AK Parti'nin Beykoz'daki itirazları kuruldan döndü

  • 1
  • 4636
AK Parti'nin Beykoz'daki itirazları kuruldan döndü
AK Parti'nin Beykoz'daki itirazları kuruldan döndü
AK Parti'nin Beykoz'daki itirazları kuruldan döndü
AK Parti'nin Beykoz'daki itirazları kuruldan döndü
AK Parti'nin Beykoz'daki itirazları kuruldan döndü

AK Parti'nin Beykoz İlçe Seçim Kuruluna yaptığı itirazlar reddedildiği haberi partililer arasında gerginliğe neden oldu.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığının İlçe Seçim Kurulu'na yaptığı 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'ndeki tüm oyların yeniden sayılması ve geçersiz oyların yeniden sayılması talebi kurul tarafından reddedildi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İstanbul Milletvekili Hasan Turan, İlçe Başkanı Özkan Ayduğan, Kontenjan Adayı Fatih Sağlam, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sevgi Kılıç, İlçe Başkanı Mahir Taştan, Belediye Başkan Adayı Alaattin Köseler, çok sayıda milletvekili ve partili akşam saatlerinden itibaren Beykoz İlçe Seçim Kuruluna geldi.

Yaklaşık 10 saat süren toplantıların ardından Kurul, AK Parti'nin tüm oyların yeniden sayılması ve geçersiz oyların yeniden sayılması taleplerini reddetti.

Sonuçların açıklanmasının ardından AK Partili ve CHP'li partililer arasında yaşanan gerginlikler bölgede geniş güvenlik önlemi alan emniyet mensuplarınca yatıştırılırken, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk de alanda teşkilatını yönlendirdi.

Kurul kararının ardından partililere seslenen CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Beykoz'da oyların tamamının sayılmasına yönelik itirazın reddedildiğini ve daha sonra yapılan geçersiz oyların yeniden sayılmasına yönelik itirazın da reddedildiği bilgisini paylaşarak, "İlçe itirazları sonrasında İl Seçim Kuruluna bir itiraz gerçekleşebilir. Bu yönüyle de sürecin takipçisiyiz. Benzer bir konu şu anda Gaziosmanpaşa'da yaşanıyor.

Gaziosmanpaşa'da İlçe Seçim Kurulu rakip siyasi partinin yaptığı itirazları kabul etti. Biz kabul edilen itiraza yönelik İl Seçim Kuruluna itiraz ettik. Hem Beykoz'daki süreci hem Gaziosmanpaşa'daki süreci çok dikkatli bir biçimde takip ediyoruz." dedi.

Bir grup partilinin Beykoz İlçe Seçim Kurulu'nda nöbetine devam edeceğini ve partilileriyle gurur duyduğu ifadelerini kullanarak vatandaşları evlerine davet eden Çelik, "Şu konuya büyük bir hassasiyetle dikkat edelim. Tartışmalara meydan vermeden, provokasyonlara meydan vermeden, sakin bir biçimde süreci yönetelim." diye konuştu.

İlçe Seçim Kurulu'nun kararını açıklamasının ardından bekleyen partililer bölgeden ayrıldı.

Haber Merkezi

Bu seçimin akıbetini belirleyenler hakkında
Önceki Bu seçimin akıbetini belirleyenler hakkında
Beykoz'da husumetlisini kız arkadaşıyla kandırarak kaçırdı
Sonraki Beykoz'da husumetlisini kız arkadaşıyla kandırarak kaçırdı
Yorumlar (1 Yorum)

Sezer Horçay (3 hafta önce)

Yenildiniz işte, kabul edin, itaat edin. Şimdi sıra bizde, çektirdiklerinizi kat kat ödeyeceksiniz...

Yorum Yaz