AK Partili Vekiller, gündemi Beykoz’da değerlendirdi

  • Güncelleme: 09.03.2020 18:32
  • Yorum: 1
AK Parti Beykoz İlçe teşkilatı 3 milletvekilinin katılımıyla bir bayramlaşma programı gerçekleştirdi...
AK Partili Vekiller, gündemi Beykoz’da değerlendirdi

Ramazan Bayramı dolayısıyla AK Parti İlçe Başkanlığı'nda Milletvekilleri ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in de katılımıyla, Mustafa Gürkan Başkanlığı'nda bir bayramlaşma programı gerçekleştirildi. AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve Beykoz Sorumlusu Hasan Sakız'ın da katıldığı programda konuşma yapan Milletvekilleri, konuşmalarında bayramlaşmanın ötesine geçerek, gündemdeki konuları değerlendirdi.

Önce AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan söz aldı ve İslam dünyasında bayram sevincinin yaşanamadığını savunarak, emperyalist güçler tarafından Müslümanların birbirine düşürüldüğünü iddia etti. ABD'li ünlü siyahi lider Malcom X'in "İster mermi kullansın, ister oy pusulası; insan iyi nişan almalı. Kuklayı değil, kuklacıyı vurmalı" sözlerini "Müslüman iyi nişancı olmalı... Kuklayı değil, kuklacıyı vurmalı" şeklinde değiştirerek aktaran Hasan Turan, bu sırada özellikle intihar saldırılarında öldüren kişiler Müslüman olsa da 'Kuklacı' olarak, Müslüman olmayan kişi ya da devletleri işaret etti. Suudi Arabistan'daki intihar saldırılarına da değinen AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, konuyu değerlendirirken, "Bu neyi anlatıyor? Şunu anlatıyor: Hele hele Ravza-i Mutahhara'da yapılan saldırı asla kabul edilemez. Hiçbir saldırı kabul edilemez ancak 'Anam babam sana fedâ olsun Ya Resullullah' diye hepimizin yoluna kurban olduğumuz Peygamberimizin mezarının dibinde oluyorsa; bu, İslam Dünyasına ve Müslümanlara karşı açılmış açık bir savaştır. Bu savaşın içerisinde bir tarafta bayramı kutlamaya çalışıyoruz, sevinmeye çalışıyoruz" dedi.

‘Milletvekili Azmi Ekinci İsrail ile ilişkilerin normalleşme sürecini değerlendirdi’

Hasan Turan'ın ardından kendisine söz verilen bir başka AK Parti İstanbul Milletvekili ve Beykoz Bölge Sorumlusu Azmi Ekinci ise ortamı yumuşatmaya çalıştı ve "Bayramdayız, cenazede değiliz" şeklinde konuştu. Emperyalist devletlere dikkat çeken ve İslam Dünyası ile Müslümanlara karşı bir savaşın başladığını iddia eden Hasan Turan'ın sözlerinin üzerine İstail ile ilişkilerden bahseden ve geçtiğimiz günlerde 'normalleşme sürecine' girilmesi durumunu değerlendiren AK Partili Milletvekili Azmi Ekinci, "Biz 2002 yılındaki uçurumun ucundaki Türkiye değiliz... Artık hamdolsun, kendi ayakları üstünde duran ve 3 milyon muhaciri de bağrına basacak, onlara da sahip çıkan bir devletiz. Bu da bayram yapmak için bize yeterlidir. Ayrıca biz artık yerli vesaitçilere karşı 'one minute' demedik! Demiyoruz! Artık uluslararası emperyalizme karşı, küfre karşı 'Bir dakika dur' diyoruz. İsrail'e 'dur' dedik ve hamt olsun bizim şart koştuğumuz 3 maddede biz geri adım atmadık; İsrail geri adım attı. Bu, İsrail'in kuruluş tarihinden bu yana ABD dâhil olmak üzere hiçbir devletin ettiremediği bir şeydir. Bu bizim bayram yapmamız için yeterli bir sebeptir" dedi.

‘AK Partili iki İstanbul Milletvekili, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı farklı açılardan değerlendirdi’

Bu arada her iki Milletvekili de konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan bahsederken, farklı açılardan bakması dikkat çekti. Milletvekillerinden Hasan Turan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili olarak, "Cumhurbaşkanımız mesela... Görüyoruz. Bir sürü badireler atlattı ancak her zorluk aynı zamanda bir fırsattır şuuruyla, o zorlukları aşarak, yeni fırsatlar yaratıyor. Ne için? Bir insan bir dünya için bunu yapar mı? Yapmaz... Bunu yapan insanın ancak büyük bir davası olması lazım... AK Parti hareketi, sadece bir siyasi parti hareketi değildir. AK Parti hareketi, davası olanların bir hareketidir ve bu dava yalnızca Türkiye ile sınırlı bir dava değildir. Bu dava, bütün bir ümmetin davasıdır" derken, bir diğer Milletvekili Azmi Ekinci, Erdoğan'ın "Dünya 5'ten büyüktür" sözünü alıntılayarak, şöyle dedi: "Bence bayramı bir bayram tadında yaşamak lazım... Çünkü bayramı bayram tadında yaşamak için birçok gerekçemiz de var. Birincisi; inanmışsanız, üstünsünüz... Bu bir bayram meselesidir. İkincisi, bu toplum 1000 yıldır İslam’ın bayraktarlığını yapan bir toplumdur. İslamın bayraktarlığını yapan neslin torunlarıyız ve hamt olsun şimdi de İslam ümmetinin ümidiyiz. Başımızda partimizin kurucusu Cumhurbaşkanımız varsa, bu bayram yapmak için yeterlidir. Biz, bir AK Parti ailesiyiz. Dünyanın en büyük partisi, teşkilatıyız".

AK Parti Beykoz İlçe teşkilatı tarafından gerçekleştirilen Bayramlaşma programına, konuk olan Milletvekillerinin güncel olaylar konusundaki değerlendirmeleri damga vurdu. Evsahibi konumundaki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, ilk olarak söz alıp bir konuşma yaparken, kısa tuttuğu söylevinde şöyle konuştu:

Mustafa Gürkan: "Kardeşliğimiz ve birlikteliğimiz inşallah bu bayramda büyür"    

"Öncelikle Rabbim, tutmuş olduğumuz oruçları kabul eylesin... AK Parti kurulduğu günden bugüne kadar her Bayram sabahında birçok arkadaşımız, kendi ailesini bile ziyaret etmeden önce buraya geliyor. Bu gelenek, kurulduğumuz günden bu yana aksamadan devam ediyor. Rabbimize bu konuda şükretmemiz lazım...

Ramazan ayı yalnız Beykoz'da değil Türkiye genelindeki tüm teşkilatımızda paylaşımı ve birlikteliği yüksek bir şekilde geride kaldı. Bizim kendi kültürümüzde yer alan bir takım değerlerimiz var. Bu değerler her geçen gün ve özellikle Ramazan ayında hayat buluyor. İnşallah bundan sonra da çok daha güzel ve güçlü bir şekilde hayat bulacaktır.

Çok zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Bir düşünür, 'Coğrafya kaderdir!' diyor. Ama biz bu topraklarda yaşayanlar da bugüne kadar kaderin hakkını verdik. İnanıyorum ki bundan sonra da Türk Milleti olarak üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Rabbim inşallah bu bayram, geçmiş bayramlardan çok daha fazla birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi büyüten bir bayram olmasını nasip eder, diyorum."

