Yaşam

Akbabalıların 350 kişilik iftar sofrası

Akbabalıların 350 kişilik iftar sofrası
2014.07.15 00:00
| | |
4913

Beykoz Akbaba Mahallesi'nin gençleri toplandı ve bir organizasyon yaparak mahalleye iftar yemeği verdi.

Mahalle sakinlerinden İhsan Kılıç'ın öncülük ettiği gençler, yaklaşık 350 kişiyle aynı sofraya oturdu. Ortak noktaları yalnızca ikamet ettikleri yer olan Akbabalılar, şimdi Ramazan Bayramı'nda 'Pilav Günü' düzenlemeye hazırlanıyor. Beykoz'da komşuluk, bir başka güzel yaşanıyor...

Ramazan ayında Beykoz Belediyesi tarafından artık gelenekselleştirilen iftar yemekleri, ilçe sakinlerine ilham vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Dost Beykoz'un duyurduğu ve bu yıl ikincisi yapılan Çiğdem Mahallesi Bülbül Çıkmazı'ndaki iftar sofrası haberinin ardından, bir haber de Akbaba'dan geldi. Akbaba Yenimahalle'de oturan gençler, kendi olanaklarıyla bir sofra kurarak 350 kişiyi ağırladı. Yenimahalle Cami İmamı'nın da yer aldığı iftar sofrasında, Akbaba Muhtarı Yüksel Kılıç da bir konuşma yaptı. Muhtar Kılıç, yaptığı konuşmada, günü organize eden Akbaba gençlerine teşekkür ederek, "Allah kabul etsin" dedi.

Yenilen yemeğin ardından mahallelilere çay servisi de yapılırken, Ramazan Bayramı'nda düzenlenecek olan "Pilav Günü" için mahalleliler, hazırlıklara şimdiden başladıklarını ifade etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Akbaba, Yüksel Kılıç, İftar, İhsan Kılıç

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"