Siyaset

AK Parti Temayül sonuçları Beykoz’u karıştırdı

12.03.2015 18:30
| | |
11001

7 Haziran'da gerçekleştirilecek 2015 Türkiye Genel Seçimleri öncesi, henüz Adaylar belirlenmeden Beykoz’da siyaset hareketlendi.

Bu ayın başında Ümraniye Haldun Alagaş Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen AK Parti İstanbul 1. Bölge temayül yoklaması sonuçları, Beykoz'u hareketlendirdi. İlçede ilk olarak 5 Mart 2015 günü temayül yoklamalarının ilk 5 ismi Dost Beykoz'da yayımlanırken, bugün de bir başka internet sitesinde 31 kişilik listenin tamamı ve aldıkları oy sayısı ilan edildi. Daha önce zaman zaman dost sohbetlerinde temayül yoklaması sonuçlarını yayımlayan Dost Beykoz'u eleştiren AK Parti 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Yusuf Kesici, haberin bir başka sitede çıkan rakamlarla doğrulanması üzerine ilçedeki siyaseti hareketlendirdi. Bir internet sitesine açıklama yapan Kavacık Muhtarı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Yusuf Kesici, Genel Merkez kararıyla temayüllerinin 'bir dizi aşamadan geçmeden' yayımlanmadığını ve bu konuda yapılan açıklamaların da gerçeği yansıtamayacağını iddia etti.

‘Kimileri eleştirirken, kimileri de “Dost Beykoz yazdıysa, doğrudur!” dedi…’

Yaklaşan Türkiye Genel Seçimleri öncesi Adayların belirlenme süreci, siyasete hareketlilik getirdi. AK Parti'nin ülke çapında gerçekleştirdiği temayül yoklamalarından İstanbul 1. Bölge'ye dair olanı, Beykoz'da büyük bir ilgiyle takip edildi. Önce Dost Beykoz, 5 Mart 2015 Perşembe günü haberi yayımladı ve AK Parti Beykoz İlçe eski Başkanı Adem Sefer'in 31 kişilik listede ilk 5'te yer aldığını ilan etti. Oy sayılarını belirtmeden yalnızca isimlerin kimler olduğunu açıklayan Dost Beykoz, ilk sırada Erkan Kandemir'in 2. sırada Kemal Akar'ın, 3. sırada Faruk Bilal Şener'in, 4. sırada Hurşit Yıldırım'ın ve 5. sırada da Adem Sefer'in bulunduğuna işaret etti. Dost Beykoz'un yayımladığı haberin ardından ilçe hareketlenirken, kimileri Dost Beykoz İstihbarat Birimi'ne güvendiğini ifade ederek, "Onlar yazmışlarsa doğrudur" dedi; kimisi de yanılabileceğini ifade etti.

Dost Beykoz'un haberinden 7 gün sonra bugün ise diğer internet siteleri de temayül yoklamaları sonucuna sayfalarında yer verdi ve 31 kişilik 1. Bölge Aday Adayı listesinin tamamını haberlerinde gösterdi. Beykoz'un Aday Adayları'ndan olan AK Partili Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici ise yayımlanan haberlere tepki gösterdi ve sonuçların parti tarafından ilan edilmesinin beklenmesini istedi. Bununla ilgili olarak bir internet sitesine açıklamalarda da bulunan Yusuf Kesici, şu an Ankara'da bulunduğunu ve üst düzeyde yaptığı tüm görüşmelerden temayül yoklaması kararlarının Genel Merkez kararıyla bir dizi aşama sonucu belirlenebileceğini duyduğunu söyledi.

Yusuf Kesici, haber sitesi için telefonla yapmış olduğu açıklama da;  “temayülü alt kurul gerçekleştiriyor…  Ve adına ön temayül deniliyor… Bu temayül yoklamasına tüm aday adayları giriyor, sonrasında ise orta kurul oluşuyor ve burada üst kurula gönderilecek olan 1100 Milletvekili Aday Adayı belirleniyor. Belirlenen 1100 isim Başbakan’ın ve Kurul üylerinin de katıldığı üst kurula takdim ediliyor. Başbakan kurmayları ile gerekli çalışmaları yapıyor, akabinde sayıyı 550’ye düşürüldükten sonra kamuoyuna ilan ediliyor” şeklinde konuştu.

Kesici, “Ankara’da üst düzey de yaptığım tüm görüşmelerde aldığım ortak cevap, Genel Merkez kararıyla temayüllerin bu aşamalar yaşanmadan açıklanmasının mümkün olmadığı, yapılan açıklama varsa da gerçeği yansıtmadığı doğrultusundaydı” dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, AK Parti, Temayül, Yusuf Kesici, Temayül Sonuç, Tepki, Kavcık Muhtarı, Milletvekili, Aday Adayı, Seçim 2015

reklam
2 Yorum
Deniz yıldırım08.04.2015 17:59:48

Yusuf gördü doğruyu yanlışı utanmadan muhtarlığa dönecek bir de hangi yüzel ??!!

Muhammet16.03.2015 09:36:40

Yusuf doğru söyler.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"