Kendisinin ardından sözü Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e devreden Mustafa Gürkan, bu sırada tüm partililerin bayramını da kutladı. Vatandaşların bayramını kutlayan Yücel Çelikbilek ise Ramazan iftarlarında olduğu gibi Türkiye'nin savaştaki Suriyelilere kapısını açmasının mutluluğunu vatandaşlarla paylaştı ve bu sırada verilen emekler dolayısıyla da devlet kadar milleti de kutladı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, şunları anlattı:

Yücel Çelikbilek: "Bu topraklar hepimizin"

"Biz her bayramda buraya geliriz, bayramlaşırız. Daha sonra zaman kalırsa diğer mahallelerimize de gider, orada da vatandaşlarımızla selamlaşırız. Öncelikle bayramınız mübarek olsun... Bu bayramda bir tarafta rahmet var bir tarafta devlet yetkililerimiz, Sayın Başbakanımız Eyüp Sultan'daydı mesela... Sayın Cumhurbaşkanımız da Mimar Sinan'da halkla buluştu. Sayın Milletvekillerimiz ve Bakanlarımız farklı farklı yerlerde bulunuyorlar. Devlet ve milletin bu denli kaynaştığı başka bir ortam, başka bir zemin bulamazsınız. Allah'a hamdolsun... Hiçbirisi bir tatile gidip, vatandaşın bayramını atlamıyorlar. Bu bizim değerimizdir; bayramlarımız, olmazsa olmazımızdır. Bundan dolayı da Rabbimize hamdolsun.

Bugün Ortadaoğu'da bu bayramda aynı sizin gibi belki sizden daha çok sevinen, mazlum ve mağdur insanlar var. Onların sevincine siz sebep oldunuz. Sizin gayretlerinizle, emeğinizle onlar seviniyorlar. Dolayısıyla kendinizi ne kadar mutlu hissetseniz, kendinizle ne kadar gurur duysanız; azdır. Neden? Çünkü zor bir coğrafyada yaşayıp ağlayan insanların gülmesinde aracı oldunuz.

Rabbimize hamdolsun... Dileriz ki Rabbim yeryüzünde sırtı sıvazlanmayan bir yetim insan kalmasın... Bunların hepsiyle de biz kucaklaşalım, bağrımıza basalım... Biz onlara 'bu topraklarda sizin de hakkınız var' dediğimizde, onlar bundan rahatsız olan insanları, neredeyse silaha sarılan insanları görüyorlar. Varsın birileri rahatsız olsunlar ama biz diyoruz ki, bu topraklar hepimizin!"

Yücel Çelikbilek'in ardından söz alan AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Hasan Sakız, öğleden sonra Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek bayramlaşma törenine Beykozluları davet ederek, "Bayram vesilesiyle, özellikle komşularımızdan başlayarak, etrafımızdki gençlerimizden kardeşlerimizden, akrabalarımızdan; şehir içi ya da şehir dışı ve hatta yurt dışında olan tüm akraba ve eş dostlarınızın hem bayramlarını tebrik ediyor hem de buradaki kardeşlerimin de bire bir onları aramak suretiyle bu bayramın bir bayram olduğunu her birine hatırlatmanızı ve onlarla selamlaşmanızı arzu ediyorum. Bu vesileyle hepinizin bayramını tebrik ediyor ve bugün saat 3'te Haliç Kongre Merkezi'nde il bayramlaşmamız olduğunu sizlere duyurmak istiyorum. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın da katılacağı bayramlaşmada hep birlikte olmayı ve kucaklaşmayı diliyorum" diye konuştu. Ardından söz alan AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Sert ise partisinin İstanbul il ve ilçe teşkilatları ile belediyelerinin Ramazan ayında yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiği yardımlara dikkat çekerek, şöyle dedi:

Hasan Sert: “Balkanlar’da yaşayan kardeşlerimiz beni arayıp teşekkür ediyor”

"Türkiye tabi önemli bir süreçten geçiyor. Ancak ben Ramazan ayında iki şeyi çok önemsedim. Çok güzel şeyler de oldu, canımızı sıkan şeyler de oldu ama iki şey çok önemliydi: Birincisi, İstanbul teşkilatının o Diyarbakır'da Sur'a sahiplenmesi... Diyarbakır'a sahiplenmesi, Doğu'ya sahiplenmesi... Oraya tırlarla çok sayıda yardım götürmesi ve orada bir kardeşliğin sembolü bir iftar yemeği vermesi... Buradan İstanbul İl teşkilatını ve Beykoz teşkilatını tebrik ediyorum. İkincisi de tüm teşkilatlarımız ve özellikle Belediyeler, Balkanlar'da ve Afrika'da çok iftarlar verdiler. O unutulmuş olan değerler, yeniden yaşatmaya çalıştılar. Onun ne demek olduğunu, oradaki kardeşlerimiz çok iyi biliyorlar. Biz burada alıştığımız için 'rutin' gibi oluyor ama orası için müthiş bir faaliyetti. Oradaki kardeşlerimiz beni arayıp söylediler: 'Yahu bu kadar güzel bir şey olmaz... Biz bu tatları yeni almaya başladık' dediler. Ben tüm partili kardeşlerimize ve özellikle bu yardımlara destek veren Belediyelerimize teşekkür ediyoruz. İnşallah bu Doğu'daki sıkıntılı süreci aştıktan sonra Türkiye'nin çok daha iyi şeyler başaracağını düşünüyorum ve bu kardeşlik köprülerini gün geçtikçe de artırmamız gerektiğine inanıyorum."

Son olarak kendisine söz verilen AK Parti İstanbul Milletvekillerinden İstanbul Milletvekili Hasan Turan, oldukça uzun bir konuşma yaparak, güncel konular konusunda değerlendirmeler yaptı. İslam Dünyası'na ve Müslümanlara karşı açılan bir savaştan bahseden Hasan Turan, bu savaşın içerisinde bayram kutlamaya çalışıldığını savundu. Hasan Turan, şöyle konuştu:

Hasan Turan: "Bu, İslam dünyasına ve Müslümanlara karşı açılmış açık bir savaştır!"

"Bayram aslında mutlulukların çoğaldığı ve paylaşıldığı bir gündür. Ancak İslam dünyasında maalesef, acılarımız da bir taraftan devam ediyor. Son 5 gün içerisinde -ki benim de şahit olduğum, İstanbul'da havaalanındaydım, tam o sırada bir patlama oldu- lanet bir terör saldırısı... Peşinden Bağdat'ta evelsi gün 150 kişiden fazla insan katledildi. Dün akşam da Medine-i Münevvere'de... Ravza-i Mutahhara'nın dibinde... bir terör vakası oldu. Bu neyi anlatıyor? Şunu anlatıyor: Hele hele Ravza-i Mutahhara'da yapılan saldırı asla kabul edilemez. Hiçbir saldırı kabul edilemez ancak 'Anam babam sana fedâ olsun Ya Resullullah' diye hepimizin yoluna kurban olduğumuz Peygamberimizin mezarının dibinde oluyorsa; bu, İslam Dünyasına ve Müslümanlara karşı açılmış açık bir savaştır. Bu savaşın içerisinde bir tarafta bayramı kutlamaya çalışıyoruz, sevinmeye çalışıyoruz. Sorumluluğumuzun ne kadar büyük olduğunu; büyük davaların ne kadar büyük mükkellefiyeti olduğunu an be an yaşıyoruz. Dolayısıyla tabi bir taraftan bayramı dostlarımızla paylaşarak kutlayacağız ancak öbür tarafta gözyaşları döküyoruz.

Mezhep, meşrep, etnisite ayrımına tabi tutarak, Müslümanları birbiriyle boğuşturuyorlar. Geçtiğimiz haftalarda, Muhammed Ali'nin cenazesine gitmiştik. Muhammed Ali'nin en önemli yol arkadaşlarından birisi rahmetli Malcom X'dir. Amerika'daki siyahi Müslümanların öncüsü... Malcom X'in güzel bir sözü var, diyor ki: 'Müslüman iyi nişancı olmalı... Kuklayı değil, kuklacıyı vurmalı'... Bugün İslam dünyasında emperyalistler, sömürgeciler, bizim yeraltı ve yerüstü kaynaklarımızı yağmalamayı kafaya koymuşlar. Bunun için elinden gelen her türlü lanetli eyleme imza koyarlar ve maalesef Müslümanları birbiriyle uğraştırırlar. Bu girdaptan kurtulmamız lazım... Uyanmamız lazım, bilinçlenmemiz lazım... Aslında Allahu Teala bunun için bizlere birçok fırsatlar vermiş. Ramazan diye bir lütuf ihsan etmiş... 'İbadetleriniz ve kulluk programlarınızla hepiniz Allah'ın ipine sarılın, ayrılmayın' demiş. 'ayrılırsanız gücünüz zayıflar' demiş. Bunlara uysak, aramızda bu ayrılık bu tefrika (ikilik) olmayacak. Ancak maalesef günde 200 kişi 300 kişi 400 kişi İslam dünyasında katlediliyor, öldürülüyor.

Biz öldürenlerin kimliğine hiç bakmayacağız; Malcom X'in dediği gibi... Kuklalarla uğraşmayacağız... Arkasında kimler var, onları göreceğiz... İşte o zaman davamızın ne kadar büyük ve büyük olduğu kadar da ne kadar sorumluluk gerektiren bir dava olduğunun farkına varırız. O zaman da gece gündüz çalışır ve uyku uyumadan uğraşırız. Cumhurbaşkanımız mesela... Görüyoruz. Bir sürü badireler atlattı ancak her zorluk aynı zamanda bir fırsattır şuuruyla, o zorlukları aşarak, yeni fırsatlar yaratıyor. Ne için? Bir insan bir dünya için bunu yapar mı? Yapmaz... Bunu yapan insanın ancak büyük bir davası olması lazım... AK Parti hareketi, sadece bir siyasi parti hareketi değildir. AK Parti hareketi, davası olanların bir hareketidir ve bu dava yalnızca Türkiye ile sınırlı bir dava değildir. Bu dava, bütün bir ümmetin davasıdır."

AK Parti Milletvekili Hasan Turan'ın konuşması sırasında oldukça gerildiği fark edilen AK Parti İstanbul Milletvekili ve AK Parti Beykoz İlçe Sorumlusu Azmi Ekinci ise konuşmasına, bu konudaki düşüncelerini belirterek başladı. "Bir bayram gününde bu kaar siyaset yoğunluklu konuşmaların yapılması heralde bizim biraz bayram havamızı değiştiriyor" diyen Azmi Ekinci, bayramın bayram gibi kutlanması gerektiğini savundu ve şöyle konuştu:

Azmi Ekinci: "Dünyanın en büyük partisi, teşkilatıyız"

"Evet... Bayramdayız, cenzade değiliz! Mutlaka biz Müslümanların moralini bozacak, küfrün kendi cephesinden bize karşı açmış olduğu savaşta bedelini ödeyeceğiz. Bu bedeller ise bizim imtihanımızın bir sonucudur. 'Allah ne buyurduysa, baş göz üstüne' diyoruz. Ama bence bayramı bir bayram tadında yaşamak lazım... Çünkü bayramı bayram tadında yaşamak için birçok gerekçemiz de var. Birincisi; inanmışsanız, üstünsünüz... Bu bir bayram meselesidir. İkincisi, bu toplum 1000 yıldır İslamın bayraktarlığını yapan bir toplumdur. İslamın bayraktarlığını yapan neslin torunlarıyız ve hamd olsun şimdi de İslam ümmetinin ümidiyiz. Başımızda partimizin kurucusu Cumhurbaşkanımız varsa, bu bayram yapmak için yeterlidir. Bunu söylemek istiyorum...

İkincisi, biz 2002 yılındaki uçurumun ucundaki Türkiye değiliz... Artık hamdolsun, kendi ayakları üstünde duran ve 3 milyon muhaciri de bağrına basacak, onlara da sahip çıkan bir devletiz. Bu da bayram yapmak için bize yeterlidir. Ayrıca biz artık yerli vesaitçilere karşı 'one minute' demedik! Demiyoruz! Artık uluslararası emperyalizme karşı, küfre karşı 'Bir dakika dur' diyoruz. İsrail'e 'dur' dedik ve hamt olsun bizim şart koştuğumuz 3 maddede biz geri adım atmadık; İsrail geri adım attı. Bu, İsrail'in kuruluş tarihinden bu yana ABD dâhil olmak üzere hiçbir devletin ettiremediği bir şeydir. Bu bizim bayram yapmamız için yeterli bir sebeptir.

Biz dünyaya haykırıyoruz, diyoruz ki: 'Dünya 5'ten büyüktür'... İnsanlığın kaderi, 5 tane devletin iki dudağı arasında olamaz. Bunu söyleyen bir liderimiz var. Dolayısıyla hamdolsun, bu da bayramı bayram tadında yaşamak için yeterli sebeplerdir. Yine biz, bir AK Parti ailesiyiz. Dünyanın en büyük partisi, teşkilatıyız. Çok şükür ümmetin umuduyla, yüzde 50'lerle 11 seçim boyunca yerli işbirlikçiler ve statükocular veya bu ülkenin yükünü omuzlayamayacak kesimleri 11 kez tuş ediyoruz ve iktidar oluyoruz. Bu da bizim gurur duyacağımız ve bir bayram yapmamıza sebep teşkil edecek bir durumdur. Dolayısıyla arkadaşlar çok üzülmeyelim... Kendimizi böyle bir cenaze havasında görmeyelim... Vekil arkadaşlarımızın, Belediye Başkanımızın, İlçe Başkanımızın söyledikleri her şeye katılıyorum ama bayramı da bayram gibi yaşayalım diyorum. Bu vesileyle hepinizin bayramını kutluyorum; ailelerinizin bayramını kutluyorum."

Konuşmaların ardından hep birlikte koridora geçilirken, burada gelen partililerle tek tek selamlaşıldı ve bayramlaşıldı.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

Mustafa SARGIN (5 yıl önce)

Seçimlerde birincilik ödülü almiş Beykoz ilçe teşkilatı ödül aldığı zaman muhalefette olsak sevindik gurur duyduk davamız adına lakin ben ilçedeki bayramlaşmaya katılmadım Belediyedeki meydanda bayramlaşmaya geldığımde proğram başladı ilçe mbaşkanı konuşmaya başladı şoyle etrafa bi bakındım tolasan maksimum yuz elli kişi vardı hatta videoyada çektım yarın birgün konuşunca birileri inkar eder diye Daha sonra yine iyi düşündüm herkes ilçeye gelmişte belediyeye gelmemiştir diye sordum soruşturdum aaaaaa şoke oldum toplasan 50 kişi yokmuş dediler iktidar partisinin bir ilçe teşkilatı hemde son seçimlerde birincilik ödülü almiş bayramlaşmaya 50 kişi bile gelmemiş üç tane bölge millet vekili geldiği halde Ey ilçe teşkilatı başınızı ellerinizin arasına koyun ve düşünün Eski bayramları hatırladım salonlara ilçeye sığmıyorduk bayramlaşan arkadaşlar dışarı çıksında dışarda kalanlar içeri gelip bayramlaşsın dıye anons edilirdi Birde Beykozlu demekki bunlara oy vermedi RECEP TAYYİP ERDOĞANA OY VERDİĞİNİN noter tastikli Kanıtıdır bu olay siz birinci olmadığınızın da kanıtıdır Helal olsun size Ak Parti Beykoz ilçe Teşkilatı nı İnsan övütme makinesine dönüştüğünüz için ey Beykozun siyaset esnafları

Yorum Yaz