AK Parti’de Çelikbilek enginliği

  • 0
  • 8794
AK Parti’de Çelikbilek enginliği
AK Parti’de Çelikbilek enginliği
AK Parti’de Çelikbilek enginliği
AK Parti’de Çelikbilek enginliği
AK Parti’de Çelikbilek enginliği
AK Parti’de Çelikbilek enginliği
AK Parti’de Çelikbilek enginliği
AK Parti’de Çelikbilek enginliği

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’na aday adaylığı müracaatını yaptı.

Cuma namazını Kavacık Hasan Yavuz Camii’nde kıldıktan sonra yardımcısı Hanefi Dilmaç ve beraberindekilerle yürüyerek AK Parti Beykoz İlçe Binası’na giden Başkan Çelikbilek’i burada AK Parti Beykoz İlçe BaşkanıAdem Sefer ve çok sayıda teşkilat mensubu karşıladı.

Eski dostları da yanındaydı…

Mahallelerin pankart ve dövizlerle “arkandayız” mesajı verdiği Çelikbilek’e eski Çubuklu Muhtarı olan ve 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde MHP Belediye Başkan Adayı olarak Çelikbilek ile yarışan Şenel Ustabaşı, kısa bir süre önce AK Parti’ye katılan Şahin Emanet, Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un AK Parti’ye gelmesiyle onu takip eden Salih Birinci, Ali Öksüz, Tahsin Torun gibi isimler de destek oldu.

Şenel Ustabaşı artık AK Partili  

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in aday adaylığı başvurusunu bekleyen yaklaşık 30 kişi Başkan Çelikbilek ile birlikte meclis üyesi aday adaylığı başvurusunda bulunurkenŞenel Ustabaşı ve Şahin Emanet de bu isimler arasında yer aldı.  

Başkan Çelikbilek  “Beykoz’daki hizmet ve projeleri tamamlamak amacıyla bir dönem daha hizmete talibim.” cümleleriyle başladığı konuşmasında Beykoz’un geçmiş 50 yılına damga vuran başta mülkiyet, imar ve 2-B konularında çözüm sürecinin başladığını ve tapulandırma işlemlerinin giderek artan bir hızla devam ettiğini belirtti. Çelikbilek, “bu hizmet ve projelerin kesintiye uğramaması ve istikrarın devamı için bir dönem daha hizmete talibim” şeklinde konuştu.

Çelikbilek’ten herkese teşekkür

Çelikbilek sözlerine şöyle devam etti;  “İnsanoğlu iki farklı duyguyu aynı anda yaşayabiliyor. Bir taraftan sevindirici bir taraftan ise üzüntülü olayı yaşayabiliyorsunuz. Bugün tekrar hizmete başvurmanın sevincini yaşarken bir taraftan ise muhterem kayınvalidemizin vefatı dolayısıyla da üzüntülüyüz. 2009’da birlikte başladığımız hizmet yolunda; mesai mefhumu gözetmeksizin halkımıza hizmet üretmek, onların sıkıntılarını gidermek için gayret ettik. Bu yolda bizlere destek olan tüm vatandaşlarımıza, meclis üyelerimize, teşkilat mensuplarımıza ve özellikle Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederim.”

“Günü birlik siyaset yapmadık”

“Biz yola çıktığımızda vatandaşlarımızın sıkıntılarını bilerek işe başladık. Vaat ettiklerimizin daha fazlasını yaptık. Her zaman Beykoz’un menfaatlerini gözettik ve bunun kavgasını verdik. Beykoz’a yaptıklarımız bizim için gurur duyulacak işlerdir. Hep gelecek nesillerimizi, yarınlarımızı düşünerek, planlayarak hareket ettik. Günü birlik siyaset yapmadık.

En önemli problemlerin başında gelen 2-B, Mülkiyet sorununun çözümünde yoğun gayretimiz oldu. Milletvekillerimiz ve bakanlarımızın yakın ilgisiyle Beykoz için ‘Proje alanı’ çalışması oluşturuldu.

Mülkiyetle birlikte diğer hizmetlerimizin ve birçoğunun altyapısını tamamladığımız projelerin yarım kalmaması, kesintiye uğramaması ve istikrar için tekrar bir dönem daha hizmete talip oldum. Benim kişisel olarak siyasetten beklentim yok. Ama inancım şu ki, Beykoz’daki çalışmaların yarım kalmamasını sağlamak zorundayız. Gelecek nesillerimiz için daha yaşanılabilir, problemlerin bittiği artık projelerin konuşulduğu bir ilçe haline getirmeliyiz.”

Bir daha ki dönemde Çelikbilek yok!

“Benim siyasetteki ve belediyecilikteki son beş yılım. Allah izin verirse bir sonraki beş yılda aranızda olmayacağım. İnsanlar şöyle düşünebilir; ‘bu başkan kaldıkça devam ediyor’. Bizim öyle bir niyetimiz yok. İnşallah Rabbim nasip eder de seçilirsem siyasette geçireceğim son beş yılım. Ne için yapacağımı da biraz önce anlattım. Bu projelerin devam edebilmesi, yarım kalmaması için. Beykoz’un bu dönem her zamankinden çok AK Parti’ye ihtiyacı var.

Benim şu anda gördüğüm 13-14 tane arkadaşım başvuru yapmış ve hepsini de takdir ediyorum. Kendilerini tebrik ediyorum. Böyle bir hizmet yarışına katılmak istedikleri için. Rabbim hepsinin önünü açsın, fırsat versin. Ama tabii ki bir kişiye şans verecek, o kim bilmiyoruz. Allah’tan temennimiz şu; kaderine AK Parti’den Belediye Başkan Adaylığını yazdığı birisi olsun.”

Adem Sefer “Beykoz için hayırlısı neyse o olsun”

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer aday adaylığı başvurusunu kabul ettiği Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e başsağlığı dileklerini de iletirken aday adaylığı sürecinin kendisine ve Beykoz’a hayırlar getirmesini diledi.

Sefer aday adaylığı sürecinin demokratik bir yarış olduğunu ifade ederken sözlerine şöyle devam etti; “aday adaylığı süreci demokratik bir haktı. Elbette iktidar partisi olmamız hasebiyle hizmet yarışında yer almak isteyen arkadaşlarımızın varlığı bizleri mutlu ediyor. Ancak sınırlı sayıda meclis üyesi ve bir kişi belediye başkan adayı olacak. AK Parti kadroları da bu arkadaşlarımızla birlikte çalışacak ve inşallah bu seçimi kazanacağız. Bu seçim belki de Beykoz’un kader seçimi olacaktır. Zira çözüme kavuşan sorunların sahada uygulama aşaması ve Beykoz’un sıçrama yapması önümüzdeki dönemde gerçekleşecektir. İşte bu bizim omuzlarımızdaki sorumluluğu daha da arttırmaktadır.”  

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer’in konuşmasından sonra aday adaylığı başvuru dosyasını Sefer’e teslim ederek objektiflere poz verdi.

Başkan Çelikbilek, İlçe başkanlık binasından çıkışında kendisine destek olamk için gelenlerle tek tek el sıkışarak teşekkürlerini iletti.

Haber Merkezi

Batu'ya AK Parti’de sıcak karşılama
Önceki Batu'ya AK Parti’de sıcak karşılama
İstanbul yağışlara hazır mı? Beykoz Meclis Üyesi anlattı
Sonraki İstanbul yağışlara hazır mı? Beykoz Meclis Üyesi anlattı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz