Siyaset

AK Parti Yönetimi ilk kez toplanamadı

AK Parti Yönetimi ilk kez toplanamadı
2014.08.15 00:00
| | |
22339

12 Haziran Seçimleri’nde Beykoz’dan % 52 oy alan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)’nin Beykoz İlçe Yönetimi siyasi hayatı boyunca ilk kez haftalık olağan toplantısını yapamadı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, kuruluş tarihi olan 14 Ağustos 2001 tarihinden itibaren her hafta rutin olarak yapmış olduğu haftalık Olağan İlçe Yönetim Kurulu toplantısını ilk kez gerçekleştiremedi. AK Parti tarihinde ilk kez yaşanan bu olay partililerce hoş karşılanmazken, çeşitli tartışmalara da neden oldu…

12 Haziran 2011 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimleri öncesi yapılan müşahit çalışmalarında, kendisine yakın isimlerle şehir dışında olduğu için katılamayarak, parti içinde tartışmalara neden olan İlçe Başkan Adem Sefer’in, bu kez de, kısa süre önce Çiğdem ve Çubuklu Mahalle temsilcilerini görevdenalmasıyla haber konusu olan İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Gürkan ve Yönetim Kurulu Üyesi Tuncer Dede ile birlikte Karadeniz turunda olduğu kaydedildi.

Yaşanan bu gelişme karşısında, 6 Eylül 2011 günü yapılması gereken İlçe Yönetim Kurulu Toplantısı’nı yönetme yetkisi olan, Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Öztürk ile iletişim sağlayan Dost Beykoz, Mustafa Öztürk’ün de, yeğeninin okul kaydı için Eskişehir’de olduğu bilgisine ulaştı.

Her hafta yapılan olağan toplantılarına katılmak üzere AK Parti’nin Kavacık’ta ki Beykoz İlçe Başkanlık binasına giden diğer yönetim kurulu üyeleri, toplantıyı yönetecek kimsenin olmadığını görünce Başkanlık binasını terk ettiler…

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: AK Parti, Beykoz, Adem Sefer, Tuncer Dede, Mustafa Gürkan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"