Siyaset

AK Parti, Saadet Partisi’ne 1 Nisan şakası mı yaptı?

AK Parti, Saadet Partisi’ne 1 Nisan şakası mı yaptı?
01.04.2017 13:48
| | |
3965

Dün gece İstanbul Bağçılar’da bulunan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı binasında yaşanan olay partili yöneticilerin tepkisini çekti.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı binasına AK Parti logolu “evet” pankartı asılmasına Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz’da tepki gösterdi.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın kendilerine 1 Nisan şakası yaptığını düşünmek istediklerini ve bu olayın bir şaka olduğunun dışında diğer seçenekleri düşünmek bile istemediklerini söyledi.

Saadet Partisi İl Başkanlığı binasına AK Parti logolu, “evet” pankartı asılma girişimlerini şiddetle kınadıklarını söyleyen Başkan Şeref Kaçmaz, “bu çirkin ve mesnetsiz olay ülkemizin siyasi tarihine kara bir leke olarak çalınmıştır.” dedi.

Şeref Kaçmaz şöyle devam etti: “Umarız ki, bu olayı gerçekleştirenler kendini bilmez, heyecanına yenik düşen, ne yaptığını bilmeyen ve yaptığının sonuçlarını hesaplayamayan 3-5 tane AK Partili genç kardeşimizdir.

Ümit ederiz ki, bu olaydan AK Parti il yöneticilerinin haberi yoktur. Ve yine ümit ederiz ki, bu durumu öğrenen AK Parti yöneticileri bu çirkin olayı gerçekleştirenler hakkında gerekeni yaparlar.

Yaşanan olayın, AK Parti politikalarının baskı ve tahakküm konusunda gelmiş olduğu noktayı gösterme bakımından önemli olduğuna değinen Şeref Kaçmaz, “bu olay kabul görmüş bütün sınırları ve haddini aşmak anlamı taşımaktadır… Güçlerinin nereden aldıkları bilinmeyen cüretle böyle çirkin bir ve kabul edilemez olayı gerçekleştirmeleri ülkemizin siyasi geleceği açısından da son derece düşündürücüdür” dedi.

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Saadet Partisi, Beykoz, İlçe Başkanı, Şeref Kaçmaz

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"