AK Partililerden bürokratik ziyaretler

  • Güncelleme: 15.02.2012 00:11
  • Okunma: 6437 kez
  • Yorum: 0
14 Ocak 2012'de yapılan 4. Olağan Kongre’de AK Parti Beykoz İlçe Yönetiminin yenilenmesinin hemen ardından yapılan görev dağılımı sonrası İlçe Yönetimi harekete geçti.
AK Partililerden bürokratik ziyaretler

Başkan Yardımcısı Miktat Güner,  Kadir Alarçin, Şeref Sarıkaya, Ahmet Ay, Manolya Demirören, Özcan Kurudere, Dürdane Coşkun, Semra Kara, Şevki Kazancı ve İsa Kandemir’den oluşan AK Parti heyeti gün boyu çeşitli kamu yöneticilerini makamlarında ziyaret ettiler.

İlk durak Ağız ve Dış Sağlığı

Öğlen saatlerinde AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı'ndan hareket eden heyetin ilk durağıBeykoz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi oldu. Heyeti Hastane Başhekimi Fahri Sümerkarşılarken Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi. İlçe Başkanı Adem Sefer’i temsilen söz alan Başkan Yarımcısı Miktat Güner Başhekim Fahri Sümer’e nezaketinde dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

AK Partililer Hükümet Konağı’nda

Heyetin ikinci durağı Beykoz Kaymakamlığı oldu. Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’e taziye ziyaretinde bulunan AK Parti heyeti merhumenin vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Miktat Güner İlçe Başkanı Adem Sefer’in selamlarını Kaymakam Ergün’e iletirken çözüm aşamasında bir hayli yol alınan 2-B yasası ziyaretin gündemini belirledi. Ergün yasada sona gelindiğini ifade ederken, bu konuda konuşmanın artık gereksiz olduğunu belirtti. Çıkan yasa çerçevesinde fiyatların ve ödeme koşullarının ne şekilde olacağının henüz netleşmediğini sözlerine ekleyen Ergün bu belirsizliklerin ortadan kalkmasıyla çözüm sürecinin başlayacağını söyledi.

Başsavcılığa ziyaret basına kapalı

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’ün ardından Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı Nuh Tekin’i makamında ziyaret eden heyet burada toplu bir fotoğraf çektirdi. Fotoğraf çekiminin ardından ziyaretin bu bölümü basına kapalı gerçekleştirildi.

Milli Eğitim unutulmadı

Savcılığın ardından Milli Eğitim Müdürlüğü’ne geçen heyeti Milli Eğitim Müdürü Hasan Nazmi Yekrek karşıladı. Yekrek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, kısa bir süre önce gerçekleşen AK Parti Kongresi’nin hayırlı olmasını diledi. Yekrek Beykoz’da eğitim alanındaki projelerden bahsederken Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e eğitime verdiği katkılardan dolayı müteşekkir olduğunu ifade etti.

İlçe Emniyet Müdürlüğü

Heyet son olarak Beykoz İlçe Emniyet Müdürü İrfan Mazlum Bekaroğulları’nı ziyaret etti. Ziyarette İlçe Başkanı Adem Sefer’in selamları iletilirken, Bekaroğulları emniyet ve asayiş konusunda heyete bilgi verdi. Asayiş sorunun büyük bir sorun olmadığına değinen Emniyet Müdürü birinci sıradaki sorunun hırsızlık olduğunu belirtti. Diğer suçların ise vasat olduğuna değinen Bekaroğulları Beykoz’un bu açıdan çok şanslı bir ilçe olduğunu ve bu şansın vatandaşların yasalara karşı saygılı olmasından doğduğunu belirtti. Ayrıca trafik ile ilgili bilinçlendirme programı ve gençleri doğru ve faydalı yollara yönlendirme konusunda çalışmalar yaptıklarını ifade eden Bekaroğlulları bu çalışmalarda Belediye ve STK’ların yardımlarına ihtiyaç duyduklarını söyledi. Bekaroğulları yeni yapılan İlçe Emniyet Müdürlüğü Binası’nın bitmek üzere olduğunu sözlerine ekleyerek 2012 yılı içerisinde bu binaya taşınacaklarını umduğunu belirtti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: AK Parti, Beykoz, Ziyaret

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz