Siyaset

AK Parti, iki günde 4 bin Beykoz esnafını misafir etti

AK Parti, iki günde 4 bin Beykoz esnafını misafir etti
28.05.2015 13:41
| | |
4411

AK Parti Beykoz Teşkilatı, 7 Haziran Seçimleri için son düzlüğe girilirken esnaflarla yola devam dedi.

"Beykoz Esnafıyla Daha Güçlü" sloganıyla AK Parti kadroları son olarak Beytaş Restaurant'ta ve Kültür Teras Cafe'de Beykoz esnaflarını ağırladı.

İki günde 4 bin esnafı misafir eden AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, esnaf gibi çalışıyoruz ve yine esnaflarla istediğimiz sonucu alacağız mesajı verdi.

Programın başlangıcında 'Onlar Konuşur AK Parti Yapar' isimli sunum katılımcılara izletildi. Beytaş Restaurant'ta devam eden toplantıda Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf eşlik etti. Çelikbilek, "2002'den beri bu kadrolar hamdolsun bizleri hiç yanıltmadı. Bundan sonra da yanıltmayacaktır" sözleriyle başladığı konuşmasına şöyle devam etti:

Yücel Çelikbilek: "Bu yolda kefen giymiş insanlara güveniniz tam olsun"

"Bizler 2002'de yola çıkarken bu ülkeyi hak ettiği yerlere getireceğiz diye ant içtik. Bugün baktığımız zaman belki tam olmadı ama Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Türk milletlerine liderlik eden konumda ilerleyişini sürdürüyor. Şöyle bir baktığınız zaman çocuğumu hangi okula gönderirsem daha başarılı olur diye sizin adınıza düşünen yönetimleri kadroları görmezden gelemeyiz, gelmemeliyiz. Aynı zamanda bu toplumun az veya çok ekonomik durumunu elinde bulunduran sizlerin kızdım ve açıkçası bir başkasına oy verdim diyerek tercih yapmanız hiç akla uygun gelebilir mi? Çünkü bu ülke bizim! İkinci bir ülkemiz yok!" 

Çelikbilek konuşmasının devamında şunları söyledi: "Enkaz olan bir ülkeyi yeniden dirilttik. Benim vatandaşım Avrupa’ya gittiği zaman nasıl hor görüldüklerini biliyorsunuz. İnsanlarımızın oradan buraya gelmek için nasıl gayret gösterdiklerini anladığımız zaman bu ülkenin değerini daha iyi anlayacağız. Bu ülke büyük bir ülke ve bizim ülkemiz. Aynı zamanda bu ülkeyi bizim ileriye taşımamız gerekiyor!

Merkezi Bankası rezervi 22,5'den 136 Milyar dolara çıktı

AK Parti 2002’de aldığı tabir-i caizse enkaz olan bir ülkeyi bu noktaya getirdi. Gerçi az önce izlediğimiz sunumda gözlerinizin önüne rakamlar gelmedi göremediniz. Bir takım rakamlar vereyim. 2002’de Merkez Bankası’ndaki rezervimiz 22,5 milyar dolarmış şu anda ise 136 milyar dolar var. Bu ne demektir? Sizin ithalat ve ihracat gücünüzün AK Parti ile birlikte daha da arttığını göstermektedir.

Eskiden ülkemizden dışarıya birkaç milyar dolar dışarıya çıkmaya kalksa ülke ekonomisi allak bullak olurdu. Şimdi 5 milyar 10 milyar çıkıyor. Hiçbir sıkıntı olmuyor. Sıkıntı yok. Neden? Çünkü AK Parti’nin 12 yıllık ekonomik mücadelesi Merkez Bankası’nı güçlendirdi. Ülkenin dış borçlarla Gayri Safi Milli Hasıla oranını aşağı çekti. Ülkede faizi AK Parti iktidarı aşağı çekti. Enflasyonu aşağı çekti. Malınız mülkünüz değerlenmeye başladı. Dış ihracatlarla ülkenin ihracat seviyesi arttırıldı.

AK Parti'ye karşı güven probleminiz olmasın

Önceden bir milyar dolarlık bir ihracat yapıldığında ülke ekonomisi çok iyi deniliyordu. Ama şimdi en az 15 milyar dolarlık ihracat yapıyoruz. Sadece 2013 yılının Mayıs ayında yaptığımız ihalelerin tutarı 100 milyar Euro! Değerli esnaf kardeşlerim demem o ki; yapılanları, halen yapılmakta olanları ve yapılacakları görmezden gelemeyiz. AK Parti’ye karşı hiçbir güven probleminiz olmasın. Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ne zaman bir şey söylediyse yapmıştır. Aksini kimse iddia edemez. Genel Başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ne söylediyse yapmıştır. Tek yapmamız gereken bu kadrolara güvenmek ve 7 Haziran’da tercihimizi akıllı ve mantıklı yapmalıyız."

Program çıkışı ise Başkan Çelikbilek ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf Beykoz esnafına 'kahve bahane muhabbetimiz daim olsun' diyerek Türk Kahvesi dağıttı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, AK Parti, Esnaf, Misafir, Konuk, Yücel Çelikbilek

reklam
1 Yorum
M.Talat KARASAKALOĞLU29.05.2015 13:30:14

Beytaş AŞ.nin tesisleri akp. nin ikram merkezleri gibi kullanılıyor. KAMU HAKKI=KUL HAKKI en büyük günahlardandır. Bu toplantıları düzenleyenlerin ÖDEDİKLERİ FATURALARI (2 günde 4 bin kişi) vergi kaçakcılığı yapmadıklarını ispat etmeleri gerekir. Beykoz akp.nin sanki babasının malı kapıda seçim arabasına kadar,bir çay içmeye otoparkına dahi girenmiyoruz.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"