AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe oldu

  • Güncelleme: 22.02.2021 12:23
  • Okunma: 1587 kez
  • Yorum: 0
AK Parti İstanbul İl Başkanlığına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oluruyla Osman Nuri Kabaktepe aday olacak.
AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe oldu

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak'ın 24 Şubat'ta yapılacak kongrede aday olmayacağını açıklamasının üzerinden TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Osman Nuri Kabaktepe'nin aday olacağı duyuruldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hadis alimi Emin Saraç'ın Fatih Camisi'ndeki cenaze töreninin ardından saat 15.30'da Esenler Belediyesine geldi. Burada Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu tarafından karşılanan Erdoğan, saat 20.00'de buradan ayrıldı.

Erdoğan, 4,5 saat boyunca belediyede kaldı.

Erdoğan 19.00'da Esenler Belediyesi'nden ayrıldıktan sonra açıklamalar peş peşe geldi.

İl Başkanı Şenocak, 20.30'da sosyal medya hesabı Twitter'dan bir açıklama yaparak, 9 Şubat 2018 tarihinde atandığı ve 6 Mayıs 2018'de yapılan kongrede seçildiği İl Başkanlığına yeniden açıklanmayacağını duyurdu.

Saatler 19.45'i gösterdiğinde de TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Osman Nuri Kabaktepe'nin AK Parti İstanbul İl Başkanlığına aday olacağı duyuruldu.

Osman Nuri Kabaktepe kimdir?

Araştırmacı yazar, STK yöneticisi, siyasetçi. 1 Aralık 1970’te Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu.

Kabaktepe, Fatsa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlendi. Kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Kabaktepe, Saadet Partisi'nde Kurucu Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz