Siyaset

AK Parti mahkeme salonlarından çıkamıyor

AK Parti mahkeme salonlarından çıkamıyor
17.04.2018 15:06
| | |
5249

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ve Yönetim Kurulu Üyeleri İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'nde devam eden 'Ana Darbe' davasını takip etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Beykoz İlçe Başkanlığı'na geçtiğimiz pazar günü kongreyle seçilen Hanefi Dilmaç ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri, Maltepe'deki İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'nde görülen 'Ana Darbe' davasına katıldı.

Sabah saatlerinde başlayan FETÖ'nün "Ana Darbe" davasında sanıklara yönelik karar verildi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, İlçe Başkanları ve parti yöneticileriyle birlikte burada bir basın açıklaması yaptı.

"Milletin vicdanını rahatlatacak bir karar olmalı"

Şenocak, "Öyle bir karar çıkmalı ki her birimizin vicdanının rahatlayacağı bir karar olmalıdır” dedi.

Duruşma öncesi basın mensuplarına konuşan Bayram Şenocak, “İnşallah bu gelinen süreç içerisinde tabi ki bu hain FETÖ terör örgütünün artık karar aşaması geldi. 15 Temmuz akşamı yapılan bu hain saldırının da, bu saldırıya kalkışanların da bu milletin, devlet içerisinde yapılandırmanın çözümü noktasında o gün 251 şehidimizin ve binlerce gazimizin hesabının görüleceği gün olarak görüyoruz” diye konuştu.

15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul'daki eylemleri organize ettiği iddiasıyla yargılanan ‘Yurtta Sulh Konseyi' üyelerinin de aralarında bulunduğu 12 sanık "anayasayı ihlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, Dost Beykoz'a yaptığı açıklamada, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde verilen büyük mücadelenin yanı sıra İstanbul genelinde verilen mücadeleyi hukuk önünde de takip ettiklerini söyledi.

"Mücadelemiz hukuk karşısında da devam ediyor"

Başkan Dilmaç, "Bizler 15 Temmuz gecesi sabaha kadar sonrasında günlerce meydanlarda nöbet tutarak demokrasiyi savunduk. Fiziksel manada düşüncelerimiz ışığında bütün milletimizle gerekli savunmayı yaptığımızı düşünüyorum. Şu anda da İl Başkanımız Bayram Şenocak, Belediye Başkanlarımız ve partili arkadaşlarımızla birlikte bu davayı takip etmek bizlerin bir görevidir. Yüce Türk adaleti gereken kararı mutlaka verecektir" ifadelerini kullandı.

Davada 4'ü general 14 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Bunun yanında birkaç sanığa da 82'şer ve 99'ar kez hapis cezası verildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, AK Parti, Beykoz İlçe Başkanı, Hanefi Dilmaç, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi, Maltepe, Ana Darbe Davası, Takip, İl Başkanı, Bayram Şenocak

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"