Güncel

AK Parti'den Beykoz'da iftar karargahı

AK Parti'den Beykoz'da iftar karargahı
16.05.2018 22:35
| | |
6779

Foto galeri

Beykoz Belediyesi'nin her yıl geleneksel olarak kurduğu sokak iftarlarının ilki Belediye Meydanı'nda yapıldı. İftara İBB Başkanı Uysal'da katıldı.

Beykoz Belediyesi Ramazan Ayı’nın güzelliklerini ilçe sakinleriyle paylaşmak üzere bu yıl da Sokak İftarları kapsamında Ramazan’ın ilk iftar sofrasını Belediye Meydanı’nda kurdu.

15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda kurulan ilk iftar sofrasına İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, başkan yardımcıları, kamu birim personeli, meclis üyeleri, STK ve dernek başkanları ve ilçe sakinleri katıldı.

İlçe genelinde komşuluğu ve sosyal dayanışmayı artırmak üzere her akşam farklı bir mahallede binlerce kişiye iftar verileceğini belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, "Gayemiz ilçemizin her köşesinde iftar vererek, mahalle sakinleri arasında kaynaşma, dayanışma, muhabbet ve komşuluğu artırmak, bu vesileyle de Ramazan’ın ruhu olan kardeşlik paydasında buluşmak. Tüm dünyada ve özellikle İslam Âlemi’nde kavga ve kargaşanın bitmesini umuyoruz. Ramazan’ın manevi atmosferinin buna vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz” diyerek tüm Beykozluların ve İslam âleminin Ramazan’ını kutladı.

İstanbul Büyükşehie Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ise iftar sofrasına katılan vatandaşların Ramazan'ını tebrik ederek, mübarek olmasını diledi. 

Halka açık iftar sofralarında huzur, birlik ve  beraberliği çoğaltan Beykoz Belediyesi Ramazan Ayı boyunca her akşam ilçenin farklı noktalarında farklı kesimlerinde daha Sokak İftarları kuracak.

Çorba, tas kebabı, pilav,  ayran ve tatlının ikram edildiği sofralardan oluşan sokak iftarları, devam edecek.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, İftar, AK Parti, Hanefi Dilmaç, Mevlüt Uysal, Bayram Şenocak, Yücel Çelikbilek, Ramazan 2018

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"