AK Partili Metin Külünk'ten Soğuksu'da 'sıcak' sohbet

  • 2014.09.26 00:00
  • Güncelleme: 26.09.2014 00:11
  • Okunma: 8683 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'un Soğuksu Mahallesi'nde vatandaşlarla buluşan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, yerel ve genel siyaset adına önemli açıklamalarda da bulundu.
AK Partili Metin Külünk'ten Soğuksu'da 'sıcak' sohbet

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, partisinin Soğuksu Teşkilatı'nın düzenlediği sohbet toplantısına katıldı. Soğuksu Dörtyol Kahvesi'nde gerçekleştirilen sohbete vatandaşlar ilgi gösterirken, Milletvekili Külünk yerel ve genel siyaset adına önemli açıklamalarda da bulundu. Beykozlu vatandaşların sorunlarını Ankara'ya taşımak adına önemli bir görevinin bulunduğunu vurgulayan Metin Külünk, "Ben buraya sizin fikirlerinizi ve isteklerinizi almak, bunları değerlendirmek ve sonuçlandırmak adına da gerekli yerlere baskı uygulamak için geldim. Ben sizin için Ankara'dayım. Bu akşam ben konuşmayacağım, sizler konuşup dertlerinizi anlatacaksınız" dedi.

Soğuksu sakinlerinin büyük bir ilgi gösterdiği toplantıda AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk'e yine AK Partili Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, Beykoz Belediye Meclis Üyesi Tuncer Dede, Soğuksu Mahalle Muhtarı Muammer Aydınoğlu da eşlik etti. Yaklaşık 2 saat süren sohbette, Milletvekili Metin Külünk kadar vatandaşlar da fikirlerini ortaya koydu. Metin Külünk'ün Dışişleri eski Bakanı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin 26. Başbakanı Ahmet Davutoğlu hakkındaki düşüncelerini sorduğu Soğuksulu vatandaşlardan birisi, Külünk’ün sorusuna şu şekilde yanıt verdi:

"Ahmet Davutoğlu çok saygın ve ilkeli bir isim. Ancak bizi bataklıktan çıkartan Recep Tayyip Erdoğan'dı. Bize karşı yapılan her yanlışta, masaya yumruğu vurdu ve 'Durun!' dedi. Eğer Ahmet Davutoğlu da böyle olursa ancak o zaman bizim gönlümüzü kazanabilir".

Siyasetten işsizliğe ve güncel politik konulardan aile yaşamına kadar pek çok başlığın ele alındığı toplantıda, Milletvekili Metin Külünk'ten yardım talep edenler de vardı. Daha önce uyuşturucu satmaktan hükümlü olduğunu söyleyen bir vatandaş, Milletvekili Metin Külünk'ten iş istedi. Evli ve iki çocuk sahibi olduğunu anlatan hükümlü vatandaş, iş bulamamaktan şikâyet etti ve yardım istediği Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından terslendiğini iddia etti. AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ise pek çok platformda kendisinden 'Ağabeyimiz' diye bahsettiği Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e sahip çıktı. Hükümlü olmanın, ortamları gerginleştirmek için bir araç olarak kullanılmaması gerektiğini vurgulayan Milletvekili Metin Külünk, 20'li yaşlarda kendisinin de hapse girdiğini anlattı. Başkan Yücel Çelikbilek'in kendisine gelen hiçbir kimseyi terslemeyeceğinin altını çizen Metin Külünk, iş bulmak konusunda Başkan Çelikbilek'in de yapabileceklerinin sınırlı olduğunu kaydetti.

Sohbetin ardından kendisini dinleyen tüm Soğuksu Halkı'na teşekkür eden AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, vatandaşlarla tek tek tokalaştı ve Beykozlular’ın Ankara'daki sesi olmaya devam edeceğini belirtti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz