Siyaset

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci
2015.01.20 00:00
| | |
33888

AK Parti'nin İstanbul İl Kongresi'nde tek başkan adayı Selim Temurci olacak. Selim Temurci kimdir? İşte AK Parti'nin en önemli kalesi İstanbul'un başına geçecek genç isim Selim Temurci...

AK Parti İstanbul il Başkanlığı'na Selim Temurci getiriliyor.

8 Şubat'ta Sinan Erdem Spor Salonu'nda yapılacak olan İstanbul İl Kongresi, aynı zamanda bir devir teslim törenine sahne olacak.

Aziz Babuşçu bu kongrede koltuğunu genç bir isme, Selim Temurci'ye teslim edecek.

Temurci halen başkan yardımcısı

Selim Temurci, halen yerel yönetimlerden sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Büyük AK Parti Ailesine hayırlı olsun

Dost Beykoz’un telefonla iletişim kurduğu AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ise, hayırlı olmasını dilediği bu gelişmenin AK Parti’de yeni bir heyecana yol açacağını ve Sayın Temurci’nin AK Parti siyasetini iyi bilen bir isim olarak başarılı olacağına inandığını söyledi.

Başkan Gürkan, Selim Temurci’nin uzun süre yerel yönetimlerde görev yapmış olmasının önemli bir kazanım olduğunu ve AK Parti’nin 7 Haziran’da yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri’nde yeni bir zafer elde etmesi için hep birlikte çalışacaklarını kaydetti. Gürkan, Genel Merkez’de alınan bu kararın büyük AK Parti ailesine hayırlı olmasını temenni etti.

Yücel Çelikbilek: “Başarılı olacağından hiç kuşku duymuyorum”

Öte yandan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te, AK Parti’de bu tarz kararların mutabakatla alındığını, Genel Merkez’in yapmış olduğu değerlendirmeler sonucunda böyle bir mutabakata varıldığını ifade ederek, “Selim Kardeşim adına mutluluk duydum… Genç ve dinamik bir isim başarılı olacağından hiç kuşku duymuyorum. Partimiz ve İstanbul’umuz için hayırlı olsun” şeklinde konuştu. Başkan Çelikbilek, “İstanbul İl Kongremiz bir bayram havasında geçecek… Birliğimiz beraberliğimiz daha bir pekişecektir” dedi.

Selim Temurci kimdir?

Selim Temurci, 1970 doğumlu. Rizeli. Çayeli İmam Hatip Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu. Özel sektörde başarılı işler yapmış  bir profesyonel.

AK Parti, yeni dönemde İstanbul'u Selim Temurci ile ileriye taşımak istiyor.

Aziz Babuşçu ise  haziran seçimlerinde milletvekili olacak ve Ankara'da Meclis'te siyasete devam edecek.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: AK Parti, İstanbul İl Başkanlığı, Selim Temurci, İl Başkanı, Yücel Çelikbilek, Mustafa Gürkan

reklam
4 Yorum
nuray barin23.11.2017 18:03:54

slmlar sayin baskanim ak partili olarak sizinle gorusmek istiyorum beni kabul ederseniz cok sevinirim ist sariyerden yaziyorum size ak parti ilce baskani abtullah gunaylar tarafindan size yaziyorum allah askina sizinle yuzyuze gorusmem lazim ilgilenirseniz cok sevinirim sizden cvp bekliyorum allaha emenet olun

Ahmet01.03.2017 19:55:23

Sonuna kadar evet evet

akın karateke07.11.2015 22:51:02

sayın başkanım ben beylik düzünden yazıyorum lütfen bunu dikkata alın beylik düzü başkanda dahil hepsi degişmesi lazım yoksa asla burda secim kazanamak selam veriyorsun selamı almıyan insanlar var tepeden bakıyorlar vallahi billahi duydumki beylik düzünde pazar sabahı kahvaltı var peki sandık başkanları kat görevlileri neden yok bu kahvaltıda birdaha secim olmuyacakmı olacak cok deli kanlıysa millet vekilleri birlik olur tüm insanlara bir kahvaltı verebilirler veremiyorlarsa cekilsinler ben vereyim kınıuyorum pazargünü olan kahvaltıyı şahsen kapı kapı chp oy toplayan kişilerb en ön saflarda yer alır canını dişine takar sabahlara kadar calışan yok sayılır

Kenan Özçelik22.01.2015 20:16:20

İstanbulun birçok ilçesinde olduğu gibi Beykozda da hesapları olanlar bir daha düşünmek zorunda kalacak. Selim Temurci Sayın Başbakanın çok güvendiği birkaç isimden biridir ve AK Partiyi 2023 hedeflerine inşallah o taşıyacaktır.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"