Siyaset

AK Parti'nin Beykoz'da 'Azmi' yüksek

AK Parti'nin Beykoz'da 'Azmi' yüksek
11.06.2016 14:45
| | |
6115

Foto galeri

Mustafa Gürkan yönetimindeki AK Parti Beykoz İlçe teşkilatı, İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci'nin de yer aldığı bir iftar yemeğinde buluştu.

Her yıl düzenli olarak teşkilat mensuplarıyla iftar sofralarında bir araya gelen AK Parti Beykoz İlçe teşkilatı, yine parti emekçileriyle buluştu. AK Parti İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci'nin de yer aldığı yemekte ise partililer, oldukça heyecanlı ve dinamik bir görüntü oluşturdu. Partinin Tanıtım ve Medya Birim Başkanı Zafer Aslan ise gerek günün anlam ve önemini vurgulayan dörtlükleriyle dikkat çekti. AK Parti İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci ise çok iyi bir şekilde ağırlandığı yemekte en çok ilgiyi gören isim oldu. Masaları tek tek dolaşan Azmi Ekinci, bu sırada parti emektarı hanımlar ve gençlerle bir süre sohbet etme olanağı da buldu.

İBB Beykoz Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve AK Parti Beykoz İlçe Yönetim Kurulu tarafından finanse edilen iftar yemeğine, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in yanı sıra AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ve beraberinde neredeyse tüm teşkilat eksiksiz hazır bulundu. Mahalle mahalle ayrılan masalarda parti emekçileri, yemek öncesi Dost Beykoz da okudu. İftar yemeğinin ardından ilk olarak söz AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'a bırakılırken, kısa bir konuşma gerçekleştiren İlçe Başkanı, şunları savundu:

Mustafa Gürkan: “Biz bu topraklarda çok büyük mücadeleler verdik”

"Benim evimin adresi, Ortaçeşme Mahallesi Akbaba Caddesi Numara: 85'tir. Buraya gelen herkesin de yine benim gibi bir adresi vardır. Bizim millet olarak ise yaklaşık 1000 yıldır adresimiz, Anadolu topraklarıdır. Bu Anadolu topraklarının merkezi ise İstanbul'dur. Biz, bu topraklarda bugüne kadar çok büyük mücadeleler verdik. Bugüne kadar bu topraklarda çok büyük bedeller ödedik. Ama hamdolsun bu toprakların kıymetini bilen bir toplum olduğumuzu düşünüyoruz.

Yaklaşık bir yıldır ülkemizde yaşanan sıkıntılar, dört bir yanımızı kuşatmış durumda... Ama hamdolsun bugün bu ülke yüzyıllar sonra belki de ilk defa askeriyle, polisiyle, bürokratıyla ve Hükümetiyle kol kola ve el ele... Biz inanıyoruz ki, bu sıkıntıların hepsinin üzerinden güzel bir şekilde atlayacağız ve inşallah ilerleyen zamanlarda çok daha güzel günlere hep beraber kavuşacağız."

İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın ardından ise bu kez kürsüye AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Sakız geldi. Konuşmasına, İstanbul İl Başkanı Selim Temurci'nin selamlarını ileterek başlayan Hasan Sakız, şöyle dedi:

Hasan Sakız: “Rabbim, bilerek veya bilmeyerek işlemiş olduğumuz günahları affeylesin inşallah”

"Sizleri Allah'ın selamı olan Esselamualeyküm diyerek selamlamayı arzu ediyorum. Bu mübarek gün ve gecelerde Rabbim tutmuş olduğunuz oruçları, kılmış olduğunuz namazları ve yapmış olduğunu tüm ibadetleri makbul ve kabul eylesin inşallah... Rabbim, bilerek veya bilmeyerek işlemiş olduğumuz günahları da bu mübarek ayların yüzüsuyu hürmetine Afv ismiyle affeylesin inşallah...

Değerli dostlar... Hazereti Peygamber Sallallahu Aleyhivesellem buyuruyor ki: 'İnsanoğlu öldüğü zaman amel defteri kapanır. Yalnız 3 kişinin amel defteri açık kalır ve sevaplar yazılmaya devam eder. Birincisi sadaka-i cariye verenlerin... İkincisi, hayırlı bir evlat yetiştirenlerin... Üçüncüsü faydalı ilim bırakanların amel defterleri kapanmaz. Öldükten sonra da sevapları yazılır' buyuruyor. Rabbim bize de inşallah öldükten sonra bu amel defterimizin kapanmayacağı, hayırlı hizmetlerimizin de öldükten sonra da devam etmesini Rabbim nasip eylesin..."

Hasan Sakız'ın ardından bu kez Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kürsüye geldi. Ramazana dair duygu ve düşüncelerini paylaşan Yücel Çelikbilek, bu sırada birlik ve beraberlik mesajları da verdi. Yücel Çelikbilek'in ardından ise son olarak söz AK Parti İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci'ye bırakıldı. Konuşmasına Ramazan ayını kutlayarak başlayan Azmi Ekinci, şunları kaydetti:

Milletvekili Azmi Ekinci: “Havayı, karayı ve denizi kirleten Batı modern anlayışını Rabbim, kahhâr ismiyle kahretsin!”

"Arapça bilenler bilecektir, Ramazan'ın kelime anlamı 'güneşin önünde kızaran toprak'tır. Birinci anlamı budur. İkinci anlamı, gökten yağan yağmurdur. Her ikisini birleştirdiğiniz zaman toprak ve su birleştiğinde yeni bir hayat, yeni bir can, yeni bir uyanış, yeni bir diriliş, yeni bir bahar başlar. Ramazan ayı da işte bu anlamda bir mânâ içerir. Ramazan ayında oruç tutarak, dünyevi şeylerden uzaklaşmakla hepimiz, güneşin önünde kızaran toprak gibi oluruz. Ama ne diyor Ayeti Kerime'de: 'Biz kitabı Kadir Gecesi'nde indirdik' diyor. İşte gökten indirilen vahiy de yağmur misalidir. Vahiy ile bizim dünyevi şeylerden uzaklaştığımız bir manevi atmosferi düşünün... Yeni bir arınma, yeni bir ruh, yeni bir canlanış...

Ramazan-ı Şerifiniz, öncelikle İslam ümmetinin son bir yüzyılda, küfür, emperyalizm ve çağdaş Haçlıların çizmesi altında ezilen bir durumdan, kendi ayakları üzerine dirilen ve kendi vatanına, toprağına, insanına, şerefine sahip çıkan bir uyanışa vesile kılsın inşallah... Ramazan-ı Şerif, yeryüzünde kan dökmekten başka işi olmayan fesat çıkaran, yeryüzünde yaratılmış tüm hayvanları, nebatı ve insanlığı öldüren; karayı, denizi ve havayı kirleten Batı modern anlayışını, felsefesini ve bugün İslam topraklarında kardeşi kardeşe vurduran çağdaş Haçlıları, insanlardan recmedilmiş şeytanların kahrolmasına vesile olsun diliyorum. Rabbim 'kahhâr' ismiyle onları kahretsin, diyorum."

Konuşmaların tamamlanmasının ardından ise AK Parti Beykoz ilçe teşkilatının emekçileri, mahalle temsilcileri, protokol üyeleriyle birlikte sırayla hatıra fotoğrafı çekindi.

Haber Merkezi

WhatsApp İhbar Hattı:
0 (541) 464 6673

Anahtar Kelimeler: AK Parti, Beykoz, Milletvekili, Azmi Ekinci, İftar

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"