Siyaset

AK Parti'de her bölgeden insan var

AK Parti'de her bölgeden insan var
2014.09.02 00:00
| | |
5720

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, meclis üyesi aday listelerinin İlçe Seçim Kurulu’na teslim edileceği 18 Şubat’tan önce aday adaylarıyla bir araya geldi.

İBB Beykoz Koru Tesisleri’ndeki yemeğe Beykoz Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi adayadayları eksiksiz katılırken, Belediye Başkan aday adayları, Yüksel Baki, Metin Torun, Muharrem Ergül, Hasan Karakaya, Kemal Kaya, Çetin Kutupoğlu ve Burhan Güner’dehazır bulundu.

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, 30 MartSeçimleri’nin yerel seçim havasından çıktığını ifade ederek, ülkenin genel sorunlarından söz etti.

Başbakanımızın duruşu takdir ediliyor

Türkiye’nin IMF’ye olan borcunu ödediğini ve bununla birlikte Türkiye ve AK Partiüzerinde oyunlar oynandığını iddia ederek, bu süreçte Başbakan’ın dik duruşunun uluslararası arenada dillendirilmese de içten içe takdir edildiğini söyledi.

Makam ve mevkileri önemli görmediklerini, esas gayelerinin davaya ve ülkeye hizmet etmek olduğunu dile getiren Sefer, Meclis üyesi listesinin 31 kişiden ibaret olacağına atıfta bulunarak, “inanmayan bizden değildir” ifadelerini kullandı.

AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Gürkan’da konuşmasında, yaklaşık bir ay önce hummalı bir çalışma içine girdiklerini ve gece gündüz demedenprojeleri hazırladıklarını söylediği konuşmasında, Beyoğlu İlçe Başkanlığı’nın yapmış olduğu bir projeyi örnek alarak Beykoz’a uyarladıklarını kaydetti.

Bir gecede 2023 ev sohbeti yapacaklarını söyleyen Gürkan, bu projeyi yapabilmek için ekip toparlama çalışmalarına başladıklarını dile getirdi.

Projede, Ana kademe, gençlik kolları, kadın kollarımeclis üyesi ve belediye başkanaday adaylarının yanı sıra çok sayıda üyenin de görev alacağını belirtti. İki kişidenoluşturacakları ekiplerle aynı anda 2023 evin kapısını parti ayrımı gözetmeksizinçalacaklarını söyleyen Gürkan, “biz büyük düşünüyoruz, bunu başaracağız” dedi.

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Yücel Çelikbilek ise konuşmasında, AKParti’den 125 kişinin Belediye Yönetiminde görev almak istediğini fakat bunlardan sadece 31 tane seçme şansları olduğunu dile getirerek, Meclis üyesi aday adaylarının, memleket, mahalle, meslek ve eğitim durumlarına yönelik bilgileri açıkladı.

Beykoz Türkiye ortalamasını yansıtır

Beykoz’da oy oranlarının her zaman Türkiye ortalamasını yansıttığını ve bu anlamda Türkiye standartlarını yükseltmek, arttırmak ve AK Parti’nin Türkiye’nin partisi olduğunu göstermenin kendileri için çok önemli olduğunu kaydeden ÇelikbilekBunun için Beykoz’da AK Parti üzerindeki vebal çok daha fazladır. Onun için biz bu dönem çok daha fazla çalışacağız. Biz çıkarımızı düşünmeyiz. Girmedik ev, çalmadık kapı, ulaşamadığımız nokta bırakmayarak çalışacağız. Türkiye’yi kucaklayan kardeş bir partiyiz.  Bu kadar birikimli insan AK Partiyi seçip bizimle siyaset yapmak istedi”şeklinde konuştu.

Herkese teşekkür ediyorum…

Büyüklüğü küçüklüğüne bakılmaksızın, nerelidir diye önemsenmeden hizmet vermek isteyen bütün arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum.” diye konuşan Başkan Çelikbilek, “Meclis adayları içinde yoklama yapıyoruz.  125 tane pırıl pırıl arkadaşlarımızı değerlendirirken gerçekten zorlandık. İl temsilcim, İl Başkan yardımcısı, İlçe Başkanı,  Kadın Kolları, Gençlik Kolları ile birlikte 8 kişilik bir heyetiz.” dedi.

Çelikbilek: “ Başarılıysak bu sadece belediye Başkanının değil beş yıl beraber çalıştığımız arkadaşlarımın da başarısıdır” diye ekledi.

Hizmet ve proje partisiyiz

Mülkiyetle ilgili konular çok ciddi konulardır. Biz Beykoz’a hizmet etmek istiyoruz. Bu yüzden taşın altına elimizi koyduk. Arkadaşlarımla sabah akşam çalıştık. Aman bir eksik bir yanlış olmasın diye uğraştık”  diyen Çelikbilek, kadınların siyasette olması gerektiğine de vurgu yaparak, “Bu çalışmaların içindeki yürekli davranan hanımlara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

31 şehir 45 mahalle

AK Parti Meclis üyesi aday adayları içinde, Türkiye’nin 31 şehrinden ve Beykoz’un 45 mahallesinden; Mimarmühendisdoktorsağlıkçıhukukçu ve çeşitli meslek gruplarından insanların olduğunu kaydeden Çelikbilek, “Her meslek grubundan insan, bizim partimizde aradıklarını bulmuş demektir. 125 insanımızın eğitim tarzı bizi rahatsız etmez ama gösterge olması için söylemek gerekirse 12 ilkokul mezunu, 17 ortaokul mezunu,  43 lise mezunu, 41 üniversite mezunu, 14 yüksek lisans yapmış çok nitelikli bir kadromuz var. Bunların içinden üzülerek 31 kişi seçmek ve bu seçimi kazanmak zorundayız.” şeklinde konuştu.

18 Şubat’ta listeler açıklanacak

Yücel Çelikbilek, “Bu dönemde cep telefonu olan herkese ulaşacağız. Çeşitli firmaların desteğiyle yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı ulaştıracağız.  Her seçmen adayına 5 sayfalık mektup göndereceğiz. 162 sayfalık bir kitapçık hazırladık. İlerde mukayese edebileceğimiz bir kaynak olacak. Biz hizmet partisiyiz, biz proje partisiyiz. 18 Şubat’a kadar meclis üyelerini kesinleştireceğiz” dedi.

Durmak, yorulmak yok

“Her sabah SKM’nin yaptığı program doğrultusunda insanlarımıza ulaşarak yollarını aşındıracağız. Durmak yok, yorulmak diye bir kelime yok. Bu partide hiçbir insan yorulmaz, bu partide şartlar uymuyor denmez şartları kendi oluşturur.” diyen Çelikbilek, “AK Parti 10 yılda büyük işler yaptı. 2023 e kadar Beykoz’u farklılaştırmak istiyoruz. Beykoz bu hale nasıl geldi diyecekler. Beykoz’da şehir müzesi hayata geçecek. Zaman tüneli yapıp şehrin hafızasını muhafaza edeceğiz”dedi.

Çelikbilek, 10 kişinin kadın olduğu 125 AK Parti Meclis Üyesi’nin memleket ve mahallelerine yönelik şu bilgileri verdi: 

Rize (23),

Trabzon (19),

Giresun (14),

Ordu (13),

Kastamonu (10),

Erzurum (4),

Sinop (3),

Sivas (3),

Gümüşhane (2),

Mardin (2),

Ağrı (1),

Ardahan (4),

Artvin (3),

Samsun (2),

Bayburt (1),

Bingöl (1),

Çankırı (1),

Denizli (1),

Diyarbakır (1),

Erzincan (1),

Kahramkanmaraş (1),

Kayseri (1),

Kırşehir (1),

Konya (1),

Malatya (1),

Nevşehir (1),

Siirt (1),

Tekirdağ (1),

Tokat (1),

Zonguldak (1)

Mahalleler:

Kavacık 20, Gümüşsuyu 11, Çubuklu 10, İncirköy 7, Tokatköy 6, Yavuzselim 6,Çamlıbahçe 6, Yenimahalle 5, Çiğdem 5, Soğuksu 5, Rüzgarlıbahçe 4, Merkez 3,Göksu 3, Anadoluhisarı 3, Göksu 3, Acarlar 2, Akbaba 2, Anadolukavağı 2, Baklacı 2,Fatih 2, Riva 2, Yalıköy 2,  Göztepe 1, Kanlıca 2, Ortaçeşme 2, Örnekköy 1, Göztepe1, Paşabahçe 1, Çengeldere 1

Meslekler: Mali Müşavir 15, İnşaat Mühendisi 10, İktisatçı 8, Eğitimci 6, Mimar 5, Şehir Plancısı 5, Hukukçu 5, Elektrik Mühendisi 3, Sağlıkçı 3, Makine Mühendisi 2,

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Adem Sefer, Beykoz, Meclis Üyeleri, Yücel Çelikbilek, AK Parti

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"