Akif Hamzaçebi Çavuşbaşı’nda sert konuştu

  • Güncelleme: 09.03.2019 15:20
  • Okunma: 3867 kez
  • Yorum: 2
Akif Hamzaçebi, CHP'nin Beykoz Belediye Başkan adayı Coşkun Tosun ve Meclis üyesi adaylarla birlikte Çavuşbaşı Trabzonlular Derneği'ni ziyaret etti.
Akif Hamzaçebi Çavuşbaşı’nda sert konuştu

Burada yaptığı konuşmada hala çözülmemiş  tapu ve imar sorunları konusunda çözümlerini anlatan Hamzaçebi, "Daha güzel bir Beykoz, İstanbul ve Türkiye için çalışıyoruz" dedi.

Akif Hamzaçebi’ye Çavuşbaşı’ndaki dernek ziyaretinde Trabzonlular Derneği Başkanı Sami Şahin eşlik etti.

Konuşmasında iktidar ve ortağının ‘beka meselesi’ söylemlerine de değinen Hamzaçebi, “Türkiye’nin beka meselesi bir partinin meselesi değil, hepimizin meselesidir. Türkiye’nin beka meselesi olursa hepimiz dimdik ayakta oluruz. Bir yerel seçime gidiyoruz. Beykoz belediye başkanını seçeceğiz. Bunun beka meselesiyle ne gibi bir ilgisi var? ‘Beka meselesi var’ demekle aslında şunu demek istiyorlar: Ekonomik duruma, hayat pahalılığına, geçim durumuna, işsizliğe bakarsanız durum iyi değil. Oralara bakmayın" dedi.

"Yapılması gereken ekonomik duruma, hayat pahalılığına bakmaktır" diyen Akif Hamzaçebi, şöyle konuştu:

"17 yılın sonunda Türkiye’nin insanlarını soğan kuyruğuna sokuyorsan; sen başarısızsın, savunulacak hiçbir şeyin yok. 62 milyar dolarlık özelleştirme yaptın, Cumhuriyetin bütünü kazanımlarını sattın. Memlekette soğan, patates, patlıcan yok, millet kuyrukta. Vatandaşla dalga geçer gibi ‘varlık kuyruğu’ diyorlar. Vatandaşın cebinde para yok, ekonomik kriz var. Türkiye’de 10 yıl önce kişi başına düşen milli gelir 10 bin dolar civarındaydı, şimdi ise 9 bin 400 dolar civarında. Türkiye’de tarım üretimi düşmüştür. Tarım çökmüştür, hayvancılık çökmüştür. Onun için Türkiye soğan ithal ediyor. Türkiye’yi soğan ithal edenlere mahkum etmeyeceğiz."

CHP'li Akif Hamzaçebi, ardından Beykoz Çavuşbaşı Seçim İrtibat Bürosu'nun açılışına katıldı. Açılışta konuşan Hamzaçebi, "Beykoz ve Çavuşbaşı’nın sorunları çözülecek" dedi.

Hamzaçebi, açılışın ardından Çavuşbaşı esnafını ziyaret etti.

Haber Merkezi

 

Yorumlar (2 Yorum)

yavuz (1 yıl önce)

edremit belediye başkanı'da öyle diyor,oylar Kürdistan'a,senin Parti başkanın da bunlara çanak tutuyor

emine okutan (1 yıl önce)

Beka sorunu olarak yaklaşmayalım bu seçimlere Akif Hamzaçebi çok doğru söylüyor. Peki Partisinin Edremit Belediye Başkan Adayının oylar Kürdistana yani bize demesini hangi yerel dinamikle açıklayacağız????

Yorum Yaz