Siyaset

AK Partili Batu: ‘Halkın önemli kısmı 'HAİN' damgası yer!’

AK Partili Batu: ‘Halkın önemli kısmı 'HAİN' damgası yer!’
02.08.2015 22:41
| | |
5051

Beykoz'un tanınmış simalarından AK Parti Kurucu İlçe Başkanı Dr. Ahmet Batu, sosyal hesabı aracılığıyla önemli mesajlar verdi.

Beykoz AK Parti İlçe Teşkilatı'nın Kurucu Başkanlığı, Beykoz Belediye Başkanı Aday Adaylığı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Adaylığı sürecinden geçen, ilçenin tanınmış simalarından Dr. Ahmet Batu, çok sert konuştu.

Sosyal medyadaki hesabından açıklamalarda bulunan Dr. Batu, Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan'ın verdiği mesajları olumlu olarak değerlendirdi ancak Hükümet'e sitem etti: "Herkes Demirtaş'a 'Şunu yap, bunu yap' diyor. Başta Ahmet Hakan, bunları güzelce sıralıyor. Kulağa da dedikleri hoş geliyor ancak unutmayalım ki, bu istekler daha önce Devlet yetkilileri tarafından bile istenmedi ve dile getirilmedi! Devlet, Doğu'nun tamamın ı ve Batı'nın da bir kısmını PKK'ya devretti! Korucular ve Devlet yanlıları, cani PKK'ya kaldı!" dedi.

AK Parti'nin Beykoz'daki Kurucu İlçe Başkanı olan ve yıllarca ilçedeki siyasete yön veren Dr. Ahmet Batu, önemli açıklamalar yaptı ve bazı uyarılarda bulundu. Sosyal medya hesabındaki yazısına "Dili olan konuşuyor ve yazıyor. Ancak topluma bir şeyler vermek isteyenler, günlük duygular ve acılarla konuşmamalı!" diyerek başlayan Dr. Ahmet Batu, son günlerde gittikçe artan şiddet ve nefret söylemlerindeki tehlikeye işaret etti. Yazısına "Maalesef, acımız çok büyük ama acıların da yeni acılarla teşvik edilmemesi gerekir" diye devam eden Dr. Ahmet Batu, Hürriyet Gazetesi'nden Ahmet Hakan'ın köşesinden verdiği mesajları da değerlendirdi. Ahmet Hakan'ın bugünkü köşesinde "Cesaret Demirtaş, biraz daha cesaret!" başlığıyla yazdığı yazıya dikkat çeken Dr. Ahmet Batu, bu konuda yazılanların Devlet eliyle şimdiye değin hiç gerçekleşmediğini iddia ederek, üstü kapalı bir şekilde Hükümeti eleştirdi.

Dr. Ahmet Batu’dan Hükümete çağrı: “PKK’yı durdur; Kandil’i sustur!”

İddialarına, "Devlet, Doğu'nun tamamını ve Batı'nın da bir kısmını PKK'ya devretti! Korucular ve Devlet yanlıları cani PKK'ya kaldı" sözleriyle devam eden Dr. Ahmet Batu, bu durumun eskiden suç sayıldığını anlatarak, bugün için bu kişilerin korunduğuna dikkat çekti. Devletin, her şartta suçluları yakalaması ve yargılaması gerektiğinin de altını çizdi. Dr. Hulusi Batu, ancak bu şekilde milletin devlete olan güveninin ortaya çıkacağını kaydederek, bugünlerde 'Devlete güven' konusunda milletin sıkıntı yaşadığını ima etti.

Dr. Ahmet Batu, yazısının devamında şunları kaydetti:

‘AK Partili Batu, Doğu illerinde yaşayan vatandaşların ‘Bölücü’ ya da ‘Hain’ olarak damgalanacak olmasından dolayı endişelerini dile getirdi’

"Devlet eğer 'Ben her yerde ve her zaman Devletim' diyorsa, her şartta suçluları yakalar ve yargılar ki, Millet de Devlet'e güvensin. Sen söyle: PKK'yı durdur; Kandil'i sustur! El insaf... Bu Korucuların hayatı PKK'nın elinde! Sen devlet olarak onları değil, kendini bile koruyamazken; o bölgede yaşayan halktan bunu bekleyemezsin! Bunu o bölge halkından beklemek yanlış ve gafletinde olmamalıyız! Halkın ve partilerinin de PKK himayesinde olduğunu göz önünde bulundurmak gerekiyor... Yoksa diğer türlü düşünüldüğünde, Halkın önemli kısmı 'Bölücü' ve 'Hain' damgası yiyecektir. Sonra çok büyük sıkıntıları biz yok yere yaşarız! Bu ise oradaki insanlara yapılmış çok büyük bir haksızlık olur!"

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, AK Parti, Dr. Ahmet Batu, Açıklama, Terör, Açıklama, PKK, Hükümet, Hürriyet, Ahmet Hakan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"