Eğitim

Akademik yarışta transfer atakları...

Akademik yarışta transfer atakları...
2014.07.18 00:00
| | |
5965

Başarılı öğrencileri burslarla çekmeye çalışan vakıf ve devlet üniversiteleri, tanınmış öğretim üyelerini transfer ederek adayları etkilemeye çalışıyor...

Bahçeşehir Üniversitesi, Prof. Dr. Şenay Yalçın'ı Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu'ndan transfer edilerek rektör yaptı...

Yapılan transferler :

ESKİ TRT'Cİ GAZİKENT'TE

Gazikent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne öğrencileri aralarında Prof. Dr. Lütfi Şanal Görgün, TRT Eski Genel Müdürü Prof. Dr. Tayfun Akgüner, Prof Dr Hüseyin Hatimi ile çekmeye çalışıyor.

Bahçeşehir Üniversitesi Prof. Dr. Şenay Yalçın'ı, Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu'ndan transfer edilerek rektör yaptı. Pof. Dr. Heath W. Lowryp, Bahçeşehir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesine Princeton Üniversitesi'nden transfer edilirken, Prof. Dr. Gonca Söğüt Pekak, Hacettepe Üniversitesi'nden transfer edildi. Prof. Dr. Oktay Özcan Mühendislik Fakültesine Yıldız Teknik Üniversitesi'nden transfer edilirken, Prof. Dr. Abdullah Huz'da Baruch College, New York'tan transfer edildi.

MEDİPOL'E TIBBIN EN İYİLERİ

Anatomi anabilim dalını Prof. Dr. Muzaffer Şeker'e emanet eden Medipol Üniversitesi, tıbbi biyokimya anabilim dalını Prof. Dr. Nesrin Kartal Özer'i ve Prof. Dr. A. İnci Özden'i Fizyoloji anabilim dalına Prof. Dr. Gürkan Öztürk'ü Mikrobiyolij anabilim dalına ise Prof. Dr. Ahmet Zeki Şengil'i transfer etti. Hukuk Fakültesini ise Prof. Dr. M. Akif Aydın, Prof. Dr. Yücel Sayman, Prof. Dr. Nevzat Koç, Yard. Doç. Dr. Levent Korkut gibi alanında uzman akademisyenlere emanet etti.

REKTÖR BAHÇEŞEHİR'DEN

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi daha önce Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı  Prof. Dr. Yıldırım Üçtuğ'u transfer etti. Üçtuğ rektör oldu.  Medeni hukuk ve aile hukuku üzerine çalışmaları ile tanın Prof. Dr. Şükran Şıpka'da Kemerburgaz Üniversitesi'ne transfer oldu. Şıpka, Hukuk Fakültesi Dekanı olarak görev yapacak. Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi dekanı Prof. Dr. Bünyamin Özgültekin de Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı oldu.

ABD ONAYLI UZMANLAR

Amerikan Makine Mühendisleri Odası (ASME) şeref üyesi ve Avrupa Birliği Çerçeve Programları Enerji Komisyonu Türkiye Delegesi Prof. Dr. M. Pınar Mengüç, Özyeğin Üniversitesi'ne transfer oldu. MIT ve Stanford gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinde okutulan ve ışınımla 'ısı transferi' konusunda dünyadaki en temel kitaplardan biri olarak kabul edilen Thermal Radiation Heat Transfer adlı kitabın yazarları arasında buluyor. Özyeğin Üniversitesi Enerji, Çevre ve Ekonomi Merkezi Direktörü olarak çalışıyor. Doç. Dr. Koen Pauwels ise  Özyeğin Üniversitesi'ne Tuck School of Business at Dartmouth' tan katılan Koen Pauwels, Amerika'dan Türkiye'ye özel olarak Özyeğin Üniversitesi'nde çalışmak üzere geldi. Pauwels, Özyeğin Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi'nde İşletme programında görev yapıyor. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun  olan, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini Fransa'nın Montpellier Üniversitesi Hukuk Fakültesinden alan  Prof. Dr  Cevdet Atay Özyeğin Üniversitesi'nde  öğretim üyesi olarak görev yapıyor.

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Lojistik Meslek Yüksek Okulu, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"