Akif Hamzaçebi, 2B’ye destek vereceğiz

  • Güncelleme: 19.03.2012 00:11
  • Okunma: 7280 kez
  • Yorum: 0
12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimleri’nde CHP’nin 2B projesini hazırlayarak Beykoz’da kapsamlı bir çalışma yürüten İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Beykoz Muhtarları ve dernek başkanlarıyla bir araya geldi.
Akif Hamzaçebi, 2B’ye destek vereceğiz

Akşam saatlerinde hızlı bir şekilde organize edilen toplantıya çok sayıda köy ve mahalle muhtarı, dernek başkanları ve CHP’li meclis üyeleri katıldı… TBMM Genel Kurulu’na gelmesine sayılı günler kalan 2B Yayası ile ilgili kapsamlı bilgi veren Hamzaçebi, Beykoz muhtarlarıyla bundan sonraki sürece ilişkin ne yapabileceklerini konuştu.

Yasanın genel kurul aşamasında ellerinden geleni yapacaklarını ve satışların rayiç bedel değil, emlak değeri üzerinden yapılabilmesi için çeşitli girişimlerde bulunacaklarını belirten Akif Hamzaçebi, Yasaya Genel Kurul aşamasında muhalefet etmeyeceklerini söyledi.

Dost Beykoz’un yayınladığı rayiç bedellerle ilgili listeyi de masaya yatıran Çebi ve muhtarlar bu fiyatların gerçekten yüksek olduğunu ve çoğunluğu emekli olan Beykoz halkının bu fiyatlarla arazilerini satın alamayacaklarını belirttiler.

Beykoz’un birçok bölgesinde araziler satın alınabilmiş olsa bile SIT nedeniyle her hangi bir yapılaşmanın olamayacağı ve Çavuşbaşı’nda su havzalarının genişletilmesinin yıkımlara yol açabileceği üzerinde durulan toplantıda, 12 muhtar söz alarak düşüncelerini ifade etti.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Nagihan Akan’da, Beykoz bu anlamda yaşanabilecek en ufak bir olumsuzluk karşısında Ankara’ya yürüyebileceklerini belirtirken, son bey yıla dönük gelen ecri misillerin yine Beykoz’da tartışma konusu olduğu kaydedildi.

Yaklaşık 2.5 saat süre ile devam eden toplantıda, satışların emlak değerinin yarısından yapılması için çeşitli önergeler vereceklerini söylenen CHP’li Çebi, Antalya gibi turizm kentlerindeki otellerin rayiç bedel üzerinden almalarını hükümete önereceklerini belirtti.

Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, 2B Yasası iler ilgili, daha önce çeşitli siyasilere verdikleri dosyayı Hamzaçebi’ye de verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: 2B, Akif Hamzaçebi, Beykoz, Nagihan Akan, CHP

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz