Siyaset

AK Parti’de Hasan Karakaya izdihamı

AK Parti’de Hasan Karakaya izdihamı
2014.09.02 00:00
| | |
11601

Video galeri

Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Hasan Karakaya, ilk kez Dost Beykoz’un haberleştirdiği gibi Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)’den 2014 Yerel Seçimleri için Beykoz Belediyesi Başkan aday adaylığı müracaatını yaptı.

Müracaatı sırasında; Beykoz’da sevilen Giresunlar arasında yer alan yüzlerce hemşerisinin yanında, muhtarlar, STK temsilcileri ve 1000 dolayında vatandaşın eşlik ettiği Hasan Karakaya, AK Parti İlçe Başkanlık Binası önünde davul, zurna eşliğinde karşılandı.

Her kesimden destek vardı

Kalabalık nedeniyle ilçe binasında girmekte zorlanan Hasan Karakaya, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, Giresun Dernekleri Federasyon Başkanı Hasan Turan, Mavi Karadeniz TV Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Kuş, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyesiİsmail Hakkı Öztürk ve Beykoz Giresunlular Dernek Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Okumuş ile birlikte girmiş olduğu Ak Parti İlçe Başkanlık Binası’nda yine Giresunlu olanDost Beykoz Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Öztürk tarafından karşılandı.

Giresunlular İlçe binasına sığmadı

AK Parti İlçe Başkanlık binasındaki toplantı odasına sığmayan Giresunlular sokaklara taşarken, Hasan Karakaya’nın bina içinde resmi müracaatını yaptığı sırada dışarıda kalan destekçileri de horon oynayarak, Karakaya’nın AK Parti’den Beykoz Belediye Başkan aday adayı oluşunu kutladı.

Dosyasını AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer’e teslim etmeden önce kısa bir konuşma yapan Hasan Karakaya, kalabalık nedeniyle oldukça heyecanlı olduğunu, bununla birlikte mutluluk duyduğunu dile getirdi.

“Hizmet kapsamını genişletiyoruz”

Uzun süre STK’larda Beykoz’a hizmet ettiğini kaydeden Hasan Karakaya bundan sonraBeykoz’a daha geniş kapsamlı hizmet etmeyi amaçladığını söyledi.

“Şu anda karşımda bulunan bu güzide kalabalık karşısında gerçekten çok heyecanlandım. Hepinize zahmet edip buraya kadar geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuşan Karakaya, “çocukluğumdan beri doğduğum büyüdüğüm, sokaklarında gezdiğim Beykoz’umuzun bundan sonraki süreçte kalkınması, düzelmesi, işsizlik problemine çözüm ve birçok problemini düzeltmek adına AK Parti’den Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olmaya karar verdim” dedi.

Güzel hizmetleri daha ileriye taşıyacağız

2004 yılından AK Parti’nin üyesi olduğuna vurgu yapan Karakaya, “İnşallah bundan sonraki süreçte hep birlikte daha iyi hizmetler yapacağımızı düşünüyorum. Zaten şu anda yapılan güzel hizmetleri biz biraz daha ileriye götürebilmek için her türlü çalışmayı yapacağız. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum, lütfen heyecanımı bağışlayın” ifadelerine yer verdi.

Adem Sefer: “Biz görev adamıyız”

Konuşmasında, Hasan Karakaya’dan ‘kardeşim’ diye söz eden AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, önümüzdeki yerel seçimin Beykoz için hayati önem taşıdığına vurgu yaparak, 1 Ekim’de başlayan adaylık sürecinin hızlı bir şekilde devam ettiğini, bu süreçte AK Parti’nin kapılarının ardına kadar açıldığını söyledi.

Bu bir demokrasi süreci… Ben bu teşkilatın başı olarak, teşkilatta ki arkadaşlarıma söylediğimiz şudur; hepimizin ortak hedefi AK Parti bayrağının Beykoz semalarındaki dalgalanmasının devamını sağlamak” şeklinde konuşan Sefer, “Biz 10 yıllık bir süre içerisinde, AK Parti olarak Beykoz’u bir yerlere getirdik. Bugün 2/B arazileri ve Büyükşehir arazilerinin tamamına yakını, seçimlere yakın, ya da seçimlerden hemen sonra inşallah bölgemizde ki insanlara verilecek.” dedi.

Bu iş bir baht işidir

“Çok değerli Hasan kardeşimiz ve onun gibi diğer arkadaşlarımızda bu davaya hizmet etmek adına göreve talip oldular. Bu iş bir baht işidir. Rabbim kime nasip ettiyse, kime yazdıysa o olacaktır. Bizler bu nokta da ne yaparsak yapalım fayda etmeyecektir.” diyen Adem Sefer,  “Bugün görevde olan bir belediye başkanımız var. Yarın Genel Merkezimiz o belediye başkanımıza devam et diyebilir veya Hasan kardeşimize ya da bir başka kardeşimize görev verebilir… Bu noktada bana ve teşkilatlarımıza düşen AK Parti bayrağının Beykoz’da dalgalanmasının devamını sağlamaktır. Genel Merkezimizin gösterdiği adayın arkasında sahaya ineceğiz.”şeklindeki ifadelere yer verdi.

Başkan sefer şöyle devam etti: “10 yılda Beykoz’da ve Türkiye’de çok iyi işler yaptık. Beykoz’da ki halkımıza hak ettiği hizmeti vermeye çalışacağız. Beykoz’da SİT ve Boğaziçi Ön Görünüm gibi kanunlarla sınırlandırılmış bir ilçe. Beykoz, İstanbul’da gerçekten güzel bir ilçe ama daha çok Anadolu’nun bir ilçesi görünümünde duruyor. Bunu inşallah sizlerin ve bizlerin desteğiyle çözeceğiz.”

“Biz görev adamıyız”

Hasan Karakaya ile birlikte şu ana kadar dört aday adayının, Beykoz Belediye Başkanlığı için AK Parti’ye müracaatı olduğunu söyleyen Başkan Sefer, “biz tabir yerindeyse, görev adamıyız. Vakti geldiğinde, bu bayrağı bizden sonrakilere rahat bir şekilde vereceğiz.” dedi.

Hasan Karakaya, konuşmaların ardından başvuru dosyasını teslim ettiği AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ile birlikte objektiflere poz verdi.

İlçe Başkanlık binasından çıkışında kendisine destek vermek üzere Beykoz’a gelen Giresun Dernekleri Federasyon Başkanı Hasan Turan kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

“Kıymetli hemşerilerim hepinizi tebrik ediyorum. Tabii biz biliyoruz ki Beykoz’un sosyolojik dengesinde hemşerilerimiz nüfus olarak birinci sırada. Ancak birinci sırada olan nüfusu, nüfuza dönüştürmek gerekmektedir. Şimdi aramızdan bazı arkadaşlarımız, başta Hasan kardeşimiz olmak üzere demokratik hakkını kullanarak aday adaylığı sürecine girmiş bulunuyor. Hemşerilerimizin, içimizde yetişmiş bir insana sahip çıkmaları bu işin doğasındadır.” şeklinde konuşan Başkan Turan, Giresunluları bu dayanışmalarından dolayı tebrik ettiğini söyledi.

Hemşeri dayanışmasını göstereceğiz

Başkan Turan şöyle devam etti: “Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi; ‘bir millet kendi meselesine sahip çıkarsa o dava kazanılır.’ Dolayısıyla bugün buraya gelen hemşerilerimizin Beykoz’da ki ailelilerimizin hemşerileri sayıyoruz. Biliyoruz ki bu hemşerilerimizin ailesi aynı duygularla buradalar. Hemşeri dayanışmasını göstereceğiz ancak Beykozlu olduğumuzu da unutmayacağız. Birbirimize meselelerimize ve adaylarımıza sahip çıkacağız. Asla birbirimizin ayağına basmayacağız ve uzayan kol bizden olsun diyeceğiz.”

Kendisine gösterilen ilgi nedeniyle oldukça memnun olduğu gözlenen AK Parti Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Hasan Karakaya’da kısa konuşmasında hemşerilerine ve destekçilerine sonsuz teşekkür ettiğini dile getirdi.

Aday adayı Hasan Karakaya, Giresun Dernekleri Federasyon Başkanı Hasan Turan ileAK Parti İlçe Başkanlık binası önünde hemşerileriyle bir süre horon oynadıktan sonra tebrikleri kabul etti.

Karakaya’ya aday adaylığı başvurusu sırasında destek veren isimler şunlar oldu: 

Çankırılılar Dernek Başkanı Samet Çolak

Erzumlular Dernek Başkanı Ziya İnik

Artvinliler Dernek Başkanı Savaş Er Şentürk

Batumlular Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç

KASDER Başkanı Süleyman Çalık

Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Salih Keleş

Tokatlılar Dernek Başkanı Ömer Şahin

Ordulular Dernek Başkanı Abdullah Güngör

Türkiye Partisi Beykoz eski İlçe Başkanı Selahattin Güngör 

Gümüşsuyu Mahalle Muhtarı Ahmet Soylu,

Çamlıbahçe Mahalle Muhtarı Necmettin Kahveci,

Soğuksu Mahalle Muhtarı Muammer Aydınoğlu,

Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç,

MHP Belediye Başkanı eski adayı Şenel Ustabaşı,

MHP Eski Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Altun

Rüzgarlıbahçe Camii İmamı Ali Yatı

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Aday Adayı, Adem Sefer, AK Parti, Hasan Karakaya, İlçe Başkanı, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"