AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beykoz'da konuştu

  • 28.05.2019 23:38
  • Güncelleme: 28.05.2019 23:40
  • Okunma: 8973 kez
  • Yorum: 0
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Memur-Sen Konfederasyonu'nun Beykoz Anadoluhisarı'nda düzenlediği iftar yemeğine katıldı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beykoz'da konuştu

Memur-Sen Konfederasyonu'nun organizasyonuyla, Eğitim-Bir-Sen ve Sağlık-Sen Üyelerinin katıldığı iftar yemeğinde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, "Bayrama yaklaşıyoruz. Rabbim inşallah bayramı bayram gibi yaşamayı nasip etsin. İnşallah İstanbul'umuzda da ikinci bayramı 23 Haziran'da güçlü şekilde yapmayı nasip etsin" dedi.

İstanbul'un dünyanın kalbi olan bir şehir olduğunu dile getiren Sarıeroğlu, "İstanbul, alelade politikalarla yönetilebilecek bir şehir değildir. İstanbul, burada yaşayan insanların hayatına dokunacak çalışmaların özenle yapılması gereken bir alan" ifadelerini kullandı.

"Öğretmenlerimizle, öğrencilerimizle ilgili çalışmalarımız olacak"

AK Parti olarak 17 yıldır yapılan çalışmalarla milletin gönlüne girdiklerini söyleyerek, "AK Parti iktidarı olarak biliyorsunuz en büyük başarımızı sağlık alanında gerçekleştirdik. Eğitim konusunda çalışmalarımız var. Yeni dönemde en önemli reform alanlarımızdan bir tanesi, geçtiğimiz günlerde bakanımız açıkladı. Öğretmenlerimizle, eğitim emekçilerimizle, öğrencilerimizle ilgili çalışmalarımız olacak" diye konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yaptığı dönemde, göreve geldikten sonra toplu sözleşme süreciyle karşı karşıya kaldığını anlatan Jülide Sarıeroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın destekleriyle başarılı bir şekilde tamamladıklarını söyledi.

AK Parti olarak vatandaşların ihtiyaçlarını ve beklentilerini bildiklerini aktaran AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, 3600 ek gösterge çalışmalarının da en kısa sürede yasal olarak hayata geçeceğini dile getirdi.

"Bir ve beraber olduktan sonra sorun yok"

Sarıeroğlu, şunları söyledi:

"Yeter ki birliğimiz beraberliğimiz sağlam olsun. Üstesinden gelinemeyecek hiçbir konu yok. Çözülemeyecek, aşama kaydedilemeyecek hiçbir gündemimiz yok. Her konuda Türkiye olarak bir ve beraber olduktan sonra sorun yok."

"'Not ettik' diye mesajlar alıyoruz"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleriyle ilgili yenilenme kararının alınmasından sonra dünyanın gündemine oturduğunu paylaşan Jülide Sarıeroğlu, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesine yönelik başta Amerika olmak üzere 'not ettik' diye mesajlar alıyoruz. Avrupa Birliği'nden mesajlar alıyoruz. Başlı başına bu bile bu seçimlerin neden önemli olduğunun en önemli göstergesidir" diye konuştu.

"Binali Yıldırım'ı İstanbul'a Başkan yapacağız"

"Önemli bir süreçten geçiyoruz. İnşallah bu işi 23 Haziran'da tamamlayacağız. Sizlerin destekleri ve Rabbimin de yardımıyla Binali Yıldırım'ı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yapacağız" ifadelerini kullanan AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Binali başkanımızda o yürek de bilek de var"

"Binali Yıldırım'ı İstanbullulara anlatmaya herhalde gerek yok. Şöyle bir bakınca, gerçekten İstanbul'da vatandaşlarımızın cebine dokunan, hayatına dokunan, zamandan tasarruf ettiren ne varsa, yol, metrobüs, alt geçit, üst geçit, Marmaray, Avrasya Tüneli, biz bunların ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Birisi günde 50-60 iftara gitmekten bahsediyor biliyorsunuz. Avrasya Tüneli sayesinde en fazla iki iftara yetişebiliyoruz. Binali Başkanımızı sizlere emanet edeceğiz. İstanbul'u yönetmek hem yürek ister hem bilek ister. Sayın Binali Yıldırım Başkanımızda o yürek de bilek de var."

Anadoluhisarı Sabancı Öğretmen Evi'nde düzenlenen iftar yemeğine, Sağlık-Sen İstanbul 2 no'lu Şube Başkanı Cesur Öztürk, Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Latif Selvi, Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker de katıldı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz