Siyaset

Kenan Pekşen CHP'den ihraç edildi... Vs. Vs.

Kenan Pekşen CHP'den ihraç edildi... Vs. Vs.
22.10.2015 11:08
| | |
4781

Kenan Pekşen, CHP'den ihraç edildi... Daha önce AK Parti'ye geçen Pekşen ihraç kararına tepki gösterdi... Şimdi ise partim yok diyor.

30 Mart 2014 Yerel Seçim Seçimleri'nde CHP Beykoz Belediye Başkan aday adayı olan ve daha sonra Hızır Yılmaz'ın aday gösterilmesiyle partisine tepki göstererek AK Parti'ye geçen Kenan Pekşen CHP'den ihraç edildi.

İhraç kararının kendisine tebliğ edilmesiyle birlikte sosyal medyada bir açıklama yapan Pekşen, 28 yıl hizmet ettikten sonra başka bir partiye  geçmeye kendisini mecbur bırakan partisine ağır eleştirilerde bulunurken, "hiç bir partiyle bağım yok" dedi.

Açıklamasında ağır ifadeler kullanan Pekşen, savunması alınmadan ihraç edildiğini söyledi... Kenan Pekşen 30 Mart Yerel Seçimleri öncesi AK Parti Beykoz İlçe Merkezi'ne giderek AK Parti rozeti takmıştı.

Pekşen açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

ŞAHSIMA NEDEN YOKSUN DİYENLERE CEVAP!

* Bir parti düşünün Cumhuriyetin temellerini atsın, (ama kendi öz benliğini yitiren)

* Bir parti düşünün 92 yıllık ulu çınarım desin, (ama bu çınarın içi boş ve çürümüş)

*Bir parti düşünün Sosyal demokratım desin, (ama yönetmeye çalışanlar burjuvaziyi savunsun)

*Bir parti düşünün Halkçıyım desin, (ama halktan kopuk )

*Bir parti düşünün Gençler desin, (ama gençleri maraba olarak görsün)

*Bir parti düşünün haktan, hukuktan bahsetsin, (ama ne hakkın nede hukukun olduğu köşe başlarını tutan baronların tekelinde olan bir parti)

*Bir parti düşünün yağmasa da gürleyen, (ama kendi içindeki muhalefeti bir türlü hizipçilikten dolayı bitiremeyen bir parti)

* Bir parti yöneticileri düşünün, (ama kendi menfi çıkarlarını ulusun çıkarlarından daha üstün tutsun).... Daha sıralayayım mı?

* Bu şartlarda başarıyı nasıl addedeceksiniz ki? Başarısızlığın müsebbiplerini sıralamaya kalksam sayfalar yetmez. Bu şekil itibariyle CHP’de birazcık sivrilmeye gör eleştiri yapma, sorgulama yaparsan ani bir budama operasyonu ile kumpas kurulur seni ihraç ederler.

Şahsıma yapılan gibi …

*Bugün her partili disiplin kuruluna sevk edilebilir, lakin disiplin kurulunun asli görevi kovuşturmayı başlatmak ve sanığın ifadesini ve savunmasını alarak kovuşturmayı tamamlayarak karara bağlamasıdır. Karar ise muhataba on gün (10) içerisinde ilgili kurum tarafından tebliğ edilir.

* Gel gelim benim olayıma şahsımın ihraç yazısı savunmam alınmadan kovuşturma başlatılmadan ivedi olarak 16.07.2014’de imzalanıyor. Israrlarım ve resmi başvurum neticesinde şahsıma ulaşma tarihi ise 21.07.2015 tarihidir. Havsalam almıyor açıkçası… Kurumsallıktan bahsederken skandala imza atıyorsunuz;  İhraç ettiğiniz sahsa milletvekilliği ön seçiminde oy kullandırarak yasaları, çiğneneme usulsüzlük yapmak sizde...  Bu nasıl kurumsallıktır. Bu nasıl tiniyetsizliktir acaba? Ancak ve ancak şovanistlik yapmaktan ileriye gidemeyenlerin elzem oyunlarıdır.

*Yaşamım boyunca doğru bildiklerimden şaşmadım Çarmığa gerileceğimi bilsem bile, nerede haksızlık var ise baş kaldırdım. Hiçbir zaman yalaka olmam kimsenin değirmenine su taşımam ve bu yaşa kadar bükülmedim ki bu saatten sonrada kimse bükemez şahsımı.

*Sizlerin beyinleri ancak basit ayak oyunlarına çalışarak, al aşağı yaptığınız müddetçe bir arpa boyu yol alamazsınız.  Şahsımı ve şahsım gibileri ancak kağıt üzerinde ihraç edebilirsiniz, ama ben ne yaparım 28 yıldır siyaset yaptığım Cumhuriyet Halk Partisi'ni boşarım. Hak etmeyenlere yönetim erki verildiğinde o toplum kendi geleceğini ipotek altına almış olur.

* Siyaset sevda işidir yürek işidir siyasi bağlamda da hiç bir siyasi partiye organik veya inorganik bağımız bulunmadan yüreğimiz Beykoz için atacak. Benim davamda sevdamda Beykoz.

Tüm kamuoyuna saygılarımla duyurulur.
KENAN PEKŞEN

İlgili Haber: Kenan Pekşen AK Parti’ye geçti

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Kenan Pekşen, İhraç, CHP, Disiplin, AK Parti, Rozet

reklam
1 Yorum
mustafa yıldız22.10.2015 13:38:08

siyasette tutarlı olmak cok önemli

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"