Siyaset

AK Parti’de kongre takvimi başladı

AK Parti’de kongre takvimi başladı
2014.11.13 00:00
| | |
8029

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından İBB Beykoz Koru Tesisleri’nde düzenlenen 'Birlik Yemeği'ne, 29 Kasım 2014 günü yapılacak olan İlçe Kongresinde oy kullanacak 450 delege katılım gösterdi.

Beykoz AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer'in görev aldığı 3 dönemin ardından yeni dönemde aday olmayacağını açıklamasının ardından başlayan süreç, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından SKM Başkanı Mustafa Gürkan'ın aday olarak önerilmesiyle birlikte son buldu.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından İBB Beykoz Koru Tesisleri’nde düzenlenen 'Birlik Yemeği'ne, 29 Kasım 2014 günü yapılacak olan İlçe Kongresinde oy kullanacak 450 delege katılım gösterdi.

‘Salonda 450 delege vardı’

İBB Koru Tesisleri'nde gerçekleştirilen 'Birlik Yemeği'ne Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İstanbul Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Selim Temurci, AK Parti İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Elif Öksüz, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından aday olarak önerilen Mustafa Gürkan, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen ve Beykoz Belediyesi Başkan Vekili Manolya Demirören'in himayesinde tüm AK Partili Meclis Üyeleri de katılım gösterdi. Yaklaşık 450 kişinin hınca hınç doldurduğu salonda, sevgi ve birlik duygusu hâkimdi.

‘Adem Sefer, Gürkan’ı övdü’

AK Parti'nin seçim müzikleri eşliğinde kürsüye ilk gelen AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, görev yaptığı 3 dönem boyunca kendisine yardımcı olan teşkilat mensuplarına teşekkür etti.

Adem Sefer, birlik ve beraberliği vurgu yaparken oldukça duygu yüklü ifadeler kullandı. İlçe Başkanı Adem Sefer, SKM Başkanı olan ve AK Parti İl Başkanlığı tarafından önerilen Mustafa Gürkan'dan da övgüyle bahsetti. Birlikte gerçekleştirdikleri işlerde büyük başarılar sağladıklarını vurgulayan Adem Sefer, yeni Aday Mustafa Gürkan'ın da bu noktada büyük emekler verdiğini kaydetti.

‘Teşkilat, Mustafa Gürkan’ı bağrına bastı’

Adem Sefer'in ardından kürsüye gelen Mustafa Gürkan ise konuşmasına ilçe teşkilatına teşekkür ederek başladı. Beykoz İlçe Başkanlığı'na kendisinin aday olarak gösterilmesinden dolayı büyük bir onur yaşadığını dile getiren Mustafa Gürkan’ın sözleri sık sık "Bu teşkilat seninle gurur duyuyor!" sözleriyle kesildi. AK Parti’nin ‘değişim’ vurgusuna da gönderme yapan Gürkan, şunları söyledi:

Mustafa Gürkan: “Değişecek ve yenileneceğiz”

"Bizler, geçen süreçte büyük zorluklara göğüs gerdik. Hepimiz gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık. Bugün için gelinen noktada benim ismimi Aday olarak sunan başta İstanbul İl Teşkilâtımız olmak üzere Beykoz'daki tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Allah'ın izni ve yardımıyla bu görevden de alnımızın akıyla çıkacağımıza da yürekten inanıyorum.

AK Parti, kurulduğu günden bu yana geçen 12 yılda iki şey söyledi: Bir, ‘Değişin!’ dedi; iki, ‘Değiştirin! dedi. Siyasette çok uzun süredir görev aldığımız ağabeylerimiz var, arkadaşlarımız var. Ancak bu yerel seçimler sonrası ilçe kongrelerinde, il kongrelerinde ve büyük genel kongrede AK Parti, kadrolarını değiştirerek yenileyecektir. Sürekli olarak ‘değişim’ diyen ve ülke çapında arkasına büyük bir çoğunluğu almış bir partinin, bir siyasal hareketin bu değişimi kendi içerisinde yapmaması anlamsız olurdu.”

Program sonunda Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, İlçe Başkan Adayı Mustafa Gürkan ve diğer yöneticiler sahnede el ele tutuşarak partililere birlik beraberlik mesajı verdiler.

Haber Merkezi   

Anahtar Kelimeler: Beykoz, AK Parti, Mustafa Gürkan, Adem Sefer, Yücel Çelikbilek

reklam
1 Yorum
necati aydın17.11.2014 23:14:19

adem sefer artık başkanlığı bu güne kadar layıkı ile yaptı onun şimdi beykozda tek yapacağı millet vekil dayı olması hak etti kolay deyil başka partilere başkan dayanmazken kolay deyil koskoca üç devir aklatma hayırlı olsun vekilliğin başkan

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"