Siyaset

AK Partili kadınlardan Türkmen Dağı'na...

AK Partili kadınlardan Türkmen Dağı'na...
02.02.2016 17:20
| | |
7661

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, Türkmen Dağı'na olan yardımlarına devam ediyor.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, Türkmen Dağı'na olan yardımlarına devam ediyor.

Daha önce AK Parti Beykoz Kadın Kolları öncülüğünde gerçekleştirilen yardım kampanyası yine Kadın Kolları'nın öncülüğünde gerçekleştirilerek tam 20 bin 427 parça yardım malzemesi gönderildi. Sadaka Taşı Derneği aracılığıyla gönderilecek yardımlar AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı'ndan bir kamyona yüklenerek teslim edildi.

Düzenlenen programa Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yardımcılarıyla birlikte tam kadro katılırken, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Sadaka Taşı Dernek Başkanı Kemal Özdal, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, Yönetim Kurulu Üyeleri ve teşkilat mensupları da hazır bulundu.Program sırasında bir konuşma yapan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, 'bu yardımların aslında üstlerine düşen bir vazife' olduğunu belirterek şunları söyledi:

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan: "Bu mücadele ilelebet devam edecektir"

"Bizler Türk milleti olarak ve Türkiye'nin içindeki AK Parti olarak ısrarla barış diyoruz. Bu mücadele insanlığın ilk gününden bu yana süregeldi ve bundan sonra da sürecektir. Herkes kendi üstüne düşeni yapacak. Bizimde teşkilat olarak anladığımız budur. Bundan bir buçuk ay evvel de yine böyle bir program düzenlemiştik. Burada var olan ve 20 bini aşkın parçadan oluşan yardımlarımızın büyük bir çoğunluğu hanım kardeşlerimize aittir. Allah onlardan razı olsun, emeklerini zayi etmesin."İlçe Başkanı Gürkan'ın akabinde Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf'ta bir konuşma gerçekleştirdi. Zayıf şöyle dedi:

AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf: "Çocuklarımız üşüyor, vicdanımız üşüyor"

"Bundan bir buçuk ay önce yine buna benzer bir kampanya yapmıştık. O çalışmamızın ardından bize büyük bir 'aşk' geldi diyeyim. Bir şeyler daha yapalım istedik. Tabi televizyonlarda her akşam Türkmen Dağı'nda neler olup bittiğini izliyoruz. Orda çocukların ve annelerin feryatlarını kendi gözlerimizle görüyoruz. 'Çocuklarımız üşüyor, vicdanımız üşüyor' diyerek yola çıktık. Hamdolsun. Kampanyamız çığ gibi büyüdü ve bugün elimizde tam 20 bin 427 parça ürün var. Ben destek veren bütün teşkilatıma sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum."Aracı kurum olarak kampanyaya destek veren Sadaka Taşı Derneği Başkanı Kemal Özdal ise duygu yüklü bir konuşma gerçekleştirdi. Katılan bayanların gözyaşlarını tutamadığı konuşmasında Özdal şu cümlelere yer verdi:

Sadaka Taşı Derneği Başkanı Kemal Özdal: "Kadınlarımız ve çocuklarımız katlediliyor"

"Gerçekten yüreklere dokunan bir çalışma ve bunun karşılığı sizin beklediğinizin üstünde olacağına inanıyorum. Oradaki kardeşlerimizin yüreklerinde hissettiklerini bizlerin burada aynı derece de hissetmesi gerçekten mümkün değil. Kadınlarımız ve çocuklarımız katlediliyor. Bir millet topyekün soy kırıma uğruyor. Savaş devam ediyor ve böylelikle insanlar gün be gün başka yerlere hicret etmek durumunda kalıyorlar. Özellikle Türkmen Dağı'nda çok büyük bir katliam yaşanıyor. Bu katliama kayıtsız kalamayız. Rusya ve Suriye rejimi, Türkiye Cumhuriyeti'nin bu dik duruşu sayesinde çılgına dönüyorlar. Bizler sizlerin bu yardımlarınızı elimizden geldiğince hızlı ve güvenli bir şekilde oralara ulaştırmaya çalışıyor. Orada savaşın devam ettiği bölgelerde temsilcilerimiz var. Temsilcilerimizin bana aktardığı cümleyi aynen sizlere aktarıyorum: 'Buradaki yerli halk, Türkiye'de kardeşlerine gece gündüz dua ediyorlar.'"Konuşmaların sonuncusunu Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek gerçekleştirdi. Çelikbilek, 'teşkilattan olan veya olmayan kampanyada emeği geçen herkese teşekkür ederken' şöyle konuştu:

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: "Üzerimize düşeni her zaman yaptık!"

"Burada söyleyeceğimiz gerçekten fazla bir şey yok. Bizlere sadece dua etmek, bu tarz yardımlarla oradaki kardeşlerimize yardım etmek düşüyor. Allah emeği geçenlerden razı olsun. Emeklerinizi daim kılsın. Biz Türkler, Türk olduğumuzu hep böyle zor zamanlarda belli ettik. Türkmen Dağı'nda Rusya'nın işgaline uğrayan kardeşlerimize her zaman duacıyız. Sadaka Taşı Derneği'nin oradaki temsilcilerine de Allah'tan kolaylıklar diliyorum. Böyle zor bir zamanda orada olmak canını feda etmek gibidir. Herkes emeklerinin karşılığını elbet bir gün alacaktır."

Yapılan konuşmaların ardından AK Parti Beykoz Kadın Kolları üyelerinin ve destekçilerinin kendi elleriyle ördükleri atkı, bere, eldiven gibi 200 koli dolusu kıyafet  kamyona yüklenerek, Türkmen Dağı'na doğru yola çıktı.Gönderilen yardım malzemeleri (adet)

Atkı: 2931
Bere: 3380
Eldiven: 792
Çorap + patik: 3650
Tozluk: 5500
Battaniye: 530
Çocuk Bezi (Koli): 23
Islak Mendil (Koli): 2
Şal - Eşarp: 132
Pijama Takımı: 575
Ayakkabı + Mont: 172
Bebek Kıyafeti + Yelek: 755
İç Çamaşırı: 1265
Eşofman: 720

Toplam: 20427

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Türkmen Dağı, Yardım, AK Parti, Kadın Kolları, İlçe Başkanı, Mustafa Gürkan, Başkan, Gaye Zayıf, Belediye Başkanı, Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"