Akif Hamzaçebi Beykoz’da işi sıkı tutuyor

  • 21.01.2018 18:22
  • Güncelleme: 21.01.2018 18:24
  • Okunma: 11497 kez
  • Yorum: 0
Önümüzdeki yerel seçimlerde CHP’nin İBB Başkan Adayı olacağı söylenen Akif Hamzaçebi, Beykoz’un sorunlarının çözümü için seçimi kazanacaklarını söyledi.
Akif Hamzaçebi Beykoz’da işi sıkı tutuyor

CHP İstanbul Milletvekili M. Akif Hamzaçebi, Beykoz Giresunlular Derneği'nin düzenlediği toplantıya katılarak bir takım açıklamalarda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Üyesi ve CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ile birlikte Beykoz Giresunlular Derneği'ne misafir olan Milletvekili Hamzaçebi'ye Beykoz Giresunlular Dernek Başkanı Ali Bilir, muhtarlar, STK temsilcileri ve vatandaşlar eşlik etti.

Hamzaçebi açıklamalarında; Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başlattığı Zeytin Dalı Operasyonu ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

Geleceğin iyi olacağına inancının tam olduğunu ve huzurla yaşamak istediğini söyleyen Hamzaçebi, "Bugün konuşmamız gereken Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Afrin'de devam ettirdiği harekâttır. Şu an bu varken, buna ilişkin bir değerlendirme de yapmak gerekiyor. Zaman akıp gidiyor. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Zeytin Dalı Harekâtı, Türkiye Cumhuriyeti'nin Suriye sınırını güvenlik altına almasından kaynaklanan bir harekâttır" diye konuştu.

"Türkiye, terör yapılanmalarına izin vermez"

Hükümetin, Suriye politikasının yanlış olduğu görüşünü savunan Hamzaçebi, "Hükümetin, Suriye politikasının yanlış olduğunu her zaman söyledik. Keşke bugünlere gelmeseydik. Bugün konuşmamız gereken, dış politika yanlışlıkları değil, bu harekatın Türkiye'nin Suriye sınırını güvenlik altına almasıdır. Ordumuza başarılar diliyoruz. Muzaffer olmalarını gönülden diliyoruz. İnşallah, hiçbir şehit vermeden Mehmetçiğin bu harekatı tamamlayıp, burnu kanamadan, ülkemizin sınırını güvenli hale getirerek dönmelerini bekliyoruz. Türkiye'nin sınırında terör örgütü yapılanmalarına bu ülke izin vermez, vermemelidir" dedi.

Giresunluların siyaset içerisinde daha aktif bir şekilde yer almasının sağlıklı olacağını ifade eden Hamzaçebi, herkesi CHP çatısı altında siyaset yapmaya ve haklarını savunmaya davet etti.

" İyi niyetle yola koyulduk, destek istiyoruz"

Hiçbir zaman şikâyet edici bir dille konuşmadığını, ifade eden Milletvekili Hamzaçebi, "Biz hep çözüm konuştuk. Hiç şikâyet eden taraf olmadık. Siyaset kurumu sorunları çözmek için vardır. Sadece Beykoz'un sorunları değil, İstanbul'un sorunlarını çözmek için yola çıktık. Çözülemez sorun yoktur. Beykoz'un güzelliğini koruyacağız ama vatandaşın ihtiyacını da karşılamalıyız. İyi niyetle yola koyulduk. Bize destek verin istiyoruz" şeklinde konuşarak, şunları söyledi:

"Bu işe hayatını veren adamı aramıyorsunuz"

"Önümüzdeki seçimde Beykoz'un sorunlarını çözmek için belediye seçimini kazanacağız. Tapu tahsis belgeleriyle ilgili de bu işe hayatını vermiş bir adam var beni aramıyorsunuz. Hazine arazilerin üzerindeki mülkiyet hakkını vatandaşa vermeyi amaçlayan bir çalışmaydı. O tarihten bu yana 40 yıl geçti. Vatandaşlarımız hala tapu alamadılar. 2012 yılında 2B ile ilgili kanundan sonra 6326 sayılı kanun çıktı. Erdoğan Bayraktar, bakandı. Getirdiler bunu yürürlükten kaldırıyorlar. On binlerce insan tapusunu almamıştı. Genel kurulda tekrar konuştum bunu. AK Parti Grup Başkanvekili arkadaşım sen haklısın uzatmalıyız demişti. Bu konuyla ilgili Ayazma bir örnektir. Bunun için dahi kanun teklifim bulunuyor. Demokratik devletlerde, devletin yeri gibi gözüken şeyler milletindir."

"Beykoz Belediye Başkanlığı 24 yıl önce geldi"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olacağını açıklayan Akif Hamzaçebi için çeşitli kulislerde aslında Beykoz'a aday olacağı söylentilerinin sorulması üzerine ise, "Belki bilmiyorsunuz, ben Beykoz Belediye Başkanlığı teklifini bundan 23-24 yıl önce almıştım. Beykoz Belediye Başkanı olacak arkadaşıma şimdiden başarılar diliyorum. Biz Beykoz'a, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden hizmet edeceğiz. Beykoz'a hizmet etmek şereftir. Bu şerefi taşıyacak, çok değerli arkadaşlarımız var. Günlük polemikler benim ilgi alanıma girmiyor. Ben hizmet adamıyım, polemik adamı değilim. Metro ile ilgili de belediyeler metro inşaatı uzun olduğu için metrobüs yapmayı tercih ediyorlar. Metrobüs tabii çözüm değildir. Ben de bazen trafik yoğun olduğunda metrobüs kullanıyorum. Vatandaşlarımızla birlikte sohbet ediyoruz" ifadelerini kullanarak Mavi Kart'ını katılımcılara gösterdi.

Programın sonunda Dernek Başkanı Ali Bilir, Hamzaçebi'ye Giresunlular Derneği'nin 30. yılı nedeniyle yaptırdıkları fındık simgesi plaketi ve Belediye Başkan Yardımcılığı döneminde kaleme aldığı Ab-ı Hayat Beykoz kitabını hediye etti.

Hamzaçebi, katılımcılarla fotoğraf çektirerek toplantıdan ayrıldı.

Haber Merkezi