AK Partili Kemal Kaya projelerini anlattı

  • 0
  • 7045
AK Partili Kemal Kaya projelerini anlattı

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Av. Kemal Kaya Beykoz’la ilgili tespit ve projelerini Dost Beykoz’a anlattı.

Yerel seçimlerde partilerini temsil edecek adayların açıklanmasına sayılı günler kala partilerin projeleri de netleşmeye başladı.

“Benim de Beykoz’la ilgili önemli tespitlerim ve gelecek 5 yılla ilgili çok ciddi projelerim var. Elbette bu projeleri konunun uzmanı olan ekip arkadaşlarımla yaptığımız çalışmalarla belirledik” diye konuşan Kemal Kaya, hedeflerini şöyle anlattı: 

Beykoz’u tanımayan Beykoz’u kazanamaz. Buradaki “kazanma” sadece seçimi kazanma değildir. Doğma-büyüme Beykozlu olmanın, yıllardır siyasetin ve toplumun içinde olmanın şahsıma sağladığı avantajla Beykoz’un tüm sorunlarına ve deva olabilecek çözüm yollarına vakıfız.  

Sorunları biliyoruz ve ayağı yere basan, sıra dışı ve nefes aldıracak, özgün projelerle geliyoruz. Teknik detaylarını şimdiye kadarki yayınlarda anlatmaya çalıştığımız projelerimiz kâğıt üzerinde oy kapmaya yönelik, bir diğerini kötüleyerek pirim yapan projeler değildir. Siyaset üstü bir anlayışla, ayrımsız, israfsız ve yerel kaynakların ve kazanımların öncelikle kullanılacağı, sonuca odaklı projelerdir.

Beykoz’un birincil sorunu mülkiyet ve 2b meselesinde, arazilerin “hak sahiplerine devrinde vatandaşın ödeme gücü dikkate alınarak kanunun belediyelere verdiği yetkinin vatandaş yerine kendini koyan anlayışla çözüm üretmeyi hedefliyoruz. Vatandaşın bu tür mülkiyet sorunun çözülmesinde izleyeceği yolun ve kendi yararına olan metodun ne olduğunu tam olarak belirleyebilmesi için konunun iyi anlatılması ve gerekirse uzmanlar aracılığıyla bu sürecin açıklanması gerektiğini düşünüyoruz. Mesela, arsaların %40’nın Düzenleme Ortaklık Payı kesintisinin daha da düşürülmesine ilişkin planlarımız mevcuttur.

Her Görüşten ve her sosyal sınıftan Beykozlu ile birlikte sorunların üstesinden geleceğiz. Bilindiği gibi Beykoz, ekonomik sınıflar arasında uçurumların olduğu bir ilçemiz. Bir zamanlar Ayakkabı Fabrikası, Cam Fabrikası, Rakı Fabrikası gibi fabrikaların bulunduğu işçi sınıfın yoğun olduğu bir yerleşim alanıydı. Hâlihazırda ise bu fabrikalar kalktığı için işsiz bir grubun olduğu bir ilçe haline geldi. Aynı zamanda ise ekonomik düzeyi belli ortalamanın çok üstünde bulunan bir sınıfın ise ikamet alanı durumundadır. Burada istihdam sorununun boyutlarını açıklamaya bile gerek yok. İş imkânlarının arttırılması, üretebilir, daha yaşanabilir bir alan olmasına ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır. Beykoz’un sahiplerinin küstürülmeden doğdukları sokaklarda hayatlarını kazanabilir halde olmaları gerekmektedir. Bunun bilinciyle planlarımızı buna göre geliştiriyoruz.

Beykoz’un trafik sorunlarının farkındayız ve çok ciddi projelerle geliyoruz. Büyükşehir ve Ankara’da bulunan ve ilçemizi ilgilendiren trafik ve diğer tüm konularda işbirliği ve eşgüdüm içerisinde olacağımızı belirtmek isterim.

Beykoz’da doğmuş, çocukluğunu geçirmiş, eğitimlerini Beykoz’da tamamlamış, Hukuk alanında topluma ayrımsız hizmet vermiş, Yurt dışında yüksek lisans eğitimi için farklı dünyaları görme fırsatı bulmuş biri olarak 20 yıldır aktif siyasetin içindeyim.

Şahsıma ve ekibime hizmet etme imkânı tanınırsa;

Gelmiş geçmiş tüm Beykoz’u yöneten yöneticilerin düştüğü hataya düşmeden, belediye binalarına kapanmadan, halkımız adına büyük riskleri alarak, halkımız ile yönetici arasında mesafe oluşturmadan -onlarla birlikte-  gerçekleştireceğimizbüyük hizmetlerimizin heyecanını tüm vatandaşlarımız önünde deklare ediyoruz. 

Kazanırsak hep birlikte kazanacağız. Göreceksiniz çok güzel şeyler olacak!..

Haber Merkezi

AK Parti temayülünde sürpriz yok
Önceki AK Parti temayülünde sürpriz yok
Beykoz elektrik kesintileri (20-21 Mayıs 2024)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (20-21 Mayıs 2024)
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz