AK Parti’de oy farkı endişesi

  • Güncelleme: 30.06.2018 19:28
  • Okunma: 6989 kez
  • Yorum: 1
Seçim sonrası Beykoz teşkilatını ziyaret eden Bakan Canikli, Erdoğan ile AK Parti arasındaki oy farkını endişe verici olarak nitelendirdi.
AK Parti’de oy farkı endişesi

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’yi AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığını ziyareti sırasında Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Deniz Soytemiz ve Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf karşıladı.

Mahalle başkanlarının da katıldı teşekkür ziyaretinde Canikli, 24 Haziran seçimlerine işaret edip, büyük bir mücadeleden çıktıklarını, bu süreci ayrıntılı bir şekilde paylaştıklarını belirterek, “Gerçekten zor bir süreçti. Hepiniz son derece samimi ve büyük bir gayretle bu sürecin en iyi şekilde sonuçlanması için ellerinizden gelen gayreti gösterdiniz. Rabbim bu gayretinizi samimi duygularınızı en iyi şekilde değerlendirecektir.” dedi.

Türk siyasi tarihinin en önemli dönemeç noktalarından birini Allah’ın izniyle geçtiklerini söyleyen Bakan Canikli, dünya genelinde 24 Haziran seçimlerinin her yönleriyle takip edildiğini söyledi.“Dünyanın en güçlü aktörleri bu seçim için alandaydı”

Canikli, “Cumhurbaşkanımız yeniden bu millete liderlik etme görevini icazetini milletimizden aldı. İnşallah hep birlikte bu millete ümmete hizmete devam edeceğiz. O yönüyle hepimizi gururlandıran bir konudur. Bu seçim sadece Türkiye’yi ilgilendiren, Türkiye’de yapılan bir seçim değildir. Neredeyse bütün dünyanın en güçlü aktörleri bu seçim için alandaydı, arazideydi, her yerdeydi. Bizim karşımızda Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ya da işte Temel Karamollaoğlu, Meral Akşener yoktu. Aklınıza gelebilecek, dünyanın egemenliğini elinde bulunduran en aktif bir şekle sınırsız kaynakların kullanıldığı yöntemle o seçimlerde arazide özellikle karşımızda olanlara destek verdiler.” ifadelerini kullandı.

“Buna benzer istihbari bilgiler almıştık, beceremediler”

Seçim sürecinin dinamik olarak geçirildiğini, sonuçların ise önümüzdeki günlerde daha ayrıntılı bir şekilde değerlendirileceğini belirten Canikli, “Dinamik bir süreçti bunları önümüzdeki günlerde daha ayrıntılı bir şekilde değerlendireceğiz. Bütün bunlara rağmen, bu zaferin elde edilmiş olması elbette takdire şayan, son derece önemlidir. Hepimizin gayretleri önemli, sonuç itibariyle ortaya çıkan hesap Rabbimizin hesabıdır. Birinci boyutu, Cumhurbaşkanımızın bu ülkeyle alakalı çok güzel duygular beslemeyen çevrelerin beklentilerine rağmen, son derece muhteşem ve net bir zafer ortaya çıktı. Artık kimse bu sonuçları reddetme imkanına sahip olmadı. Tahmin ediliyordu, buna benzer istihbari bilgiler bize intikal etmişti. Sonuçlar üzerinden bir kaos planı hayata geçirilmek istendi. Tırnak içerisinde söylüyorum ‘onu bile beceremediler’ Ama tabi bu onların beceriksizliği bir tarafa, esas itibariyle Rabbimizin hesabının bir sonucudur. Bu yönüyle hamdolsun, milletimizi ve dünyanın birçok yerinde kaderini geleceğini, bu milletin kaderine ve geleceğine endekslemiş olan yüz milyonlarla ümmetin yüzünü güldüren bir sonuç ortaya çıktı.” diye konuştu.

Seçim çalışmalarının sadece Türkiye içerisinde olmadığını, dünyanın her tarafında takip edilerek, bazı ülkelerin sonuçları etkilemek için müdahil olduklarını söyleyen Canikli, konuşmasına şöyle devam etti:

“Türkiye’deki seçim Türkiye’nin değil!”

Bu seçim çalışmaları sadece Türkiye içerisinde olmadı. Dünyanın her tarafında hem takip edildi, hem de aktif olarak bazı ülkeler sonuçları etkilemek için müdahil oldular. Böyle bir tabloya bundan sonra da alışık olmalıyız. Türkiye’deki seçim sadece Türkiye’nin seçimi değil, dünyanın çok önemli bir bölümünün seçimidir. Daha doğrusu Türkiye’nin seçimi ve Türkiye’nin önümüzdeki dönemlerde uluslar arası arenada alacağı rol, dengeleri değiştirme kapasitesi bütün dünyayı ilgilendiriyor.”

“2018’de 2,5 milyar dolarlık silah satan bir Türkiye”

Seçim çalışmalarında söyledik. Biz 2018 yılında kendi alanımla ilgili söylüyorum. 2,5 milyar dolarlık bir silah ihracatı planlıyoruz. Önümüzdeki yıllarda bu artacak. Başka örnekleri de var. 2018’de bunu hedefliyoruz. Bunun üzerine çıkmamız da kuvvetle muhtemeldir. Bu görüntüden, dünya silah ve mühimmat piyasasına hakim olan ülke ve güçlerin çok memnun olduğunu söylememiz mümkün değildir. Hatta tam tersine son 10 yıllık zaman dilimi içerisinde dünya silah piyasasına bu kadar hızlı giriş yapan Türkiye’nin bundan sonra bu gidişle önümüzdeki dönemde onların alanlarını büyük oranda daraltacağını, pastadan Türkiye’nin büyük oranda pay alacağını görüyorlar. Bundan rahatsızlık duyuyorlar ve gelecekte de bu trendin devam etmesi halinde kendileri açısından zararların ortaya çıkacağını gören ülkeler doğal olarak bu seçimlere müdahale ediyorlar.”

“Güçlenme hamlesini ileri götürecek başka kadro yok”

“Bu ivmeyi bu ülkeye kazandıran kadronun oyun dışında bırakılması halinde onlar Türkiye’nin gelecekte kendileri açısından bir tehdit olmaktan çıkacağını umuyorlar. Bu konuda yanılmıyorlar. Cumhurbaşkanımız liderliğindeki bu hareket devre dışı bırakıldığında bu ilerleme, büyüme, zenginleşme ve güçlenme hamlesini ileriye götürecek başka hiçbir güç yok. Bunu tahminen söylemiyoruz. Cumhurbaşkanımız dışındaki adayların söylemlerinden rahatlıkla çıkarabiliyoruz. Çünkü hepsi iktidara geldiklerinde Türkiye’nin kalkınmasına katkıda bulunan bütün gelişmeleri, yatırımları durduracaklarını açıkça söylediler.”

“Cumhurbaşkanımıza güvenenler partimize güvenmiyor mu?”

“Önümüzde bir de Mart 2019 var. Partimize verilen oy ile Cumhurbaşkanımıza verilen oy arasında ciddi manada bir fark var. Bunun sebebini iyi incelenmesi gerekiyor. Cumhurbaşkanımıza güvenen seçmen, partimize güvenmiyor mu? Kadrolarımızla birlikte bu süreçte adrese teslim çalışma yapmamız gerekiyor. Buna da hiç ara vermeden kesinlikle yarından itibaren başlamamız gerekiyor. Zaten teşkilatlarımız, Genel Merkezimiz, ilimiz, gerekli planlamaları yapacak. Bakış açımızda ona yönelik olacak.”

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, konuşması sonrası toplantıya katılan teşkilat mensuplarının sorularını cevapladı.

Teşkilat mensupları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘faiz’ konusunda yalnız bırakıldığını ve destek olunmadığını, AK Parti’nin oy kaybettiği seçimlerin hep ekonomik krizlere denk geldiğini, gıda alımının paha da artması nedeniyle düştüğünü, gıda üzerinden spekülasyon yapıldığını ve önlem alınması gerektiğini söyledi.

Gelecek mahalli idareler seçimlerine yönelik bölgelerdeki sorunları mahalle teşkilatlarının belirlemesi gerektiğini söyleyen teşkilat mensupları, eleştirilerin ve taleplerin yerine getirilmesinde sıkıntılar meydana gelebildiğini söyledi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in de katıldığı ziyaret sonrası AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Deniz Soytemiz, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’ye çeşm-i bülbül hediye etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

hasan tas (3 yıl önce)

Sebebi size o vazoyu hediye edenler ve onun gibileri. Sizin de her olur olmaz seyler icin vazo, canak, comlek veya plaket kabul etmeniz sorunun basini olusturuyor. Gelince, anlat bakalim neler oluyor diye baslamali, cikarken de adam gibi yol haritasi ile donmeniz lazim. Aksi takdirde korler sagirlar birbirini agirlar misali gelip gidersiniz hicbirsey de degismez.

Yorum Yaz