Akademisyenlerden Beykoz'a tam not

  • Güncelleme: 30.07.2020 19:27
  • Okunma: 7603 kez
  • Yorum: 1
ÜniAr’ın Akademik Ekoloji Araştırmasında Beykoz Üniversitesi, araştırmada aldığı yüksek notlarla akademik iklime katkısını ortaya koydu.
Akademisyenlerden Beykoz'a tam not

“Üniversitelerin Akademik Ekoloji Genel Sıralaması”nda Türkiye’deki 194 üniversite içinde Beykoz Üniversitesi 9’uncu, 68 vakıf üniversitesi arasında ise 5’inci olarak önemli bir başarı elde etti.

Bağımsız üniversite araştırmaları yapan Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı’nın son araştırmasında akademisyenler üniversitelerine not verdiler.

ÜniAr’ın“Akademik Ekoloji: Akademisyenlerin Gözünden Üniversiteler 2020” adını taşıyan araştırmasına Türkiye’deki 126 devlet ve 68 vakıf toplam 194 üniversiteden 16 bin 624 akademisyen katıldı.

Anket yöntemiyle gerçekleştirilen araştırmada akademisyenler, akademik özgürlükten akademik kültür ve desteğe, üniversiteye bağlılıktan ilişkisel toksiditeye kadar 11 farklı başlıkta üniversitelerini değerlendirdi.

Araştırma sonucuna göre akademisyenler, Türk üniversitelerine akademik özgürlükte 100 üzerinden 64.5 ile en yüksek puanı verirken, en düşük not ise 48.4 ile dedikodu, kıskançlık, mobing gibi ilişkisel toksidite alanında oldu.

Beykoz Üniversitesi de aldığı yüksek notlarla başarısını ortaya koydu.

Beykoz Üniversitesi "Üniversitelerin Akademik Ekoloji Genel Sıralaması”nda Türkiye’deki 194 üniversite içinde 9’uncu, 68 vakıf üniversitesi arasında ise 5’inci olarak önemli bir başarı elde etti.

Akademik kültürü önemseyen ve değerli bulan üniversitelerinde ortaya konulduğu araştırmada Beykoz Üniversitesi,“Üniversitelerin Akademik Kültür ve Destek Sıralaması”nda genel sıralamada 194 üniversite içinde 10’uncu üniversite, 68 vakıf üniversitesi içinde ise 3’üncü üniversite oldu.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

Buse Bilginoglu (6 ay önce)

Kıçıkırık lojistik meslek yüksekokulu oldu beykoz university :) sanki bir sabancı, koç, yeditepe de iş garantisi vs var...

Yorum Yaz