Siyaset

AK Parti’de hedef 250 bin Beykozlu

AK Parti’de hedef 250 bin Beykozlu
2014.09.03 00:00
| | |
7757

AK Parti Meclis üyesi listesi İlçe Seçim Kurulu’na teslim edildi. Listede üniversite mezunlarının çokluğu dikkat çekerken, CHP’nin aksine Mahalle Dağılımları ve demografik yapıya dikkat edildiği gözlendi.

Listede, Çavuşbaşı’na bağlı mahalleler de dahil olmak üzere Beykoz halkı 2014-2019 döneminde 20 mahalleyle mecliste temsil edilecek.

Mahallelerde eşit dağılım

Beykoz’un en kalabalık seçmeninin olduğu Kavacık 4 meclis üyesi ile temsil edilirken,ÇavuşbaşıÇubuklu ve Gümüşsuyu Mahalleleri Meclis Üyesiyle; Çiğdemİncirköy,OrtaçeşmeTokatköyGöztepe ve Rüzgarlıbahçe 2,  MerkezAnadoluhisarı,SoğuksuÇamlıbahçeYenimahalle ve Örnekköy ise 1 meclis üyesiyle temsil edilecek.

AK Parti’nin Meclis Üyesi Aday Listesi’nde Üniversite Mezunlarının sayısı 19, LiseMezunlarının sayısı 7, Ortaokul Mezunlarının sayısı ise 5 oldu.

Demografik yapıya dikkat edilmiş

Meclis Üyesi Aday Listesi’nde Beykoz’un demografik yapısına da dikkat edilirken, bölgeleregöre dağılım şu şekilde oldu;

Giresun : 4, Rize : 4, Kastamonu : 3, Ordu : 3, İstanbul : 3, Trabzon : 2, Erzurum : 2, Ardahan : 1, Balıkesir : 1, Malatya : 1, Sinop : 1, Sivas : 1, Çankırı : 1,Gümüşhane : 1, Mardin : 1, Tekirdağ : 1, Erzincan : 1

Kontenjan:

  1. Muharrem Kaşıtoğlu – Kastamonu – Yenimahalle – Y. Lisans
  2. Şahin Emanet – Giresun – Çiğdem Mah. – Lise
  3. Erdal Demir – Ordu – İncirköy - Lisans

Liste:

  1. Hanefi Dilmaç – Trabzon – Çavuşbaşı - Lisans
  2. İbrahim Hocaoğlu – Rize – Çavuşbaşı - Lisans
  3. Manolya Demirören – Balıkesir – Göztepe - Lisans
  4. Furkan Soylu – Rize – Kavacık - Lisans
  5. Nevzat Oral – Giresun – Çamlıbahçe – Y. Lisans
  6. Tuncer Dede – Ardahan – Soğuksu - Lise
  7. Gül Biçer – Ordu – Çubuklu - Ortaokul
  8. Bayram Çevik – Erzurum – Kavacık – Y. Lisans
  9. Emin Yavuz – Rize – Kavacık - Lisans
  10. Salim Öztürk – Giresun – Tokatköy - Lisans
  11. Engin Yıldız – Kastamonu – Gümüşsuyu - Lisans
  12. Yakup Özbek – Erzurum – Çavuşbaşı - Lisans
  13. Sinan Çıtlak – Giresun – Ortaçeşme – Ön Lisans
  14. İskender Öz – Malatya – Kavacık – Ön Lisans
  15. Yılmaz Özdemir – Kastamonu – Örnekköy - Lise
  16. Adnan Çeliker – Sinop – Tokatköy - Ortaokul
  17. Emine Ünlü – Sivas – Rüzgarlıbahçe - Lisans
  18. Bilal Karabacak – Çankırı – Ortaçeşme - Ortaokul
  19. Ayşe Tuğna Olgaç – İstanbul – A. Hisarı - Lisans
  20. Recep Halil Gültekin – İstanbul – Merkez - Ortaokul
  21. Mehmet Uzun – Gümüşhane – Gümüşsuyu - Lisans
  22. Şahika Ateş – Tekirdağ – İncirköy - Lisans
  23. Mehmet Fidan – Mardin – Göztepe - Lise
  24. Cihan Kaygusuz – İstanbul – Çiğdem - Lisans
  25. Feyzullah Doğan – Erzincan – Rüzgarlıbahçe - Lise
  26. Osman Zeki Kasar – Rize – Tokatköy - Lise
  27. Doğan Öksüz – Trabzon – Gümüşsuyu - Lise
  28. Güllü Aktürk – Ordu – Çubuklu - Ortaokul

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Meclis Üyesi Aday Listesi, Yücel Çelikbilek, AK Parti

0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"