Akif Hamzaçebi’den kanun teklifine tam destek

  • 0
  • 6945
Akif Hamzaçebi’den kanun teklifine tam destek
Akif Hamzaçebi’den kanun teklifine tam destek
Akif Hamzaçebi’den kanun teklifine tam destek

Temmuz ayı içerisinde Beykoz'da başlatılan imza kampanyasında bugüne kadar 15 bini sanal olmak üzere 95 bin imza toplandı.

TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Beykoz'da Kent Konseyi tarafından başlatılan Bağımlılıkla Mücadelede cezaların arttırılmasıyla ilgili imza kampanyasına TBMM'de müdahil olacaklarını, CHP Grubu olarak tam destek vereceklerini açıkladı.

Temmuz ayı içerisinde Beykoz'da başlatılan imza kampanyasında bugüne kadar 15 bini sanal olmak üzere 95 bin imza toplandı.

Beykoz'da bulunan 45 mahalledeki 18 camide 6 hafta boyunca cuma günleri stant açan gönüllüler halk pazarlarında ve otobüs duraklarında imza toplayarak, uyuşturucuyla mücadelede Milletvekillerinin de dikkatini çekti.

TBMM Başkanvekili ve CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ile AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, imza toplama kısmı tamamlandıktan sonra kanun teklifi aşamasında destekleyeceklerini açıkladı.

Yurt genelinde ilgi gören proje için Diyarbakır, Rize, Antalya, Çanakkale ve Muğla gibi illerden de projenin taslağı istenilerek uygulamaya geçildiğini belirten Beykoz Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu, "39 ilçe Kent Konseylerini Beykoz'da toplayarak, desteklerini istedik ve onlarda kendi bölgelerinde projeyi başarıyla uygulamaya başladılar" ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili Dost Beykoz’a açıklamalarda bulunan TBMM Başkanvekili Hamzaçebi ise, "Maalesef uyuşturucu ve bağımlılık bugün canımızı acıtan konular arasında üst sıralarda yer alıyor. Gencecik fidanlarımızı, çocuklarımızı bu sebeple kaybediyoruz. Arkadaşlarımız İstanbul'da gerçekten güzel bir çalışma yürüttüler. Cezaların arttırılması belki daha da caydırıcı bir sebep olabilir. Ben TBMM Başkanvekili ve CHP Milletvekili olarak mecliste sonuna kadar destekleyeceğim" şeklinde konuştu.

Ekim ayı içerisinde Beykoz'dan Ankara'ya gidecek olan heyet gerekli görüşmeleri yaparak, resmi dilekçeleri yetkililere teslim edecek.

Gülşah Çomoğlu, Ebru Destan, Mehmet Aslan, Gökhan Türkmen, İlker Yağcıoğlu gibi ünlü isimlerinde desteklediği proje Ekim ayının ikinci haftasına kadar sürecek.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci'de 10. Rize Günleri kapsamında Maltepe Orhangazi Parkı'nda kurulan standa gelerek, imza kampanyasına destek vermişti.

Haber Merkezi

Beykoz Sosyete Pazarı'nda markalara ucuz fiyat
Önceki Beykoz Sosyete Pazarı'nda markalara ucuz fiyat
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı