Siyaset

AK Parti temayül yoklamalarına Adem Sefer ilk 5'e girdi

AK Parti temayül yoklamalarına Adem Sefer ilk 5'e girdi
05.03.2015 18:11
| | |
10911

Beykoz’dan bir Milletvekili çıkartabilme yolunda AK Parti teşkilatları büyük bir destek verdi.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın İstanbul 1. Bölge'den Milletvekilliği için başvuran 1165 aday adayıyla ilgili olarak temayül yoklaması sonuçları belli oldu. Ortaya çıkan sonuçlarda AK Parti Beykoz İlçe eski Başkanı Adem Sefer, ilk 5 içinde yer aldı. Böylelikle Beykoz'dan uzun yıllar sonra ilk kez bir Milletvekili çıkarılması konusunda halkın umutlu bekleyişi de başlamış oldu.

'Temayülden iki eski ilçe başkanı çıktı!'

İstanbul 1. Bölge'den Milletvekili Adayı belirlemek üzere geçtiğimiz 1 Mart 2015 Pazar günü Ümraniye Haldun Alagaş Spor Kompleksi'nde bir araya gelen AK Partililer, temayül yoklamasına katılmışlardı. Oldukça kalabalık olan temayül yoklaması sırasında, Beykoz'dan da 1. Bölge Milletvekili Aday Adayları yarışmıştı. Sonuçları belli olan temayül yoklamasından ise Adem Sefer, ilk 5'e girerek çıktı.

1. Bölge'den ilk 5'e giren Aday Adayları ise şu şekilde sıralandı:

1- Erkan Kandemir (AK Parti İl Gençlik Kolları eski Başkanı)

2- Kemal Akar (İMES Sanayi Sitesi Başkanı)

3- Faruk Bilal Şener (Kadıköy İmam Hatip Mezunları Derneği Başkanı)

4- Hurşit Yıldırım (AK Parti Kadıköy İlçe eski Başkanı)

5- Adem Sefer (AK Parti Beykoz İlçe eski Başkanı)

Dost Beykoz yazarlarından da olan Adem Sefer, Beykoz'da 3 dönem İlçe Başkanlığı yaparak, bu alanda rekor kırmıştı. Evli ve 3 çocuk babası olan Adem Sefer, ilçede uzun süredir tanınan bir esnaftı. Toplamda 7 buçuk yıl İlçe Başkanlığı yapan ve istikrarı Beykoz'da sürdüren Adem Sefer, anlaşılan o ki, Beykoz'un dışında da büyük iz bırakmıştı.

'Şimdi ne olacak?'

Temayül yoklamalarının anlamı, parti teşkilatının emekçilerinin düşüncelerini öğrenmektir. AK Parti'nin ülke çapında düzenlediği temayül yoklamaları, Genel Merkez tarafından Milletvekili Adayları'nın belirlenme sürecinde, parti mensuplarının da görüşlerine başvurmaktır. Temayül yoklamaları sonuçları kesin olarak Aday Listesi anlamına gelmediği gibi Genel Merkezin parti içindeki sese kulaklarını tamamen tıkaması demek de kesinlikle değildir. Şu halde temayül yoklamaları, önemli bir gösterge olmakla birlikte, Aday Adayları hakkında hazırlanmış bir CV (Özgeçmiş) gibidir. Adem Sefer de İstanbul 1. Bölge'den Aday Adayları arasında parti mensuplarının belirlediği listenin 5. sırasında yer almış ve CV'sine bu önemli bilgiyi ekleyebilmiştir.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber Sitesi, Beykoz, AK Parti, Adem Sefer, Temayül, Yoklama, Teşkilat, Destek, Erkan Kandemir, Kemal Akar, Hurşit Yıldırım, Faruk Bilal Şener, Milletvekili, Aday Adayı, Seçim 2015

reklam
4 Yorum
ADEM KARACA16.03.2015 12:30:56

Adem'deki irade,Adem'deki güç hedef 2023. İnşallah. Yakışır sana. Duacıyız. Yanındayız.

cevap12.03.2015 16:51:48

Kadıköy ilçe başkanı dediğin kişi Cumhurbaşkanın siirt seçimlerinde çalışmış gençlik kolları başkanlığı yapmış , il genel meclis üyeliği yapmış , belediye başkan adayı olmuş 4 dil bilen aristokrat bir düşünce adamı. Bu listede 2. sırada ki kişi de odur. zaten . Oldumu şimdi ?? Akla gel pes heyhat.

Yavuz05.03.2015 22:33:49

Dürüst insan Adem abi..yolun acık olsun rabbım yardımcın olsun...Kemal Akar da sevdıgımız saydıgımız bır büyügümüzdür ona da yakısır..

necati aydın05.03.2015 20:29:45

kadıköy ilçe başkanı dördüncü sıradaysa adem başkanım birinci sırada olması lazım beykozdaa bir vekil olsun artık bir beykozlu olarak beykozda da nihayet bir vekil varrrrrrrrrrrr hayırlı olsun

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"