AK Parti’nin Beykoz’daki oy oranı yüzde 48

  • 0
  • 7273
AK Parti’nin Beykoz’daki oy oranı yüzde 48
AK Parti’nin Beykoz’daki oy oranı yüzde 48
AK Parti’nin Beykoz’daki oy oranı yüzde 48
AK Parti’nin Beykoz’daki oy oranı yüzde 48
AK Parti’nin Beykoz’daki oy oranı yüzde 48
AK Parti’nin Beykoz’daki oy oranı yüzde 48
AK Parti’nin Beykoz’daki oy oranı yüzde 48
AK Parti’nin Beykoz’daki oy oranı yüzde 48
AK Parti’nin Beykoz’daki oy oranı yüzde 48

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarını sabah kahvaltısında ağırladı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nın Kavacık’taki merkezinde yapılan toplantıda İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç’a, yardımcısı Fatih Yılmaz, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam eşlik etti.

Beykoz basının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Hanefi Dilmaç, Beykoz’da kapısını çalamayacağı ev olmadığını ve merkezi yönetimin toplum yararına bazı düzenlemeleri yapmadan önce Beykoz’daki oy oranlarının yüzde 48 olduğuna vurgu yaptı.

Açıklamalarında, “şu anda seçime gidiyoruz deseler teşkilatı toparlamamız iki saat sürer, o denli seçime hazırız” şeklinde konuşan Başkan Dilmaç, seçime yönelik yapmış oldukları teşkilat çalışmalarını anlattı.

Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşu AK Parti

“Bütün kademelerin ayrı ayrı ama birlikte çalıştıklarını ve her mahallede, Mahalle Başkanı ve + 10 kişilik ekiplerinin olduğunu söyleyene Dilmaç, “AK Parti Teşkilatı’nın dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşu olduğuna vurgu yaptı.

Her sandıkta, ana kademe, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları olmak üzere partiyi temsil eden 6 kişiden oluşan kadroları kurduklarını, yarın seçim var denilse, 2 saat içerisinde organize olabilecek durumda olduklarını söyleyen Dilmaç seçim sürecinde okullarda 51 avukat ile görev yapacaklarını kaydetti.

İnsanların AK Parti’den beklentisi var

“Benim İlçe Başkanı olarak Beykoz’da evine gidemeyeceğim kimse yoktur. Çünkü o kadar çok hizmetlerimiz var ki. Herkese dokunmuşuzdur. İl teşkilatı bizden bu sene yine üye çalışması istedi. Bizden 1600 tane üye yapmamızı istediler. Beykoz Teşkilatı olarak 3 bin 300 üye yaptık. Ben bu güne kadar son çalışmada öncekilerden daha fazla verim aldım. % 86’nın üzerine çıkmışız. İnsanların beklentisi hala AK Parti.” diye konuşan Dilmaç şöyle devam etti:

Kapı kapı sokak sokak gezdik

“Yüz Yüze 100 Gün” projesi kapsamında ilçenin dört bir yanında kapı kapı, sokak sokak, mahalle mahalle gezerek vatandaşlarla bir araya geldiklerini belirten İlçe Başkanı Dilmaç,  “Her Üye Bir Üye” sloganıyla başlatılan çalışmalarda 15. haftayı geride bıraktıklarını söyledi.

Çözüm üretmek zorundayız

“Beykoz’un kendine has problemleriyle ilgili çözüm üretmek zorundayız” diyen Muhammed Hanefi Dilmaç, üye ziyaretleri kapsamında ilçeye gelen 8 Milletvekili ile birlikte bir günde iki mahallede 808 yeni üye kaydı gerçekleştirdiklerini vurguladı.

32 bin haneye ziyaret

Dilmaç, 15 haftalık çalışmayla 32 bin haneyi ziyarete ettiklerini, 74 bin tanede 184 bin seçmeni de ziyaret edeceklerini belirtti.

AK Parti’nin Türkiye genelinde 11 milyon 240 bin üyesi var

Bu çalışmadan önce AK Parti’nin Türkiye genelinde 100 milyon 500 bin üyesi vardı. Şuan 11 milyon 240 bin civarında var. Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşuyuz. Diğer tüm partilerin toplamda 4 katı kadar üyemiz var. Yine Beykoz’da biz en yüksek oyu alacağız. Yapmış olduğumuz çalışmaları tane tane anlatacağız. Yapılan araştırmalarda Beykoz’da vatandaşlarımızın yüzde 70’i yerel veya genel seçimlerde bir şekilde AK Parti’ye oy vermiş. Bu ne demek yüzde 70 AK Parti’ye ilgi duymuş. Biz bunun yüzde 55’ini almak durumundayız. Biz bu oyu alabileceğimize inanıyorum ve bunu becerebilecek bir teşkilat yapılanmamız var.

Her salı günü vatandaşlarla bire bir istişare ediyorum

Her Salı “Halk Günü” buluşmaları kapsamında randevu almaksızın gelen vatandaşlarla birebir görüşüp sorun ve talepleri dinlediklerini kaydeden Dilmaç, “Hiçbir ilçede hiçbir siyasi partinin ilçe başkanı yürütme kurulu üyeleri ve kademe başkanlarını alıp haftanın bir günü vatandaş gelsin bize istediğini söylesin diye halk günü yapmaz. Ben yapıyorum. Vatandaş ‘Biz ilçe başkanıyla görüşmek istedik, görüşemedik’ diyemez.” ifadelerine yer verdi.

AK Parti’nin Beykoz’da oy oranı yüzde 48

Son yapılan anket çalışmalarında Beykoz’da AK Parti’nin açık ara 1. parti olduğunu belirten Dilmaç, “AK Parti’nin Beykoz’da oy oranı ise yüzde 48. Türkiye’de 2023’de seçime Beykoz’da girse açık ara alıyoruz. Cumhurbaşkanımız, Beykoz’da aldığı yüzde 55 oy oranını hala korumaya devam ediyor.  Bizim çalışmalarımız 2 ayak üzerine kurulu. Genel politika ve yerel. Yerel anlamda biz üstümüze ne düşüyorsa yapıyoruz. Cumhurbaşkanımız da genel politikada üzerine düşeni fazlasıyla yapacaktır ve biz 2023’ü alacağız. Bunu samimi duygularımla ve inanarak söylüyorum. Görüyorum, ağustos ayı itibarıyla da bizim oyumuzun da yükseliyor.” dedi.

Vatandaşlarla sürekli temas halindeyiz

“Seçime çok rahat gireceğiz. Vatandaşlarımızla sürekli temas halindeyiz.” diyen Dilmaç, enflasyona değinerek, “Vatandaş, düzeltirse yine AK Parti düzeltir. 6’lı masadan bir şey olmaz. Her geçen gün bu daha fazla artıyor. Yine yaparsa AK Parti yapar, Erdoğan yapar diyorlar.”

Beykoz mülkiyet anlamında çağ atladı

Son gelinen noktada Beykoz’un mülkiyet anlamında çağ atladığını söyleyen Dilmaç, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yetkisinde olan imar sorunlarını bir bir çözdüklerini ve imarları seçime kadar tamamlayacaklarını vurguladı.

İmamoğlu Beykoz’a hiç bir şey yapmadı

AK Parti’nin 20 yıl uğraştık mülkiyet problemi ile uğraştıklarını ve bu problemin çözüldüğünü söyleyen İlçe Başkanı Dilmaç, “Şuan işin önü açıldı. İBB’nin yetkisinde olan Boğaziçi Öngörünüm Alanı’nda kısıtlamalar var. O kısıtlamalar doğrultusunda yapılacak olan imar planları vatandaşı kısmen sıkıntıya sokabileceği için İBB imar planlarına el atmıyor. Vatandaş bunu da bize sorar hala. Yapmış olduğumuz anketlerde Beykoz’un öncelikli problemi şuan hala imar ve hemen dibinde toplu taşıma, İETT’dir. Vatandaşlar İETT ile ilgili sorunları da bize soruyor. Bizden çözüm bekliyor. Boğaziçi Öngörünümü yapmak zor iş. Çubuklu’yu mesela İBB çok zor halleder. Geldi bir imar çözüm ofisi açtı şovunu yaptı. Yapıyoruz, şöyle yapacağız dediler. Yapamazsın, bak yapamıyorsun.” dedi.

Dilmaç, “İBB Başkanı İmamoğlu Beykoz’da ne yaptı? Beykoz’a bir çivi bile çakmadı. Bir tane iş söyleyin bana. Bana çıkıp biri desin Beykoz’a şu yatırımı yaptı. Ben söyleyeyim size. Bir tek yaptığı iş Çekmeköy’den Çavubaşı’na giden Mezarlık denen yeri yapmışlar.” ifadelerine yer verdi.

Günün sonunda toplu fotoğraf çekimi ve günün anısına hediyeler verildi.

Haber Merkezi

Beykoz’da 91 yaşındaki kadının evini yıktılar
Önceki Beykoz’da 91 yaşındaki kadının evini yıktılar
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz