Siyaset

AK Partili Kadınlardan Mehmetçiğe moral mektubu

AK Partili Kadınlardan Mehmetçiğe moral mektubu
28.03.2016 18:15
| | |
10089

Foto galeri Video galeri

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Üyeleri, Güneydoğuanadolu'da görev yapan Mehmetçik'e duygu dolu sözler gönderdi.

Beykozlu ve AK Partili kadınlar, Güneydoğu'da devam eden operasyonlarda askere moral olması için 1000 mektup gönderdi. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde bir program düzenleyen AK Partili kadınların duygu dolu mesajlarını izlemeye, AK Parti İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de geldi.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, önündeki yazılı metni okurken, "Ülke olarak büyük bir dönemden geçiyoruz. Birçok terör örgütü koordineli bir şekilde ülkemizi hedef alıyor. İsimleri farklı olsa da hepsi aynı hedef için hareket ediyor. Teröristlere tek kelime bile edemeyenler, Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Hükümetimizi eleştirme konusunda mükemmeller" şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programa, AK Parti İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Temel ve AK Parti Kadın Kolları İl Sorumlusu Elif Öksüz katıldı. AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, gerçekleştirdikleri etkinlik dolayısıyla gerçekte İlçe Başkanlığında bir program düzenlemeyi planladıklarını ancak partisinin mahalle teşkilatlarından gelen yoğun talep üzerine Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'ne toplantıyı taşıdıklarını anlattı. Programı AK Parti Beykoz İlçe teşkilatı kadar mahalle temsilcileri de takip etti. Akış devam ederken Kadın Kolları Üyeleri orta sırada bulunan koltuklarda dev bir Türk Bayrağı açarken, AK Parti Beyoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın programın sonunda ancak gelebildiği gözlendi.

'Minik Sadık, "TAMAM!" sözlerine aldırmadı'

Şehitler için 1 Dakikalık Saygı Duruşu ve ardından da İstiklal Marşı'nın okunduğu programın ilerleyen dakikalarında, Sadık Yusuf adlı küçük bir çocuk sahneye davet edildi. İstiklal Marşı'nın ilk 2 kıtasını ezbere okuyan minik Sadık, biraz duraklasa da marşın 3. kıtasını okumaya devam etti. On kıtalık marşın birkaç kıtasını daha okuyan Sadık Yusuf bir an duraksayınca, AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf'ın "Tamam!" sözü işitildi. Bu sırada diğer kadınların da "Tamam tamam..." diyerek Gaye Zayıf'a destek verdiği esnada ise Sadık Yusuf, müdehalelere kulağını tıkayarak, İstiklâl Marşı'nın bir kıtasını daha okudu. Bu sırada ise Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, minik Sadık'ı gülen gözlerle izledi ve şiirin tamamlanmasının ardından alkışlayarak Sadık Yusuf'a destek verdi.

Programın devamında, AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Mardinli bir Kürt annenin teröristlere hitap ederken, "Hakkımı sizlere helal etmiyorum!" dediği mektubunu okudu. Duygu dolu mektubun yazarını sahneye de davet eden Gaye Zayıf, mektubunu okuduğu Mardinli anneyi kucakladı ve yerine geri gönderdi. Devamında ise yine sahneye AK Parti Kadın Kolları İl Sorumlusu Elif Öksüz ile AK Partili kadınlar çıktı ve yazılı olan mektupları seslendirdi.

Yücel Çelikbilek: "Bizim kadın kollarımız kendilerini çok aştılar..."

Konuşma için kürsüye davet edilen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, düzenlenen program dolayısıyla İlçe Kadın Kolları'nı tebrik ederek söze başladı. Başkan Yücel Çelikbilek, sözlerinin devamında ise şunları söyledi:

"Bizim kadın kollarımız kendilerini çok aştılar... Bizim kadın kollarımız artık 'insanlık nedir' bütün dünyaya ispat edecek konuma geldiler demiştim içimden... AK Parti kadın kolları şu an dünyanın en büyük STK'larından bir tanesi... Hem de üyesi itibariyle hiçbir ülkedeki STK'nın ulaşamayacağı kadar gönüllüsü oplan bir STK... Bu anlamda kendinizle gurur duyun...

'Ne olacak?' demeyin... Sizin bu gayretlerinizin, bu emeklerinizin karşılığı Allah indinde değerlenecek. Bizim size çok teşekkür etmemiz bir şey ifade etmiyor. Biz size 'Çok sağolun' deriz. O da güzeldir, o da iyidir. Ama biliniz ki, asıl sizin bu yaptığınız gayretlerin semerini, karşılığını Rabbimden tahsil edeceksiniz."

Son olarak kürsüye gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci de bir konuşma gerçekleştirdi ve duygularını dile getirdi. Azmi Ekinci, şöyle dedi:

Milletvekili Azmi Ekinci: “AK Kadrolar, Çanakkale’de şehit olanların torunlarıdır”

"Biz dün, 'Şehitler Ölmez' dedik, 'Bilakis, onlar diridir' dedik; bugün de aynı ruhla, aynı inançla, 'tekrar yedi düveli mağlup etmenin zamanı pek yakındır' diyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğindeki, Başbakanımız önderliğindeki AK kadrolar, Çanakkale'de şehit olanların torunlarıdır. Balkanlarda, Trablusgarp'ta Yemen'de Sarıkamış'ta şehit olanların torunlarıdır. Alparslanın torunlarıdır. Selahaddin Eyyübilerin torunlarıdır. Hiçkimse o ruhu yok edemez! Hiçkimse o birliği dağıtamaz! Ve inşallah bu zor ve sıkıntılı günlerden de en kısa zamanda kurtulacağız."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, AK Parti, Kadın Kolları, Gaye Zayıf, Azmi Ekinci, Mustafa Gürkan, Elif Öksüz, Yücel Çelikbilek, Mehmetçik, şehit, mektup

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"