımız var. ANAP Rize’de kurucu olan, Çavuşbaşı’ndan ağabeylerimiz var. Demokrat Partide siyaset yapmış isimler var. Şimdiye kadar siyasetin içinde olmamış özellikle bayan arkadaşlarımız var. Eski CHP’liler de var. Geneline baktığımız zaman geçmişte siyaset yapmamış insanlar var.

İntikam alma düşüncesi

Geçmişten bu yana iktidarlar, bir önceki iktidardaki insanlardan intikam alma düşüncesinde oldu. Bu ülkenin en büyük yanlışlarından biridir bu. Siz AK Partili olabilirsiniz, ya da başka partili olabilirsiniz. Bu çok acı bir şey biz kendi milletimizden intikam alıyoruz. Bu bugünde yapıldı, geçmişte de yapıldı. Katlanarak devam ettiriliyor. Biz o dönemi yaşamasak da okuduklarımız, büyüklerimizin anlatıları var.

Yaşam tarzlarımız AKP’li arkadaşlardan farklı değildir

O dönem ki intikam hırsı CHP’ye mal ediliyor. Sayın Cumhurbaşkanının ekibi, bugün baktığında biraz daha ileri gittiler. Büyük ekseriyetle dünya görüşümüzün bir olduğu insanlar. AKP’li arkadaşlarımıza baktığımızda günlük yaşam tarzımız farklı değildir.

Biz FETÖ diyorduk, inamıyorlardı

Biz, bizden önceki ve sonrakilerden intikam alınmamasını istiyoruz. Suçlar kişiseldir, bunu herkese mal edip herkesi hain göremezsiniz. FETÖ diye bir örgüt var. Biz bunu yıllardır söylüyorduk, inanmıyorlardı neyse ki sonunda kendileri de inandılar. Karşı gelmeye başladılar.

Millete kurşun sıkanı cezaevinde barındırmak hatadır

Biz zaten karşıyız, Allah ömür verdiği müddetçe o tür yapılara karşıyız. Babası FETÖ’cüyse çocuğundan akrabasından intikam alma, bu millete bugün kurşun sıkan adamı ceza evinde barındırmak hatadır. Bu benim şahsi görüşüdür. İdam diye bağırıyorlardı, yapın ağabey elinizden alan mı var? Vatana ihanetin gereği neyse herkes onu yapsın. Hiç ayırt etmeden, herkes elinizde. Bir kararname ile her şeyi yapabiliyorsunuz. AK Parti ile MHP’nin haricinde İYİ Parti de buna destek verir. Bunu ben kendi adıma söylüyorum tabii İYİ Parti’nin ihanete bakış açısı bellidir.

Beykoz ve İYİ Parti?

Başlangıçta gelen baskılarla Beykoz’daki insanlar İYİ Parti’den biraz uzak durdular. İnsanlar tehdit edildi. İnsanların kafalarında farklı şeyler vardı. Kamuoyundaki pompalamalarıyla milletin kafasında soru işareti olmasa da her an bir şey olabilir endişesiyle uzak duruyorlardı. FETÖ yakıştırması insanları uzak tuttu. Burada ben geçmiş dönemde HDP’nin toplantısına AK Parti’nin Beykoz İlçe Başkanı o dönem ki FETÖ’nün kaymakamı katıldılar. Ben o dönem MHP İlçe Başkanıydım, aman yapmayın dedik ama dinletemedik. O dönem bunu yapan insanlar bize bugün PKK ile işbirliğindeymiş gibi iftira attılar. Bunu biz yaşadık.

Beykoz’da 3 bin üyemiz var

İlk seçimde güzel bir başarı gösterdik. AK Parti, İstanbul’u kaybedeceğini hayal bile etmemişti. CHP’ye göre kazanacağını onlar da beklemiyordu. Beykoz’da çok da net değillerdi İBB’den başka yeri bilmem. Ekrem bey inanmıştı, Genel Başkanımız da inanmıştı. Genel Başkanımızın İstanbul’daki çabaları da ortada. İYİ Parti şimdi üye sayısını arttırıyor. Beykoz’da 3 bin üyemiz var. İYİ Parti şimdi kendini toparlıyor. İttifak olsaydı, ikinci seçimde alınan oy ortada. Beykoz’da kesin kazanıyorduk. Geneldeki oyumuzda iyi bir oyumuz var. İYİ Parti hem genelde, hem Beykoz’da büyüyor.

Beykoz’da dışarıdan aday gelmesi?

Bunun Belediye Başkanıyla alakası yok. Bu etik olarak hoş bir şey değil. AKP’nin bakış açısını söylüyorum. Beykoz’daki arkadaşları söylemiyorum. Üst düzey söylüyorum. ‘Siz Beykoz’da bu işi yapacak arkadaşlar değilsiniz’ dediler. Bunun açıklaması budur. Bunu farklı yorumlara götürmek istemiyorum. Dedikodu oluyor. Onların gerçek bakış açılarını bilmiyorum. Sizin kapasiteniz bu değil denilmiştir.

Murat Aydın’ın ekibini dışarıdan getirmesi?

Beykoz’daki AKP’nin yöneticileriyle alakalı bir şey, yeterince güçleri yok demek ki. Farklı siyasi partilerde olabiliriz. Ben Beykoz’da doğdum, büyüdüm yaşıyorum. Tabii ki kendi partinden insanları yapacaksın. Ben isterim ki benim sokakta selam verdiğim çay içtiğim arkadaşlar olsun. Biz Beykoz’u Beykozluların yönetmesi gerektiğine inanıyoruz. Murat Aydın’ın dışarıdan gelmesi ne kadar yanlışsa, Murat Aydın’ın atamaları dışarıdan yapması da o kadar yanlıştır. O vasıflarda insan mı yok? AKP’lilerin de tepki göstermesi lazım. Buna sadece muhalefet partileri tepki gösteriyor. Siz burayı kazandınız, bu millete ihanet eden aslında bugünkü AKP Beykoz İlçe Teşkilatıdır. Beykoz’daki oy Murat Aydın’ın oyu değil, AKP Beykoz İlçe Teşkilatının oyudur.

Hiç tanımadığın adam senin sıkıntında ilgilenmez

Allah rahmet eylesin geçmiş dönemde ben Yücel Çelikbilek’e hiç oy vermedim. Ama kardeşim Yücel Çelikbilek’i sokakta görüyordun, merhabalaşıyordun. Ya da diğer Başkan yardımcıları, sokakta görebiliyordun. Şimdi hiç tanımadığımız adam senin sıkıntınla adam ilgilenir mi? Yanlış yaptığı zaman sokakta seninle karşılaşacağını bilir. Vazifesi bittiğinde seni görmeyecek adam senin işini bilmez. Beykozlu Beykozluya göre düşünür. Bu tepkiyi bizim değil, AKP İlçe Başkanının ve üyelerinin göstermesi lazım. Yok hükmündeler resmen.

Devletin imkânları Beykoz’’un esnafıyla paylaşılmalı

Müdürlükte, başkan yardımcılığında olduğu gibi ihalelerde de aynı sistem uygulanıyor. Beykoz ticarette zaten zayıf bir ilçemiz. Büyük ihaleleri parça parça yap buradaki esnaf arkadaşlarımız alsın. Yine koruyacaksan kendi partilini koru ama Beykozluyu koru kardeşim. İhale alanların zaten belli bir ticaret hacmi var. Beykoz belli, buradaki 3 fabrika kapandıktan sonra ticaret hacminin ne kadar düştüğünü hepimiz biliyoruz. Sen buraya devletin imkânlarını Beykozlu esnafla paylaşmazsan sıkıntı olur.

Fatih Meclis üyesinin genel müdür olması?

Beykoz’da meclis üyesi mi yok? Ya da Beykoz’da adam mı yok? Beykoz’da o kapasitede arkadaş mı yok? Beykozluların eğitim seviyesi onlardan inanın çok daha yüksektir. Bu defa kafamızda farklı şeyler oluşuyor… Beykoz kamuoyunda da farklı şeyler oluşuyor. Beykoz’un parası bu şekilde çarçur ediliyor işte.

Belediyenin çalışmaları?

Ortada gözle görülen hiçbir şey yok. Bir sahil çalışması var. O da yapılması gerekiyordu. Uçuk paralarla yaptığın ihalelerle Beykozluya yaptığın bir şey yok. Harcanan parlarla Beykozluya yapılacak o kadar çok şey var ki iki tane mahalleyi yeniden yapardı.

İYİ Parti’nin hedefi?

İYİ Partinin iktidar olma hedefi var. Bunun için de gereken her şeyi yapacak. Genel Başkanımız Türkiye’nin bütün illerini gezecekti. Bu salgın nedeniyle bunu iptal etmek zorunda kaldık. Biz de mahallelerde tarama yapacaktık. Önümüzdeki günlerde bunu yapacağız. Genel Başkanımızın, Cumhurbaşkanı olacağına inanıyoruz.

Siyasette renkler bir katkı sağlar. Ülkeye katkıları olacaktır. Siyasette, insanların ders alması çok önemli bir faktördür. Bu millet ders vermeyi bilecek. Senin yaptığın hatayı ben yapmayacağım. Biz ısrarla hatanın üstünü kapatırsak, Recep Tayyip Erdoğan birçok şeyi aldığı oylardan dolayı doğru yaptığını zannediyor. Vatandaş, İstanbul’da Ankara’da ders verdi. Bundan sonra şunu öğrendi millet. İstanbul seçimleri bunu netleştirdi. Sandığa gitmeyen insanlar vardı. Bu millet her şeyi yapmaya muktedirdir.

Mutabakatla kurulan İmar komisyonu?

Bizimle bu konuyla ilgili bir temasları oldu. Tekrar arayacaklarını söylediler ama sonrası gelmedi. Temasa geçmediler daha sonra.

Son söz?

Beykoz’u Beykozlular yönetsin. Bu Beykoz’daki siyasi partilerin muhalefetinin yanında iktidarın da desteğini bekliyoruz. Yarın sokağa çıktıklarında bunlar karşılarına çıkacak. Basının da bu konuda hassas olmasını bekliyoruz. 4 yıl kaldı. Yapabildiklerini yapsınlar. Adalet ve Kalkınma Partisi bunun ceremesini çekecek. Çarçur edilen paralar bizim paralarımız, tüyü bitmemiş yetimin hakkı var.

Dost Beykoz / Özel Röportaj

BBP Genel Başkanı Destici Beykoz’da konuştu
Önceki BBP Genel Başkanı Destici Beykoz’da konuştu
CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Sonraki CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti