Makaleler

AK Parti’nin Beykoz’daki rakibi

2014.07.21 00:00
| | |
17633

AK Parti’nin Beykoz’daki en güçlü rakibi kimdir? Ortalık toz duman olduğu için bunu kestirmek şimdilik zor gibi görünüyor değil mi?

Aslında çok kolay!

Ben size bir analiz yapacağım, ondan sonra AK Parti’nin Beykoz’daki en güçlü rakibinin kim olduğuna kuvvetle muhtemel karar verebilirsiniz… 

AK Parti ve CHP’yi yan yana koyduğunuz zaman AK Parti daha derli toplu ve ahlaklı bir siyaset izliyor…

CHP ise, bunun aksine daha agresif ve gerektiğinde çamur atmaktan geri durmuyor. Bu politika halkın üzerinde nasıl bir etki yapıyor bilinmez ama halkın psikolojisini bozduğu kesin. AK Parti çirkeflik yapmıyor, fakat ilginçtir; rakiplerinin yaptığı çirkeflikleri etkisiz kılmak için de hiçbir şey yapmıyor! Sükût ikrardan gelir genellemesi atasözü olmuş gidiyor…

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek için bunu söylemek pek mümkün olmasa da, AK Parti’nin diğer unsurlarının seçimi kazanmış gibi duruyor olması, 2014 Yerel Seçimlerinde; AK Parti’nin en güçlü rakibinin kim olacağı konusunda önemli mesajlar içeriyor.

AK Parti’nin adayı kim olacaksa olacak…  Seçimi kazanmak adına adayın kim olacağı tabii kiönemli ama unutulmamalı ki, seçimi aday tek başına kazanmayacak…  Kamuoyuna pek yansımasa da AK Parti içinde bir soğuk savaş olduğu kesin gibi gözüküyor… Bu soğuk savaşın başını da AK Parti içindeki hainler çekiyor… Aday adayları üzerinden yapılan tartışmalar zannediyorum bu soğuk savaş üzerinde etkili oluyor.

11 yıldır Türkiye’yi 10 yıldır da Beykoz’u yöneten AK Partililer heyecanını yitirmiş gibi gözüküyor… Sadece teşkilat değil, aday adayları da yeterli performansı gösteremiyor… Yüksel Baki’nin Beykoz Belediye Başkan yardımcısı iken istifa ederek aday adayı olmasının kendi adına hayırlı olmasını diliyorum, fakat siyaseten bunun doğru bir hareket olmadığını, kamuoyunun buna farklı anlamlar yükleyebileceği yönündeki hesapların iyi yapılmadığını düşünüyorum.

AK Parti kadroları bireysel cepheden baktıkları bulanık fotoğrafta nerede olduklarını ya da nerede olacaklarını göremedikleri için, biraz da doymuşluğun etkisiyle uzak duruyorlar.

Önemli olan nerede olacağınız, hangi payeyi alacağınız mıdır, yoksa Türkiye’nin veBeykoz’un selametine direkt etki edecek olan AK Parti’midir?

AK Parti ki, bugün Türkiye’de ulaşılması mümkün olmayan bir demokrasinin kapılarını açmış, milyonlarca insanı hayalini dahi kuramayacakları mevkilere taşımıştır.  Çok değil şurada 160 gün sonra herkes kendini yeni yerinde bulacaktır. Umuyor ve diliyorum ki bu günleri mum ışığıyla arayacak duruma düşmezsiniz.

AK Parti camiası içindeki hemen hemen herkes aday adayları üzerinden kendine göre bir hesap yapıyor. Hesap yapın ama aday adayları üzerinden değil, hesabınızı AK Parti üzerinden yapın…

Aslolan AK Parti’dir. Aday kim olursa olsun bu kadrolar onun etrafında kenetlenmek ve AK Parti’nin yüklendiği ülke meseleleriyle ve özelde Beykoz’un dertleriyle dertlenmek ve çözüm üretmek zorundadır. Aksi halde 30 Mart sabahı çok sevdiğiniz, dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzüne bakacak yüzünüz kalmayabilir! Benden söylemesi!

Herkes haklı olarak bir yerlerde olmak istiyor, istiyor da zahmetsiz rahmet olmuyor. İsimler üzerinden hesabı bırakın… Bir kesim Yücel Çelikbilek olsun diye uğraşırken, diğer bir kesimseYücel Çelikbilek’in aday yapılmaması için bulandırılan suyu berraklaştırmaya çalışmadığı gibi, partisine yönelik en ağır ithamlara, hakaretlere, iftiralara dahi sesini çıkartmıyor. Neden? Çünkü mevcut kadronun yetersizliği ve bunun sonucunda başarısız olma ihtimaliyle kendiyolunun açılacağını düşünüyor… Bu yolu çalışarak açmak yerine başkalarının başarısızlığından medet umarak bindiği dalı kestiğinin farkına varamıyor. 

Muharrem Ergül döneminde de aynı şeyler yaşanmıştı… Sonuçta karar verildi ve aradan beş yıl geçti. Bugün yine aynı söylemlerle karşı karşıyayız… Artık neyi nasıl istediğinize karar verin.

AK Parti kadroları Beykoz halkını tanımıyormuş gibi bir tavır sergiliyor… 30 yıldır Belediye olarak yönetilen Beykoz’da bir kişinin iki kez üst üste Belediye Başkanı seçilemediğini, her seçimde partinin değiştiğini göz ardı ederek, toplum üzerinde, sizin aleyhinize oluşturulanalgıyı önemsemiyorsunuz. Her zamankinden daha çok çalışmanız gerektiğini bilmiyor musunuz?

Yükü taşıyacak bir Allah’ın kulu yok! Var da, piyasada yoklar. Hepsi kendi özel işlerine dalmış, parti umurlarında değil!

12 yıldır bu teşkilatı taşıyan Recep Tayyip Erdoğan’dan ve 5 yıldır bu partinin Beykoz teşkilatlarının her türlü kaprisini, şımarıklığını bütün iyi niyetiyle taşıyan Yücel Çelikbilek’ten sonuna kadar faydalanan bu camianın artık kendine gelme zamanıdır. Geçen 9,5 yılda kimin ne mal olduğu da ortaya çıkmıştır!

AK Parti camiasının liderlerinin arkasında bilgiylevefayla ve sadakatle durma zamanı çoktan gelmiştir hatta geçmiştir. Hal böyleyken küçük ve ucuz hesaplar peşinde koşanları Beykoz’da affetmeztarih de affetmez. Onun için herkes durduğu yeri iyi hesap etmek zorundadır. Durulacak yer aday adaylarının başköşeleri değil, AK Parti bayrağının altıdır.  Zira Beykoz’un bu dönem her zamankinden çok AK Parti’ye ihtiyacı vardır! 

Siz zannediyor musunuz ki 2-B ve mülkiyetle ilgili dönüşümü CHP becerebilir! İhtimali yok!

Bundan 2 ay öncesine kadar Beykoz’un her tarafında mülkiyetle ilgili tartışmalar vardı… Ama bugün bunlar yok… Neden? Ne oldu? Haa AK Parti sorunu çözdü, öyle dimi!.. Evet öyle, ama sizler bunu anlatmaktan bile aciz olduğunuz gibi sahipte çıkmıyorsunuz! Zaten bölünmüş olan toplumu birleştirme sorumluluğunu taşıyan AK Parti’yi de bölmeye çalışıyorsunuz.

İşte sizler böylece AK Parti’nin Beykoz’da ki en güçlü rakibi oluyorsunuz?

Anahtar Kelimeler: Kader Gür, AK Parti, Dost Beykoz, Rakip, Beykoz, CHP, Ahlak

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"