Siyaset

AK Parti’de seçim sonrası hareketlilik

AK Parti’de seçim sonrası hareketlilik
2014.08.12 00:00
| | |
14456

12 Haziran Seçimleri’nden zaferle çıkan AK Parti’de seçim sonrası hareketlilik başladı…

Başkan yardımcıları değişiyor mu?

Bazı AK Parti Beykoz İlçe Yöneticilerinin, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’ten, Başkan Yardımcılarını değiştirmesini isteyecekleri iddia edildi.

Kamuoyundan sır gibi saklanan bu önerinin 21 Haziran 2011 akşamı yapılacak olan AK Parti Beykoz İlçe Yönetim Kurulu Toplantısında, Başkan Çelikbilek’e söyleneceği belirtilirken, bu önerinin temelinde ise, kurumsal gerekçe olmadığı ve bazı AK Partili yöneticilerin kişisel beklentileri olduğu öne sürüldü.

AK Parti kulislerinde dolaşan bu ifadeler, “seçim sonrası hareketlilik” olarak yorumlanırken, değiştirilmesi istenecek Başkan yardımcılarının kimler olacağı ve yerine kimlerin getirileceğine yönelik bilgi edinilemedi.

12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimleri’nde Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı’nı yapan Mustafa Gürkan’ın bu öneriyi dillendiren kişiler arasında olması, diğer yandan öneri sahiplerinin; seçim sürecinde, ‘bazı başkan yardımcılarıyla ilgili kamuoyunda sıkıntı olduğu’ görüşünü savunarak değişikliği yapmaya çalışacaklarının söylenmesi parti için de de tartışmalara neden oldu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in bu öneri karşısında nasıl bir tavır sergileyeceği merakla bekleniyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Mustafa Gürkan, AK Parti

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"