Akif Hamzaçebi’den Beykoz’da dernek ziyareti

  • 03.12.2017 15:27
  • Güncelleme: 03.12.2017 15:28
  • Okunma: 6075 kez
  • Yorum: 0
CHP İstanbul Milletvekili M. Akif Hamzaçebi, Beykoz Merkez Mahallesi’ndeki Ardahanlılar Derneği’ni ziyaret etti.
Akif Hamzaçebi’den Beykoz’da dernek ziyareti

Akif Hamzaçebi’den Beykoz’da dernek ziyareti

CHP İstanbul Milletvekili M. Akif Hamzaçebi, Beykoz Merkez Mahallesi’ndeki Ardahanlılar Derneği’ni ziyaret etti.

Hamzaçebi’yi, gelişinde Beykoz Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı Alaattin Kılıç, Dernek Başkanı İnan Aktürk, Ardahanlılar Dernekler Federasyonu Başkanı Fakir Yılmaz, CHP Meclis üyeleri Aydın Düzgün, Cavit Gül ve vatandaşlar karşıladı.

Milletvekili Hamzaçebi Burada yaptığı konuşmasında, “bir kere daha Beykoz’dayım. Hepinize en içten sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Bir saat süren ziyaretinde Milletvekili Hamzaçebi, “Ardahanlılar aklıma geldiğinde aklıma gelen tek şey, dostluk ve güven olmuştur. Kars Ardahan Iğdır bu coğrafya 42 yıl Rusların esareti altında kalmıştır. Bu esaretten sonra anavatana kavuşmuştur. Cumhuriyet denildiğinde ayağa ilk kalkan Ardahan olmuştur. Şu an en çok birliğe beraberliğe kardeşliğe ihtiyaç duyuyoruz. Demokratik Türkiye cumhuriyetinde sonsuza kadar barış içinde yaşamak istiyoruz, Ardahan bunu başarmış. Orada Ahıska Türkleri Kürtler bunları daha çoğaltabiliriz. Bunlar barış içerisinde yaşamışlar. Ardahan’ın bu kültürü Türkiye’ye örnek oldu” şeklinde konuştu.

Beykoz’da 2B konusunda verilen emekleri bildiğini dile getiren Akif Hamzaçebi, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Beykoz’uyla 2b konusundaki emeğimizi çok iyi biliyorlardır. Orman, kamu, İBB arazileri olsun vatandaşlarımızın mülkiyet sorunlarını çözmek için siyasi hyatımızın önemli dönemlerini bu ilçede geçirdik. Bundan mutluyum, arkanızda halk varsa mücadele edersiniz. Bizim görevimiz sizin sorunlarınızı çözmektir. Size gelip güzel sözler söylemek değil bizim görevimiz. Beykoz’un hala çözülmemiş tapu anlamında sorunları var. Orman arazilerinde oturup tapusunu alamayan vatandaşlarımız var. Adı hukuken orman Fiilen orman değil, komşuluğu öldürüyorsunuz. 2B tapu alıyor orman alamıyor. Bunu çözeceğiz, siyasi manada çözülemeyecek bir şey yoktur. Eleştiri yaparız ama çözüm için ne yapacağız?”

‘İstanbul’a ihanet ettik’ diyorlar

“Kavacık’tan şöyle karşıya bakıyorum gökdelenler var ve bugün bundan şikayet ediliyor. İstanbul’a ihanet ettik diyorlar. Burada gökdelen yapmakta sıkıntı yok. İlgili kişiye gittiğinizde imarı ruhsatı hallediliyor.”

“Karşıda gökdelen var, Beykoz’a iki oda bile yok”

“Çocuğunuz evlenecek olsa şuraya iki oda yapmak istediğinde yapamıyorsun. Ama karşıya gökdelen yapıyorsun. Bunu kim yaptırıyor? Mevcut hükümet yapıyor. O lafın söylenmesinden 10 gün sonra 10 katlı bina yapıldı. Gökdelenin yapılacağı yerler olabilir. Poyrazköy’de oturan balıkçının iki odalı evine izin vermiyorsan o gökdelen yapılmamalıdır.”

“Siyasetin tek amacı insanların mutluluğudur”

“İstanbul’un Türkiye’nin sorunu çok, bunlar bizlere sorumluluk yüklüyor. Siyasetin tek amaçlı insanın mutluluğudur. Daha güzel İstanbul daha güzel Beykoz daha mutlu insanlar. Dünya nüfusu artıyor sekiz milyar şu anda. Yaşanabilir çevre dünyanın ve bizim gündemimizdeki. 31 tane mega şehir var şu anda. İstanbul bunlardan biri ve 1950’den bu yana olağanüstü bir göç aldı. Beykozda fabrikalar vardı. Çalışmaya geldiniz, hangi hükümet olursa olsun. İnsanlarımız para kazanacak. Sizde Ardahan’dan kalkıp buraya geldiniz. Devlet size bir yer gösterdi, sizde orada ev yaptınız. Kendi işinizi kendiniz çözdünüz. Bu evler yapıldı tapu sorunu çıktı. Bu fabrikaları devlet kurdu, bende bir yerde oturacağım. Üç fabrika kapandı. Ne oldu? O zaman 2B için dolaşırken vatandaş söylüyordu. 800 lira emekli maaşı alıyorum demişti ve adam taksitleri nasıl ödeyeceğini bilmiyordu. Beykoz’da en büyük sorun iş. Fabrikaları kuralım demiyorum, bunlar kaldırılırken bu işsizlik sorunu da çözülmeliydi.”

“İstanbul’un nüfusu, 1950’den bu yana 64 ülkeden daha fazla arttı. Sanayi oldukça insanlar buraya göç edecek. Bu insanları ezmeye kimsenin hakkı yok. Geçenlerde başka bir vatandaş grubumuzla toplantı yaptım. Tapu sorunu var mı dedim ne tapusu işimiz yok dediler.”

“Gökdelen dikmek isterseniz bununla ilgili sorun yok. Daha güzel İstanbul, Türkiye ve Beykoz için yola çıktık çalışıyoruz.”

“Bundan 4-5 sene önce bir kardeşimizin oğlu bu bonzaiden dolayı vefat etti. Bu konuda tabi hükümetin sorunu ama yerel yönetimlerin bu konuda yapacağı çok şey vardır. Bir gün bir belediyeye bunu sordum, adam ‘çözdüm’ dedi… Nasıl? Diye sorduğunda, ‘spor salonları yaptım, kültür merkezler yaptım ve çözüldü’ dedi. Ben Beykoz’da spor kulübü yıkılacak diye sizlerden telefon aldım. İstanbul bir eğitim, finans, kültür ve dünya kenti olacak.”

CHP İstanbul Milletvekili M. Akif Hamzaçebi, konuşmasının ardından vatandaşların sorularını cevapladı. Hamzaçebi daha sonra dernek merkezinden ayrıldı.

Haber Merkezi