AK Parti'de 2014 çalışmaları başladı

  • 0
  • 11547
AK Parti'de 2014 çalışmaları başladı
AK Parti'de 2014 çalışmaları başladı
AK Parti'de 2014 çalışmaları başladı
AK Parti'de 2014 çalışmaları başladı
AK Parti'de 2014 çalışmaları başladı
AK Parti'de 2014 çalışmaları başladı

14 Ocak 2012 günü yapılan AK Parti Beykoz İlçe Başkanlık Kongresi’nde koltuğa yeniden oturan Adem Sefer, yeni icrayı oluşturmasının ardından 2014 Yılında yapılacak olan yerel seçimler için çalışmaları başlattı.

AK Parti’yi 2014’e Mustafa Gürkan hazırlıyor

Başkan Adem Sefer tarafından görevlendirilen, AK Parti’nin zaferle çıktığı 3 seçimde Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı’nı yürüten Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Gürkan 2014 Seçim stratejileri üzerinde yürütülecek çalışmaları 15 kişilik bir ekiple birlikte hazırlayacaklarını söyledi.

Dost Beykoz’a açıklamalarda bulunan AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Gürkan, çalışmalara; İlçe binasını daha geniş ve AK Parti’nin büyük kitlesini taşıyabilecek bir yere alarak başlayacaklarını belirtti.

Bu dönemde, teşkilat içi eğitim programlarına önem vereceklerinin altını çizen Gürkan, “eğitim programlarımızla, teşkilatımızın aidiyet duygusunu, güncel aktüel konulara hâkimiyetini arttırmayı planlıyoruz” dedi.

2014’de güçlü ve donanımlı bir kadro hazırlıyoruz

Sosyal tarih bilimlerini kuvvetlendirip kişisel gelişim programları ile 2014 ve sonrasına daha donanımlı ve yetişmiş kadrolarla yürüyeceklerini söyleyen Mustafa Gürkan, “dün, bugün ve yarının şuuruna sahip, motivasyonu güçlü bir teşkilat yapısı ile yolumuza devam etmeyi hedefliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

AK Parti İlçe Binasının yeri değişecek

“Bu dönemde kurumsallık açısından önemli bulduğumuz ilçe binamızı daha geniş bir mekâna taşımayı düşünüyoruz. Bu konu ile ilgili çalışmalar sürüyor. İmkânlar dâhilinde hareket kabiliyeti daha yüksek bir fiziki ortamı meydana getirmenin gayretleri içerisindeyiz. Bu büyüyen AK Parti Ailesi içinde kaçınılmaz bir gereksinimdir.” Şeklinde konuşan Gürkan şöyle devam etti:

“İlçe Binamızın yerini değiştirmek, daha sağlıklı çalışma ortamı, verimimizi her kademe de artırmakla kalmayıp, her gün ilçemizde ağırladığımız partili partisiz yüzlerce misafirimize daha iyi bir ev sahipliği yapmak ve onlardan gelen taleplere imkânlar dâhilinde daha hızlı bir geri dönüşümü sağlayacaktır.”

Seçimlere 2 yıl var… Süreci nasıl değerlendireceksiniz?

Bu süreçte teşkilatımızın her kademesi artı ve eksileri ile tek tek ele alınıp iki yıllık çalışma programları hazırlayacağız.

İlk hedefimiz 2014 yerel seçimleridir. Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek, dar imkânlarla belediyemize belli bir ivme kazandırmıştır. Bu dönemde kıyaslanmayacak bir siyasi desteği özellikle Ankara boyutunda kendisine kazandırmayı hedefliyoruz. Herkesi şaşırtacak bir oy aranı ile 2014 yerel seçimlerinden başarı ile ayrılacağımıza inancımız tamdır.

Seçimlere yönelik neler yapmayı düşünüyorsunuz?

Beykoz’u kurtaran siyasi çalışmalar önceliğimizdir her zaman. Hemen ardından, üyelerimizden başlayarak, 180 bin seçmenin tamamına ulaşmaya çalışacağız. Bunları programlı ve metotlu bir şekilde yapacağız.

AK Parti’yi daha çok anlatacağız

AK Parti, Türkiye’nin partisidir. Dil, din, ırk ve mezhep gözetmeksizin tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet düsturunu unutmadan toplumun her kesimine ulaşıp kendimizi anlatacağız. Genel Merkezimiz ve başkanlarımızdan ziyade parti teşkilatlarımızın on yıldan beri hiç azalmayan hizmet heyecanı bunu başaracak niteliktedir.

Beykoz, 260 bine yaklaşan nüfusu ile İstanbul’un 26. büyük ilçesi, ama bu nüfus oranı ülkemizin 20’ye yakın şehir nüfusundan büyük. Bu nedenledir ki, bizlerinde o denli büyük sorumlulukları var.

35 bin üyeli büyük bir aileyiz

AK Parti, Beykoz’da 80 bini aşkın oyu, 35 bine yaklaşan üyesi ile büyük bir ailedir. Gerek ülke genelinde, gerekse Beykoz’da Cumhuriyet tarihin en donanımlı kadroları bugün iş başındadır. Bu aile, 5 büyük seçim ve 2 referandumdan büyüyerek başarıyla çıkmıştır.

Her seçim bu kadrolar için bir tecrübe olmuştur… Bu kadrolar yarının Türkiye’sinde sadece siyasette değil, her çeşit sivil insiyatifiyle son derece etkili bir şekilde görev alıp ülke kalkınmasına faydalı olacaktır.

AK Partililerin özelliği nedir?

Bugün AK Partililik insanımıza sivil inisiyatifi sosyal güce dönüştürme noktasında örnek model olabilmektir. Bu kadrolar 10 yıldır bu ilçede, bu ilde, bu ülkede bunu gerçekleştirmiştir ve gerçekleştirmeye de devam etmektedir. Bundan böyle bizlere düşen siyasi ve sosyal sorumluluk budur. Çünkü toplumda yaşayan bizler bizden sonraki toplum mirasına organizasyon eş zamanlılık, devamlılık, irade ve insiyatif oluşturabilme, yani kısacası günümüz dünyasında toplumsal olarak var olabilmenin unsurlarını öğretmede örnek model olabilmektir.

Beykoz için bundan sonra ne yapacaksınız?

Beykoz, İstanbul’umuzun en güzel köşelerinden biri, ama sorunları da bir o kadar iç içe ve sıkıntılı. Bizle bu dönemde, ilçemizin eğitiminden, sağlığa, imardan, istihdama vb. tüm konularda yeni bir analiz sonrasında güçlü bir inisiyatif ortaya koyarak, Anakara ile adeta bıktırırcasına bir mekik diplomasisi ortaya koyarak, sorunlara çözüm ararken, hizmetteki payını da yukarılara çıkaracağız.

“Uygulama da yerel, düşünce de küresel.”

Hayalimiz Beykoz’un; doğal güzellikleri bozulmadan, kendi gerçeklerine göre gelişmiş, insani gücünü doğru yetiştirebilmiş; şehriyle, ülkesiyle ve dünyasıyla entegrasyonunu tamamlamış ama bugün ki hala herkesin söylediği gibi adeta Anadolu’nun küçük bir kasabası olma özelliğini yitirmemiş, akrabalık ilişkilerinin bozulmadığı ve toplumda ‘Biz’ kavramının güçlü kaldığı bir ilçe olarak kalmasıdır. Başbakanımızın,  “Uygulama da yerel, düşünce de küresel.” sözleri aslında bu düşüncelerimizi özetliyor.

Bizler aldığınız 80 bin oyun değil, 260bin nüfuslu Beykoz’un sorumluluğu ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. İnanıyorum ki 2014 yılında Beykoz’u 3. kez kazanarak 260 bin Beykozluyu yeniden kucaklayacağız

Özel Söyleşi

CHP adayı Kaya’dan kongre ziyaretleri
Önceki CHP adayı Kaya’dan kongre ziyaretleri
Cengiz Kurdoğlu Kavacıkspor için konser verecek
Sonraki Cengiz Kurdoğlu Kavacıkspor için konser verecek
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz