Siyaset

AK Parti’de 2014 seçim hareketi

AK Parti’de 2014 seçim hareketi
2014.08.31 00:00
| | |
7798

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen 'Vefa İftarı'na yaklaşık 2 bin kişi katıldı

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı tarafından, partinin eski ve tüm mensuplarını bir araya getirmeyi amaçlayan İBB Sosyal Tesisleri'ndeki iftar yemeğinde, yaklaşan 2014 Yerel Seçimleri öncesi parti içi hareketlilik göze çarptı.

Metin Külünk söz verdi: "Tüm zamanımı Beykoz'da geçireceğim!"

İBB Beykoz Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen iftar yemeğine, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Yardımcıları ve Meclis Üyeleri, AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşçu, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ve 2 bin kadar partili katıldı. Yemeğin ardından bir konuşma yapan AK Parti İstanbul MilletvekiliMetin KülünkRamazan Bayramı'nın ardından Beykoz'a geleceğini ama İstanbul’da da yalnızca Beykoz'a geleceğini vurgulayarak, "İnşallah seçime kadar Beykoz'da çalmadığımız kapı kalmayacak. Ben milletvekili kardeşiniz olarak, bayramdan sonra Beykoz'da sokak sokak dolaşacağım, kapı kapı dolaşacağım. Beykoz'un dışında da kolay kolay hiçbir yere gitmeyeceğim. Bütün vaktimin tamamını Beykoz'da geçireceğim" diye konuştu.

Aziz Babuşçu: "Hedef Başbakanın bizatihi kendisiydi!"

Gezi Parkı olaylarına değinen ve Taksim Projesi'yle ilgili bilgi veren Aziz Babuşçu, yaptığı konuşmada, mahkemenin vereceği kararı beklediklerini dile getirerek şunları kaydetti:

"Biz bugüne kadar bu ülkede her ne yaptı isek, milletten aldığımız güç ve milletimizle gerçekleştirdik. Mademki Gezi Parkı üzerindeki yayalaştırma projesi, hiç gündemde olmamasına rağmen Topçu Kışlası'nın ihyasına dönük bir itiraz varsa, bunu anlamaya dönük, istişareye dayanan bir siyasi anlayışta olduğumuz için dinledik. Sonuçta Başbakanımız dedi ki: 'Bir yargı süreci var. Bu yargı sürecinin sonucuna göre biz tavrımızı ortaya koyacağız. Yargı 'Bu proje doğru bir projedir, devam edilsin!' dese bile, bu kararı da İstanbulluların görüşüne taşıyarak, ne düşündüklerini ve nasıl değerlendirdiklerini aldıktan sonra projeyi devam ettireceğiz. Eğer yargı, olumsuz bir karar verirse, o zaman da biz, bu ülkede hukukun verdiği çok fazla kararlarla haksızlığa uğramış olmamıza rağmen nasıl itirazda bulunmadıysak, elbette bu karara da itirazda bulunmayız'. Böyle dedi Sayın Başbakan. Ama gördük ki değerli arkadaşlar, mesele ne üç tane ağacın sökülüp bir başka yere nakledilmesidir, ne yayalaştırma projesidir, ne de Topçu Kışlası'nın ihya edilip edilmemesiyle ilgili bir meseledir...

Mesele, bunun çok ötesinde, bu ülkenin 10 yıllık AK Parti iktidarında sağladığı bütün imkânları, gücü, liderliği, sorun alanlarında çözüm üreten bir ülke olma konumunu hazmedemeyenlerin, uluslararası güç merkezleriyle, AK Parti'nin kurumsal kimliğinden ziyade Sayın Başbakanı hedef alan uluslararası bir projeyle karşı karşıya olduğumuzu gördük. Bu projenin bir tek amacı vardı: Sayın Başbakanın bizatihi kendisi..."

Metin Külünk: "İzmir'i de Antalya'yı da alacağız!"

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in selamlama konuşmasının ardından mikrofona gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, özlem yüklü duygusal bir konuşma yaptı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın RP İstanbul İl Başkanı olduğu 1980'li yıllara gönderme yapan Külünk, o zamanki sofranın bu kadar zengin olmadığının altını çizerek, "O zamanlar sofrada domates, ekmek vardı. İl Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan ise mutfakta çay demliyordu" dedi. Yaklaşan yerel seçimlerde özellikle İstanbul içinBeykoz'un önemli bir nokta olduğunu dile getiren Külünk, şunları söyledi: 

"Beykoz'u da alacağız, İstanbul'u da alacağız, İzmir'i de alacağız, Antalya'yı da alacağız, Ankara'yı da alacağız Konya'yı da alacağız... Bütün Türkiye'ye bu büyük medeniyet mücadelesinin mührünü vuracağız. Ardından Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bu milletin kendi iradesiyle ilk kez seçeceği Cumhurbaşkanını seçecek ve bu medeniyet mücadelesi yoluna kararlılık, inançla, azimle devam edecek"

Adem Sefer ve Çelikbilek'ten Bayramlaşma daveti!

Öte yandan yaklaşık 2 bin konuğun yer aldığı iftar yemeğinde konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykozluları bayramlaşmak için beklediklerini yineledi. Ramazan Bayramı kutlamalarının Bayramın 1. günü saat11.00'de AK Parti İlçe Teşkilatı'nda olacağını belirten Adem Sefer, saat 12.00'de ise tüm teşkilat olarak yaklaşık 2 bin 500 kişiyle Belediye'nin önündeki bayramlaşmaya katılacaklarını söyledi. Başkan Çelikbilek de konuşmasında saat 12.00'de Belediye önünde gerçekleştirilecek olan bayramlaşmaya tüm Beykozluları davet ettiğinin altını çizdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Adem Sefer, Aziz Babuşçu, Belediye Başkanı, Beykoz, İlçe Başkanı, İstanbul İl Başkanı, Metin Külünk, Milletvekili, Yücel Çelikbilek, AK Parti

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"