AK Partili Mehmet Ali Pulcu, Beykoz'a hayran

  • 30.04.2015 20:36
  • Güncelleme: 13.03.2020 20:20
  • Okunma: 24743 kez
  • Yorum: 0
AK Parti'nin entelektüel ve aynı zamanda Hekim Adayları'ndan Mehmet Ali Pulcu, Beykoz basınıyla bir araya geldi.
AK Partili Mehmet Ali Pulcu, Beykoz'a hayran

Haziran ayında gerçekleştirilecek olan 2015 Genel Seçimleri'ne yönelik siyasi partilerin çalışmaları sürerken, AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, 1. Bölge 12. sıradan Milletvekili Adayı olan Mehmet Ali Pulcu ile Beykoz Basını'nı buluşturdu. Anadoluhisarı'nda bulunan BEYTAŞ Değirmen Kafeterya'da sabah kahvaltısında bir araya gelen Mehmet Ali Pulcu ve Beykoz basını, güncel konular ve özellikle siyaset konusunda bir söyleşi gerçekleştirdi. Zaman zaman Beykoz'a geldiğini ve hem balı k tuttuğunu hem de balıkçılıkla uğraşan tanıdığı Beykozlularla bir araya geldiğini anlatan Mehmet Ali Pulcu, ilçeden övgüyle söz etti. Hollywood Filmleri konusunda araştırmacı bir yapısının olduğunu dile getiren Mehmet Ali Pulcu, karikatür ile de ilgilendiğini kaydetti. Beykoz Güncel Haber Müdiresi Burçu Çelik'in iznini alarak bir karikatürünü de yapan Pulcu, imzaladığı eserini gazeteciye hediye etti.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen kahvaltılı toplantıya, İlçe SKM Başkan Yardımcısı Zafer Aslan ile İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Temel'in yanı sıra Hacı Demir, Mithat Güner, Gonca Jale Peker ve teşkilat mensupları katıldı. Beykoz basınından Beykoz Güncel, Beykoz Olay, Beykoz Ses ve Dost Beykoz'un katıldığı toplantıda, AK Parti 1. Bölge Milletvekili Adayı Mehmet Ali Pulcu ilçedeki basın çalışmaları hakkında bilgi aldı. Bu sırada ulusal basından tanıdığı ve takip ettiği Ruşen Çakır ve Cengiz Çandar'dan da örnekler veren Mehmet Ali Pulcu, Ruşen Çakır'ın muhafazakâr insanlara yönelik CHP'li bakışı eleştiren 1990'lı yılların sonlarında yazdığı yazılara değindi.

‘Mehmet Ali Pulcu, Ruşen Çakır’ı övdü, Cengiz Çandar’ı eleştirdi’

Ruşen Çakır'ın tespitlerinin yerinde olduğunu kaydeden Mehmet Ali Pulcu, "İyi bir gazeteci olan Ruşen Çakır'ın muhafazakârlara bakışa yönelik yaptığı eleştiriler sonrası biliyorsunuz AK Parti'nin 13 yıllık iktidar olduğu dönemi yaşadık. Bu anlamda Ruşen Bey son derece yerinde bir tespit yapmıştı. Çünkü sanılanın aksine muhafazakar olan insanlar, dil öğrenciler, okudular ve sol dediğimiz camiayı temsil eden kişileri bu anlamda geride bıraktılar" dedi. Cengiz Çandar'ın yazılarında AK Parti'ye yönelik tespitlerini de beğendiği Ruşen Çakır'ın tersine eleştiren Mehmet Ali Pulcu, Çandar'ın yaşanan süreçteki tüm gelişmeleri 'tesadüfe' bağlamış olmasını hayretle karşıladığını ifade etti. Mehmet Ali Pulcu, şu an Cumhurbaşkanı olan AK Parti Kurucusu Recep Tayyip Erdoğan'ın ve ekibinin ülke için yaptıklarından sonra 13 yıllık tek başına iktidarın 'tesadüf' sözüyle açıklanamayacağını kaydetti.

‘Milletvekili Adayı Mehmet Ali Pulcu, Beykoz Basınını daha yakından takip edeceğinin sözünü verdi’

Beykoz basınıyla tanışan Mehmet Ali Pulcu, gazetelerin ve gazetecilerin ilçede yaşadığı sorunları merak ettiğini dile getirdi. Bu sırada Beykoz Olay Gazetesi İmtiyaz Sahibi Eda Seskır, en önemli sorunun ekonomi olduğunu kaydederek, gazete basımında karşı karşıya kalınan masraftan bahsetti. Beykoz Ses Gazetesi İmtiyaz Sahibi Tayyar As da toplantı dolayısıyla yetkililere teşekkür etti ve Pulcu'ya seçildikten sonra Beykoz'a katkısının ne olacağı konusunda bir soru yöneltti. Beykoz'un 'öngörünüm' sorunundan da söz eden Tayyar As, bu konuda Mehmet Ali Pulcu'dan Meclis'e girdikten sonra sorunun ortadan kalkması yönünde çalışmasını Beykoz Halkı adına istedi. Mehmet Ali Pulcu ise konuyla ilgili olarak partisinde çeşitli çalışmaların yapıldığını ve bunun da takibinde olduğunu kaydederek, elinden geleni yapacağının sözünü verdi. Dost Beykoz Haber Müdürü Ferdi Güngör ise Mehmet Ali Pulcu'ya Beykoz'daki yerel basının ve haber dilinin, diğer ilçelere göre çok daha nitelikli olduğunu kaydederek, Türkiye'nin belki de en iyisi olduğunu dile getirdi. AK Parti İstanbul 1. Bölge 12. sıra Milletvekili Adayı Mehmet Ali Pulcu'ya Beykoz basınını takip etme çağrısı yapan Ferdi Güngör, diğer ilçe ve illerdeki yerel gazetelerden farkı hemen fark edebileceğini söyledi. Mehmet Ali Pulcu ise teşekkür ederek, ilçedeki basını daha sık takip edeceğinin sözünü verdi.

‘Kahvaltı sonrası AK Parti İlçe yönetici ve mensupları, Pulcu’yla hatıra fotoğrafı çekindi’

BEYTAŞ Değirmen Kafeterya'daki kahvaltılı toplantının sona ermesinin ardından, AK Parti Beykoz İlçe teşkilatı ile Milletvekili Adayı Mehmet Ali Pulcu, kapı önünde hatıra fotoğrafı çekindi. Bu sırada Baruthane Parkı'nda piknik yapan Beykozlularla da bir araya gelen Mehmet Ali Pulcu, bu sırada mahallesinde sıkıntı yaşadığını ifade eden bir vatandaşın şikâyetini dinledi ve sorunu not etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz