AK Partili Erol Kaya Beykoz’da ders verdi

  • 0
  • 9243
AK Partili Erol Kaya Beykoz’da ders verdi
AK Partili Erol Kaya Beykoz’da ders verdi
AK Partili Erol Kaya Beykoz’da ders verdi
AK Partili Erol Kaya Beykoz’da ders verdi
AK Partili Erol Kaya Beykoz’da ders verdi
AK Partili Erol Kaya Beykoz’da ders verdi
AK Partili Erol Kaya Beykoz’da ders verdi

AK Parti İlçe Teşkilatı, Kavacık’ta parti binasında bayramlaştı. AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya özeleştirileriyle adeta ders verdi.

AK Parti İlçe Teşkilatı, Kavacık’ta parti binasında bayramlaştı. Programa AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya net özeleştiri yaparak, adeta ders verdi.

Erol Kaya’nın, Ancak kibir yapmazsak samimi olursak egolarımızı bir kenara bırakırsak onlardan biri olduğumuzu hissettirirsek bu insanlar bizlere oy verirler.” şeklindeki sözleri toplantıya damga vurdu.

Kurban Bayramı'nın ikinci gününde siyasi partiler teşkilatlarıyla bayramlaştı. Sabah saatlerinde düzenlenen programa; İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, bir önce ki dönem İlçe Başkanı ve 7 Haziran Seçimleri'nde Milletvekili Adayı olan Adem Sefer, İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu ve Salim Öztürk, İlçe Yöneticileri, Gençlik ve Kadın Kolları da yoğun ilgi gösterdi.İlk olarak teşkilat mensuplarına seslenen İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, birlik ve beraberlik vurgusu yaparken kutsal topraklarda yaşanan kaza nedeniyle duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Gürkan, konuşmasında şu sözlere yer verdi:

"Bu topraklar 100-200 yıl da bir imtihandan geçiyor"

"Zor topraklarda yaşıyoruz hamdolsun; tek devlet, tek vatan, tek bayrak ve tek millet olarak bir bayram daha geçiriyoruz. Ülke olarak sıkıntılarımız vardı fakat kutsal topraklar da can veren kardeşlerimizin haberini aldık ve gerçekten üzüldük. Yıllardır bu tarz sıkıntılar oluyor ben bundan şöyle bir ders çıkarıyorum: Sadece buranın değil o toprakların da bizim kültürümüze ihtiyacı var. Yine birkaç gün önce Kudüs'te yaşanan olaylar... Bana bu topraklara gitmek daha önce nasip olmuştu. Mescid-i Aksa'nın içine girerek orada ibadet edenlere eziyetler edildi. Deyim yerindeyse Müslümanlık bir kez daha katledildi ve ayaklar altına alındı. Bizim topraklarımızdaki bir takım değerlerin oralarda da yaşatılması gerektiğini düşünüyorum. Elbette bizim de eksiklerimiz var. Hatasızlık elbette Allah'a mahsus... Bu topraklar 100-200 yıl da bir imtihandan geçiyor ilerleyen günlerde bu topraklar da ki kardeşlik yeniden dirilecek ve bu defa yapılmak istenen imtihan başarısızlıkla sonuçlanacak."

Gürkan: "Bize vuranlar bizde hayat bulacaktır"

"Bu sürecin yeniden şahlanmasını sağlayacağız. Bu partinin kuruluşunda liderimiz meydanlarda konuşurken sözü kesilir 'Vur vur inlesin' şeklinde başlayan sloganlar atılırdı. O zamanlar Anavatan Partisi vardı ve liderimiz sözünü yarıda bırakarak bu sloganlara bize vuranlar bizde hayat bulacaktır şeklinde cevap verirdi. Biz bu seçim döneminde var olanların daha farklı bir tonlamasını yaşayacağız. Nasıl Türkiye'de kardeşliğin hayat bulacağı bir dönem olacaksa bizde AK Parti olarak öyle bir dönem yaşayacağız."İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın ardından Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in bir açılışa katılmak üzere Birleşik Devletler'e gittiğini ifade ederek, teşkilat mensuplarının bayramını tebrik ettiğini kaydetti.

Kaşıtoğlu, Türk milletinin 7 Haziran'da bir uyarı verdiğini ve bu mesajı en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını belirterek, "AK Parti'nin iktidar olduğu Kasım 2002'de bir tarih yazmış ve tek başına iktidar dönemini başlatmıştık. Bu defa da yeniden Kasım ayında yapılacak seçimle tek başına iktidar dönemine verdiğimiz kısa aranın ardından Cumhurbaşkanımızı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çıktığımız yolda yeniden yürümeye başlayacağız. Kasım'da aşk başkadır diye klişeleşen bir söz var. 1 Kasım'da ülkemizin yeniden yüzünü güldüreceğiz. Allah emeklerimizi boşa çıkarmasın" dedi.AK Parti Beykoz bayramlaşmasında, eski ilçe başkanlarından Adem Sefer’de partililerin bayramını tebrik ederek, "Bizi bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir" dedi.

"Bizler 2 Kasım sabahında umut olacağız!"

"Türkiye'nin on üç yıllık şahlanışı ve dünya da söz sahibi olma yolunda yürüyüşü devam edecektir. Dışarıda ve içeride ciddi sıkıntılar yaşadık. Milletimizi bölmeye çalışıyorlar fakat buna kimsenin gücü yetmez.” ifadelerini kullanan Sefer şöyle devam etti:

“İnşallah 2 Kasım sabahı bizim içinde ve bizden çok bize ihtiyacı olanlara umut olacaktır. Ben sizinle çalıştığımız sekiz yıllık uzun süre içinde şunu ortaya çıkardım: 'Eğer bizim teşkilatımız isterse yapamayacağı ve başaramayacağı hiçbir iş yoktur. Önümüzde 38 gün var. Önce kendi eş dost ve çevremizden başlamalıyız... Kırgın kardeşlerimiz dahil herkesi kucaklamalıyız. 7 Haziran Seçimleri öncesi hep Büyük Türkiye'nin geleceğini konuştuk ama şu anda ekonominin nasıl tersine döndüğünü izliyoruz. İnşallah 1 Kasım'da bu oyunlar bozulacaktır."

Bayramlaşma programının en çarpıcı konuşmasını AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Erol Kaya yaptı.

"7 Haziran bizlere bir ders olmuştur"

Bana öyle geliyor ki bencilleşerek sahada ki vatandaşımızın, kahvede ki Ahmet Amca'nın gönül teline dokunamadık” diye konuşan Kaya’nın ifadeleri bir özeleştiri niteliğindeydi.

Kaya, "2009'da halkımız yine bize böyle bir mesaj verdi ve kendimizi toparladık. 7 Haziran'da çıkan sonuç yine böyle bir mesajdır. Bu mesajı iyi okumalıyız" dedi.

"Bayramlar bizler için barışmanın yan yana olmanın bir vesilesidir. Bu bayram biraz hüzünlü geçiyor. Rabbim bizlere eskisi gibi yeniden mutlu günler görebilmeyi nasip etsin. 1 Kasım Seçimleri ile ilgili ben biraz daha ders niteliğinde konuşmak istiyorum. Bakın bizler 7 Haziran'da yine biriciydik CHP ve MHP'nin aldıkları oyların toplamı bile bizimle aynı değildi. 78 milyon vatandaşımız bir irade beyan etti ve bunun gereği yapılmalıdır" şeklinde konuşan Erol Kaya, MHP’yi de eleştirerek, “1 Kasım’da millet size neyin hayırlı olduğunu gösterecektir” ifadelerini kullandı.

"Çıtayı bu kadar yukarı biz çıkarttık"

AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya konuşmasında şöyle devam etti: "1 Kasım'da Allah nasip ederse yeniden iktidar olacağız. MHP'nin her türlü hayır siyasetine de vatandaşımız gerekli dersi verecektir. Böyle siyaset olmaz. Millet ne dediyse biz ona saygı göstermeliyiz. 2009'da ki seçimler de bir milletimiz bize bir ders verdi ve 7 Haziran'da yine bu tarz da ders niteliğinde bir sonuç ortaya çıktı.

“Gerekli mesajı aldık”

Gerekli mesajı aldık ve kendimizi yeniden düzenledik. 4 Ekim'de açıklanacak 'Seçim Beyannamesi'nde kendimize nasıl çeki düzen verdiğimizi daha iyi anlayacaksınız. Bana öyle geliyor ki bencilleşerek sahada ki vatandaşımızın, kahvede ki Ahmet Amca'nın gönül teline dokunamadık. Seçim sürecinde biraz daha gönül bağlarımızı ön planda tuttuğumuz propagandalara ihtiyaçlarımız var. Bu partiye gönül veren bu partiyle yolu buluşmuş olan insanların üzerine eğilmeliyiz. Bütün toplumu kucaklayarak bu ülkeye ne yaptığımızı anlatacağız. İki tane boğaz köprüsü vardı üçüncüsü AK Parti döneminde yapılıyor. Avrasya tüneli yapılıyor. Bunları kimsenin başına kakmayın! Bunu yaptık kabul edelim. Diyeceğiz ki şimdi daha fazlasını yapacağız inşallah. Gençlerimiz ve kadınlarımız için daha iyi projeler ortaya koyacağız. Bu ülke için biraz daha saçlarımızı ağartmaya devam edeceğiz. 20 günde ne yaparsak bu insanlar bize oy verirler? Ancak kibir yapmazsak samimi olursak egolarımızı bir kenara bırakırsak onlardan biri olduğumuzu hissettirirsek bu insanlar bizlere oy verirler. "

Yapılan konuşmaların ardından parti mensupları birbirleriyle bayramlaştı.

Haber Merkezi

Doğu Karadeniz bayramlaşması
Önceki Doğu Karadeniz bayramlaşması
Beykoz’un spor lisesi İzmir’de galibiyetle başladı
Sonraki Beykoz’un spor lisesi İzmir’de galibiyetle başladı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz